Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

rigby

Spíše podprůměrný akční film, ve kterém se shodou okolností hlavní hrdina jmenuje Sherlock Holmes. Čekejte krásné pohledy, svůdné úsměvy, dlouhé rozhovory, zpomalené scény, zkrátka nudnou pompéznost v závěru zpestřenou trochou akce. ()

sAreOn

Přístup k postavám se asi nebude zamlouvat všem, přeci jen je to úplně nový a poměrně atypický pohled na Holmese a jeho kolegu. Ale mne se tento přístup velmi zamlouvá. Přestože filmu dávám plné hodnocení, tak musím říci, že snímek měl daleko větší potenciál, který nebyl bohužel využit. Přeci jen takový velikán jako Holmes by si zasloužil lepší příběh a také lepší efekty. Také prostoru pro hlavního záporáka bylo také velmi málo, což je škoda, protože Mark Strong se jej zhostil velmi dobře. Každopádně zpracování, které převážně sazí na ponurý Londýn se vcelku povedlo. Herecké výkony byly perfektní - možná bych řekl, že Jude Law dokonce předčil Downeyho. ()

Insomniac

Dosť veľa nudných pasáži, priemerný scenár, svetlé momenty sa striedajú s tými menej podarenými, prehnaná stopáž, výborný Downey Jr. aj Law. A krásny Londýn. Na jedno pozretie celkom fajn. Dúfam, že pokračovanie (ak bude, čo zo záveru filmu vyznelo) ma poteší viac. ()

Humphrey

Iluze Londýna druhé poloviny 19. století je téměř dokonalá. Nicméně pojmenovat hlavní postavy Sherlock Holmes a Dr. Watson, přidat k nim Irenu Adlerovou a profesora Mariartyho a tvářit se, že mám holmesovku prostě nefunguje. Film se mi sice líbil, ale fanoušky Arthura C. Doylea tohle nadchnout nemůže. Jediný skutečný Sherlock Holmes je pro mě Jeremy Brett. ()

astarik

Doufám, že se po rváči Sherloku Holmesovi nedočkáme Hercula Poirota ovládajícího kung-fu a podobných absurdit. Ale k filmu: no ono vlastně není až tolik o čem psát - standartní film s nadstandartním hereckým obsazením a pár rvačkama v exteriérech tehdejšího Londýna, což je asi ta nejzajímavější část filmu. Je ale třeba ocenit režisérovu drzost, s jakou si připravil půdu pro pokračování... 60% Trailer: 80% ()

Lancer

Zábavné, ale ani na chvíli to vyloženě neposadí do židle. Na hollywood inteligentní, jenže od Guye Ritchieho byste čekali něco ještě svěžejšího. Hudba netuctová, jakoby to nebyl ani Hans Zimmer...až působí ve filmu trochu mimo. Kde není Sherlock se občas divák nudí... to tak pár mých postřehů. ()

Davemix

Tak z tohoto snímku Guye Ritchieho jsem naprosto zklamanej. Čekal jsem, že to bude pecka, ale bohužel se jedná o velký průměr. Tento film rozhodně nevstoupí do historie jako třeba Piráti z Karibiku i když Sherlock je točenej v podstatě naprosto stejným stylem. Jednu hvězdu dávám za Downeyho a jednu za Lawa, ale ten zbytek je naprostá nuda. Zapomeňte na to, že se vám dostane zábavy jako u jinejch filmů G. Ritchieho, kvalit Podfucku, Rocknrolly nebo Lock, Stock and Two Smoking Barrels to nedosahuje ani ve snu. Škoda, potenciál tam byl 45% ()

