Krvavá noc

Mladý pár David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) sa sťahuje do malebného južanského mestečka. Dokonalé miesto sa ale čoskoro mení na peklo, keď na povrch začnú vyplávať temné tajomstvá a smrtiace vášne. Dvojica sa stáva terčom niekoľkých miestnych nemravníkov vedených bezcitným Charliem (Alexander Skarsgård) a obaja musia prežiť noc plnú útrap a nekonečného krviprelievania. Zachránia sa iba v prípade, že budú ešte surovejší než ich neľútostní trýznitelia. (TV Markíza)

Eldrick

Byť totálně zbytečný remake exploitation klasiky, tak se z toho vyloupl docela solidní průměr. Z původně anglického venkova se děj přesunul do amerického jižanského vidlákova plnýho retardovaných buranů - fanoušků amerického fotbalu. James Woods jako vypsychlej vychlastanej kouč jasně vládne celému filmu, synátorovi Skarsgårdovic jde bububu stejně dobře jako fotrovi, otýlý krk Purcell hraje překvapivě dementa, Kate Bosworth není oproti originálu svévolná děvka a Marsden má do Hoffmanova přizdisráčctví daleko. ()

Petrasuvicka

závěrečné scény byly vcelku překvapující...když taková korba jako je Alex se pustí pěstmi do Marsdena a to překvapení, když mu nasadí past na medvěda na hlavu...no. Dá se říct, že to je slušný thriller, moc tenhle žánr v oblibě nemám, vybírám si jen některé kusy a tenhle jsem viděla jen kvůli hereckému obsazení, ale jde to. Člověk se možná pozastaví nad chováním těch vesničanů, ale velké bohužel je fakt, že se to opravdu tak děje, americký středozápad je tímhle "bílým odpadem" docela přehlcen ()

maverick10

Neunosne dlouhej rozjezd a kopa nelogicnosti podrazi nohy tomuto nenapinavemu thrilleru bez spetky napadu a originality. Tenhle film je tak blbej a zbytecnej jako duchodova reforma! ()

Caminzind

Exploitační béčko v obalu stravitelnějším pro širší masy. Nic víc, nic míň. Ale nejspíš velké téma pro milovníky předlohy. Nic víc, nic míň. 59% Past na medvědy (či snad na Godzillu) fanouška žánru opravdu potěší. ()

M.i.k.e

původní Straw dogs jsem viděl kdysi dávno,takže nemůžu až tollik srovnávat,nicméně tato Lurieho verze lecos postrádá.Ač film disponuje poměrně slušným obsazením chybí mu pořádné napětí a upřímně ani ústřední dvojice mi nebyla natolik sympatická abych jí musel za každou cenu fandit.Filmu by rozhodně prospělo zkrácení stopáže,protože takměř 2 hodiny jsou na film ve kterém se 90 minut krom pověšené kočky nic moc neděje zkrátka moc...40% ()

Chen

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale v konkurenci jiných thrillerů tento není ani špatný, ani skvostný, slušný průměr, u kterého člověk nelituje strávený čas, ale také není nikterak unešen. ()

Gee.Rocks

Tenhle film drží na nějakém pomyslném milníku mezi hrůzou a úžasem pouze Alexander Skarsgård. Bosworth katastrofa, znásilnění zahrála jako kdyby jí to bylo občas jedno, občas si to užívala a občas se jí chtělo zvracet. Marsden zklamal, naprosto nezáživný, neprožitý výkon... ()

Martin741

Tak oproti kultovej starej verzii Krvaveho Sama je toto len biedny a mizerny rymejk. Rod Lurie nema rezisersky na talentovaneho Sama Peckinpaha, amaterizmus krici z kazdej druhej sceny. Za druhe chyba tu herecky format velikana ako bol Dustin Hoffman a jeho filmova manzelka. Strasidelna atmosfera tu akasi aj je, ale je slaba, mdla a nevyrazna. A ja ako mylovnik starych filmov 40., 50., 60. a 70. rokov musim len skonstatovat, ze vysiny kultoveho Straw Dogs z roku 1971 ostali nedotknute. Na Peckinpahov kult tento slaboduchy rymejk nema ani nahodou. 35 % ()

bourec

Původní Strašáky sem neviděl,a ani nechci.Bytostně totiž nesnášim Hoffmana.Tak sem se těšil na tuhle verzi.Ale hodnocení první hodiny by asi nebylo moc dobrýNuda,nuda,nuda.Po hodině náznaků,keců ale přijde sled událostí,který rozjedou doslova masakr.Ale ty pohnutky manželů nepustit burany do domu my přišli dost přehnaný,jako by to bylo z jinýho filmu.Ten konec ale moje hodnocení dost zvedne,to mám vážně rád,tyhle konfrontace na konci.60%. ()

