Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

geek.ondra

Velký koncert Guya Ritchieho. Skvělé natočený blockbusterový orchestr který ani na chvilku nezpomalí a od začátku do konce servíruje opravdu prvotřídní zábavu. Downey je naprosto boží (Zasloužený Zlatý Glóbus) a Law je velký sympaťák. 8,5/10 ()

tranquill

"V jiném životě jste mohl být velkým zločincem.. A vy velkým policistou!" Velkolepá akční podívaná. To není pro Sherlockova zpracování typické, ale zde se to povedlo na jedničku. Za velké plátno tento film rozhodně stál, zde nemám, co vytknout. Akce, dobrodružství, vtip i mysterióznost a k tomu charismatický Downey, vše pečlivě dávkováno. Full point! ()

PEZ

Zábavné aj na druhýkrát. Pritom príbeh tu nie je takmer žiadny. Ale Guy Ritchie vie točiť jednotlivé scény zábavne, strieda humorné dialógy, s akčnými scénkami, prípadne občas ukáže zajímavé triky a vedie hercov k fakt dobrým výkonom. Herci si to očividne užili. Nakoniec, Robert Downey Jr. získal za svojho Sherlocka Zlatý Glóbus. Celé to podtrhuje ľahko zapamätateľná a cigánskými motívmi inšpirovaná hudba od Hansa Zimmera, za ktorú bol okrem iného nominovaný na Oscara. Som zvedavý, ako na tento prvý diel nadväzuje dvojka. Slušných 8/10. ()

dalziel

Tento neotrelý a novátorský prístup v spracovaní Sherlocka mi teda vážne sadol. Réžia, strih, vizuál,hudba sú absolútne skvelé. ()

JamesConnorG

Dojmy - První díl filmového Sherlocka. Nejdříve jsem se tohodle filmu bál, protože mi do role Sherlocka Robert Downey Jr. moc nesedl a bál jsem se výsledku filmu. Víte vy co? Nikdy jsem se tak šeredně nepletl. Příběh je zajímavý, dobře zpracovaný a chytlavý. Postavy jsou tu úžasný. Herci odvedli opravdu exelentní práci a především musím pochválit Roberta Downey Jr. a Jude Lawa, kteří ztvárnili svoje role Topově. Hudba skvělá na poslech. Akce tu byla v pohodě. Lokace kouzelná. Ne vážně, Londýn v roce 1890/1891 tu ukázali opravdu přesně a dokonale. Udělal jsem chybu, že jsem se tohodle filmu bál, ale jsem rád, že jsem jí napravil. Hodně navnadil na druhý díl. Celkové Hodnocení - 90% ()

Hpatrik

Silné herecké obsazení, Downey s Lawem si spolu hodně sedli, a těžko byste hledali lepšího záporáka než Marka Stronga. Rádoby sofistikovaný příběh se ale Ritchie snaží maskovat uspěchanou režií a záplavou akčních scén. Dobře se na to kouká, dobře to zní a zabaví to, ale rychle to vyšumí a druhý den už si na to nevzpomenete. ()

junxi91

Celkem zvláštní film, který plynul nestejnoměrným tempem, chvílemi jsem se nudil, myšlenkami jsem unikal pryč a než jsem se probral, tak už stihnula proběhnout nějaká akce a já nevěděl, o co jde. Je rok 1890 a v Londýně se povedlo soukromému detektivovi Sherlocku Holmesovi a jeho asistentovi Dr. Johnu Watsonovi zabránit rituální vraždě mladé ženy. Vraždu chtěl spáchat lord Blackwood, který předtím zavraždil už pět žen. Inspektor Lestrade a policie zatknuli Blackwooda, který je odsouzen k trestu smrti. O dva měsíce později se Watson zasnoubí s Mary Morstanovou a stěhuje se z 221B Baker Street a těší se na to, že už nebude muset žít s tím podivínským a výstředním Holmesem. Blackwood čeká v cele smrti a jeho posledním přáním je setkat se s Holmesem. Tomu oznamuje, že dojde k dalším třem úmrtím, které způsobí velké změny ve světě. Holmes má zálusk na jednu krásnou mršku, jeho bývalou protivnici Irene Adler, která ho požádá o to, aby našel pohřešovaného muže jménem Luke Reordan. Po odchodu ji Holmes sleduje, když se setkává s podivným mužem v kočáře, což jej její tajný zaměstnavatel, a Holmes si odvozuje, že muž je profesor a Adlerovou zastrašuje. Blackwood mezitím vstal z mrtvých a opustil svou hrobku, zatímco místo něj je uvnitř nalezen mrtvý liliput Reordan. Holmes a Watson najdou Reordanův úkryt s laboratoří a objeví jeho experimenty, ve kterých se pomocí chemických vzorců a pokusů snažil spojit vědu s magií. Nakráčejí sem také Blackwoodovi muži, kteří se pokusí zapálit laboratoř, a tak dojde k bitce. Holmes je převezen do Chrámu čtyř řádů, což je tajné magické bratrstvo se značným politickým vlivem. Vůdci jsou hlavní soudce Sir Thomas Rotheram, americký velvyslanec Strandish a ministr vnitra Lord Coward. Ti žádají Holmese, aby zastavil Blackwooda, bývalého člena jejich bratrstva a tajného Thomasova parchanta. V noci se Sir Thomas utopí ve své vaně, zatímco jej Blackwood sleduje, a příští noc Lord Coward svolá schůzi řádu. Nominuje Blackwooda, aby převzal velení místo sira Thomase a Blackwood skupině odhalí svůj záměr - chce ovládnout britské impérium a dobýt zpět Spojené státy. Standish s tím nesouhlasí a pokusí se Blackwooda zastřelit, ale při tom vzplane, vypadne z okna a zemře. Coward vydává na Holmese zatykač, a ten se musí skrývat, zatímco sleduje rituály Řádu. Rozpoznává symboly Řádu, které jsou zahrnuty v Blackwoodově inscenaci vražd. Z toho si odvodí, že cílem vraždy je každý zvolený poslanec. S pomocí Lestrada předstírá Holmes své zatčení a je odveden za Cowardem, kde usoudí, že Blackwood provedl obřad ve stokách pod Westminsterským palácem, a následně Cowardovi uteče. Nyní je třeba zastavit tohle spiknutí, zahrnující masovou vraždu britských zákonodárců. A také se od Sherlocka díky jeho skvělé dedukci dozvíme, jak to bylo s tím zmrtvýchvstání a se smrtí dvou vůdců Chrámu čtyř řádů a jak se povedlo Blackwoodovi vstát z mrtvých. Film byl napínavý, vtipný, akční, ale někdy příliš zmatečný a špatně uchopitelný, pokud to tak mohu nazvat. ()