Ne, tohle nebyl Sherlock Holmes. Sherlock Holmes si nechává své hypotézy pro sebe a neohromuje každého na potkání tunou informací. Sherlock Holmes nevěští z nedostatečných hintů a počká si, až je něco dvakrát potvrzeno, než to vezme jako fakt. Sherlock Holmes by si nikdy nezapomněl revolver aniž by k tomu měl důvod, nebyl nesvědomitý a nepřipravený. Možná se k Watsonovi nechová tak úplně jako k rovnocennému partnerovi, ale rozhodně mu neničí život. Sherlock Holmes nemá způsoby řeznického psa, ale naopak je to pravý anglický gentleman a kliďas. Tohle je velmi podařený film o muži s brilantními dedukčními schopnostmi a nepochybně úchvatnými znalostmi, zasazený do doby, kdy mohl žít slavný Doylův hrdina, ale doba je tak vše, co má s Sherlockem Holmesem společného. Film jako takový by si zasloužil i 4 hvězdičky, ale nemůžu se přenést přes to, jak nevhodně je nazvaný, za to jenom tři. ()

mouzi

Robert Downey Jr. se naprosto luxusne zhostil sve role, Mark Strong, ktereho mam jinak rad, se mi v tomto filmu nelibil. Celkove vzato dost povedeny snimek, ale je potreba jej brat trochu s nadsazkou, tak jako ostatni Ritchieho filmy. Ten, kdo se na tento film diva jako na Sherlocka Holmese ve svem puvodnim ztvarneni, muze byt ponekud rozcarovan, protoze tento film NENI DETEKTIVKA :) ()

brasek

Pekné, dobrodružné s citom mystiky... a miestami klasicky komediálne. Už to nie je ten klasický Sherlock Holmes... tento boxuje, pije nejaké kvapky do očí a je tak trocha viac schizofrenický ako jeho predchodcovia. ()

gresa

nehodnotím - nemohu.. podíval jsem se na prvních 5 minut filmu a po tom, co Sherlock Holmes a Dr. Watson (které si představuji jako postarší elegantní anglické gentlemany) svým bojovým vystoupením hravě strčili do kapsy batmana s robinem a van Dammea dohromady.. jsem prostě znechuceně vypnul video. možná jsem zbytečně konzervativní a možná by se prostě některé předlohy neměly takto měnit.. Edit - když to budu brát jen jako dalšídobrodružný film, tak poctivé *** ()

tuxie

Chudak Doyle... slatanina akcniho, "vtipneho" a logicky nedotazeneho filmu se muze zalibit jednodussim jedincum. 26 procent a to jen za Downeyho, ktery muze hrat kohokoliv a vypada velmi verohodne... ()

wrána

Solidní jednorázovka. S výborným zpracováním, ale poněkud pokulhávajícím příběhem. Nicméně douám, že to není poslední "akční " Holmes. ()

kelly1988

V kině jsem se přistihl, že jsem v jeden okamžik na okamžik usnul. Nemohu si pomoci, ale vedlejším dvěma postavám jsem nebyl schopen uvěřit pražádnou motivaci (ačkoli jejich ztvárnitele mám čím dál raději). Sherlock sám je pro mne mladším bratrancem imitátora Jacka Sparrowa. Zpomalené záběry nezapomenutelné. ()

EnneX

Opravdu zběsilá jízda, která je vtipná a zároveň taková jakou čekáme od Guy Ritchieho. Pro mě jednoznačně výtečná podívaná. ()

mrakoplasH

Místy až moc akční, přesto vcelku povedéné zpracování známého tématu. Herecké výkony a efekty byly výborné, lze snad jen vytknout slabou zápletku a přehnané akční scény. ()

mFranta

Páni, já zírám. Podle traileru jsem čekal další nabušenou akční podívanou (jak velí současná móda), ale byl to takový Sherlock, jakého jsem si představoval. Dokonce i Watson nebyl jen takový podržtaška, ale (téměř) rovnocenný parter. ()

Little

Bez atmosféry, naprosto. To Kleopatra: Sherlock Holmes byl vždy gentleman, ne suchar. Nové pojetí je spíš trapnou parodií. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)