cariada

Klasický příběh kdy se na venkov mezi místní burany vrátí jedna dívka se svým manželem. Celé to má hodně dusnou atmosféru a jen čekáte, kdy ta jiskra , která tam skáče vzplane a změní se v pořádný fajrák. Což se taky stane. Je tady jasně vidět, ta jiná mentalita lidí než u nás. Tady by to každýmu bylo jedno, kdo se kam přestěhoval , tady si naštěstí každý hledí sám sebe. Taky má každý kolem svého pozemku plot a nikdo si jen tak nedovolí někam vlézt, což tam nic takového není a každý si tam dělá co chce. nehledě na to, že se tam každý zná což u nás není. Pak se není co divit, že ani šerif nic nezmůže. ještě že žiju tady u nás. ()

Juto

Zjednodušene povedané, film je sám o sebe dostatočne dobrý a bol by pôsobivejší, keby neexistoval originál. V porovnaní s originálom je vo všetkých smeroch na slabší. 6/10 ()

dr.fish

Neustále mi to něco připomínalo. Ty železa na medvěda byla ložená nápověda, nakonec mi to došlo až při tom "huntingu", že jsem to už viděl, a že v tom tenkrát hrál Dustin Hoffman. Naštěstí jsem si film natolik nepamatoval, že jsem si ho užil znovu. Zejména bych místním intelektuálům kritizujícím práznotu postav doporučil studii mentálních pochodů Amy, ta totiž hodně dlouho nevěděla, na které straně stojí. Nevidím důvod tento remake nějak zatracovat, je natočen s citem, stejně a přece jinak, 59 procent je zbytečnou krutostí, je to velmi slušný thriller. 80% ()

angel74

Tento remake jsem viděla dlouho předtím než stejnojmenný originál z roku 1971 a musím říct, že původnímu snímku nesahá ani po kotníky. Zoufale zde chybí především napětí a atmosféra. O nevýrazném představiteli hlavní role Jamesi Marsdenovi asi netřeba se zmiňovat, Dustin Hoffman z něho prostě nikdy nebude. (45%) ()

SoolenJV

Říkejte si co chcete, ale tohle rozhodně není takový průser, jak se všeobecně čekalo. Pokud se odstřihneme od Peckinpahova originálu, je to více něž slušný film. Poctivě se pracuje s atmosférou a závěrečná půlhodinka graduje velice úspěšně. Konec na vrcholu, žádné dojezdové kecy. Celkem poctivé béčko, jen více takových. ()

Noviik

Na tenhle film jsem se z nějakého důvodu hrozně těšil (asi zafungoval trailer). Přišlo mi, že to bude skvělý zážitek plný vzrušení (teď myslím to napětí z toho, co nastane, ne z toho, kdo se svlékne). Vlastně jsem se ani nemýlil a celkem se naplnilo. James Marsden je opravdu zvláštním nuceným šílencem, ale zatraceně se mi v té roli líbil. Kate Bosworth je přesně tak provokující, jak si její role žádá. Film má neuvěřitelně působivou gradaci k očekávanému závěru, který mohl být přeci jen trochu více prošpikovaný obranou a mstou. Jedna věc mi ale vůbec nesedla - Lincoln Burrows v roli mentálně postiženého chlapa. ()

fantassia

Na úplný odpad to nevidím, ale herecké výkony mě zdaleka tak neposadily do křesla jako výkon Dustina Hoffmana a jeho protějšku v původní verzi ze sedmdesátého prvního roku. Film má svoji atmosféru i když některé dialogy jsou okopírované doslova. Pokud bych ale doporučovala někomu film, určitě bych doporučila spíš ten původní. ()

bk81

Je to to same co v originale a taky se mi to libilo. To modernejsi pojeti a opakovani pribehu mi tentokrat pri porovnani originalu a remeke vubec nevadilo. ()

HorrFi

Tentokrát jsem měl štěstí, že jsem původní verzi viděl jako první takže jsem moc velký očekávání neměl, ale na remake to zase tak špatný nebylo, ale ta původní verze s Dustinem Hoffmannem je prostě nepřekonatelná už jenom kvůli tomu v jakým prostředí se odehrávala jak už tu napsal jeden moudrej hororovej kolega.. ()

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)