Sandy (Catherine Zeta-Jonesová) je šťastne vydatá, má dve deti a myslí, že v živote jej už nič nechýba. Jedného dňa však náhodou odhalí neveru svojho manžela a rozhodne sa vykonať radikálny krok - opustí ho a presťahuje sa aj s deťmi do New Yorku, nájde si prácu, priateľov a začne nový život. Už čoskoro po príchode do veľkomesta do jej života nečakane vstúpi sympatický mladík Aram Finkelstein (Justin Bartha), ktorý pracuje v kaviarni pod jej bytom. Aram občas Sandy pomáha a stráži deti, ktoré jeho spoločnosť a zábavné hry priamo zbožňujú. Je len prirodzené, že Sandy začne už onedlho celkom podliehať jeho neodolateľnému chlapčenskému šarmu... (TV JOJ)

D.Moore

Navzdory nablblému českému názvu jde o vcelku příjemnou podívanou. Neděje se v ní sice nic překvapivého a všechno se vyvíjí přesně tak, jak očekáváte, ale díky sympatickým hercům, kteří se k sobě vážně hodí, a několika opravdu vtipným momentům to ani nevadí. Navíc mě potěšil i (tak trochu) otevřený konec. ()

Malarkey

Ač to nevypadá, film je docela solidně ujetá záležitost. To, že Catherine Zeta-Jones do filmu padla, to je vcelku jasná věc. Také je film o sexy čtyřicítce a ona si tohle pojmenování určitě zaslouží. Ale, co jsem nečekal, že se na první pohled normální romantická komedie zvrhne na naprosto neobvyklý příběh, který překvapí svojí originalitou, včetně samotných dětí sexy čtyřicítky. Nečekal jsem to, překvapilo mě to a vysloužilo si to ode mě čtverku čerstvě nepadaných filmových hvězd. ()

nunka

Katka Zeta ako rozvedená matka je divácka stávka na istotu - charizma jej nechýba, no ako herečka žiadna extra trieda. Čo viac napísať o filme, kde je úvod rozpačitý, divák je vždy 10 minút pred scenárom a len pár momentov sa vyhne očakávanému klišé. V závere sa podarilo dotiahnuť sladkú sentimentálnu bodku po americky a všetky romantické duše sú spokojné. Vo svojej kategórii čistý priemer, na ktorý zabudnem už zajtra ráno, žiaden emocionálny prevrat sa nekonal...P.S.: Tento film ma akurát tak podnietil k tomu, že budem naďalej sledovať herecké kreácie Justina Barthu a skúmať, či v každom filme hrá ako "trtko" alebo mu to v tomto prípade len scenár doprial. ()

sidzej

Prijemny romantak. Akurat ten 15 rocny vekovy rozdiel medzi hlavnymi aktermi skratka nesiel uverit. Catherine Zeta-Jones je stale neskutocne sexy a v kombinacii s Justinom Barthom posobili skor ako klasicky par a nie takmer generacny. Prijemna atmosfera, trefne humorne vsuvky, primerana stopaz, pekny zaver. Nadpriemerny filmovy pocin ktory vsak v ramci klasickej romantickej sablony nema cim prekvapit. Rozhodne vsak ani nesklame. 70% ()

RasputincZ

Když jsem vcházel do sálu, vůbec nic jsem od filmu neočekával, snažil jsem se vyhledat spíš film na odpočinek a kupodivu jsem se trefil báječně! Po prvních pár minutách filmu jsem si spíš říkal, že se dívám na další tuctovou americkou romanci, ale po uspěchaném začátku se příběh začal pomalu uklidnovat a já si obě postavy (především role pro Justina Barthu byla pěkně napsaná) oblíbil. Sandy s Aramem tvoří charizmatický pár, který se snaží vypořádat s věkovým rozdílem. Ve filmu se často střídají romantické chvíle s vtipnými hláškami a scénami, ikdyž nutno poznamenat, že některé z nich byly dost zvláštní. Sexy 40 narozdíl od podobných žánrových snímků člověka nejen utlumí na 95 min, ale dokonce ho zabaví. Jak jsem již psal, film není založen na přehnaně "sladkých" scénách, kde si jednotliví aktéři vylévají své srdce, přesto film má hloubku. Jako mírně nadprůměrná žánrovka velmi dobré. ()

• V době, kdy nebylo ještě rozhodnuto ani o obsazení rolí, měli tvůrci snímku díky hrozící stávce na přípravné práce a předprodukci pouhých sedm a půl týdne. (znamka22)
  • Přestože se jedná o americkou produkci a snímek byl distribuován do kin mnoha zemí po celém světě, ve Spojených státech se na plátnech kin neobjevil. (znamka22)