helraiser

No já tedy nevím, ale tohle nové pojetí Sherlocka Holmese mě tedy moc nenadchlo. Sice vizuálně pěkné, ale to je tak všechno, starší zpracování mi přišlo mnohem lepší, sice nebylo tak vymazlené a akční, ale mělo to mnohem lepší atmosféru a především lepší ústřední dvojici. Dečka budou ovšem jistě spokojeni. ()

kondor77

Film trochu sráží ne úplně bystrý scénář a absence zajímavějšího záporáka. Nicméně chytře se tvářící akce a přítomnost nejroztomilejší femme fatale v historii hollywoodu to kompenzuje. ()

hemoglobin

Tak pri 2 hodinách som sa nenudil ani chvíľu, dialógy vtipné robené Housáckym štýlom a kde neboli vtipné dialógy tak boli skvelé akčné scény, jednoznačne jeden z najlepších filmov roku 2009 ()

Kofolacik

Prvy Ritchieho blockbuster. Velmi som sa nanho tesil. Hraje v nom moj najoblubenejsi herec, moja 2. najoblubenejsia herecka a moj top 3 najoblubenejsi reziser... A nesklamalo ma to, sice som od Ritchieho videl aj lepsie filmy, ale Sherlock Holmes je proste originalny a Downeymu sa podarilo spravit z nudneho deduska vtipneho a akcneho superhrdinu... Zimmerova hudba je dobra a cely Art Design je super... Taktiez zloduch v podani Marka Stronga je fantasticky... neviem si predstavit lepsi vyber hercov na tento film... Mame pred sebou velmi zaujimavy sequel... 8/10 ()

mvukotic

Akcna jazda na Ritchieho styl v prostredi spinaveho Londyna 19teho storocia. Novy - netradicny (hoci vernejsi literarnej predlohe) pohlad na fenomen S.Holmesa, ktory vie pouzivat paste rovnako rychlo ako tocit mozgovymi zavitmi. Dobrodruzna oddychovka na jedno pozretie. 7/10. ()

POMÍK

Míň moderní akčnosti, víc lokální pravosti, tajemnosti, britštiny a byl by to kvalitní snímek na úvod roku. Nejlepší výkon podal čoklik. (Interesantní byl look Marka Stronga ala Andy Garcia.) "It's a matter of professional integrity! No girl wants to marry a doctor who can't tell if a man's dead or not." ()

Werde

Kdybych zapomněl, že nějakej Sherlock existuje, dal bych bez rozmýšlení 4 hvězdy.Film je svižnej, vtipnej a podtrženej výbornou hudbou. Ale jakožto příležitostný čtenář Holmesových povídek nemůžu překousnout, že z hlavního představitele udělali akčního paskvila, v podání Roberta Downeyho, kterej se do role vůbec nehodil. Ani rysy doktora Watsona nevykreslili tvůrci moc dobře. Ach jo, chudák pan Doyl. Se zavřenýma očima 60%. ()

misyn117

Atmosféra starého Londýna, výborné výkony Downeyho a Lawa, poněkud sráží hluchá místa, kdy vám film na chvíli odpustí vaši nepozornost, ale ke konci opět návrat ke kvalitní první třetině.. ()

Joski odpad!

Mne sa sníva asi zlý sen! Sir Arthur Conan Doyle sa musí obraciať v hrobe rýchlejšie ako ktorákoľvek akčná scéna tohto veľmi zlé natočeného paškvilu!!! Od známeho anglického režiséra som čakal úplne niečo iné! No strašné! Strata času a peňazí. Dopadlo to horšie ako náš Jánošík! Čistokrvný odpad roku 2009:-((( ()

Black-star

Celkový dojem kolem 55% takže tak 3,5*. A to předvším na naprosto originální hudbu, která perfektně dokresluje jinak tak volně zlehka plynoucí děj. Hned na začátku sem se namlsala ale pak mi přišlo že to trochu ztrácelo štávu. Velkým plusem bylo duo Downey Jr. a Law, ti tomu dávali správné grády vzájemným pošťuchováním a narážkami. Pak byla skvělá kamera, netradičně pojaté záběry no řekla bych že mňamka. Celkově určitě né špatný film, ale přijde mi že od skvělého začátku ztrácí šťávu a konečným rychlým rozuzlením se to prostě zachránit nedá. Proto hodnotím zlatou střední!!! ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)