Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiálny text distribútora)

mm13

Skôr než komédia je to taká úsmevná (do akurátnej hĺbky ponorená, filmárskych podrazov prostá) sonda do nevyrovnaného vzťahu a tej romantiky je tam asi toľko, koľko jej hlavným hrdinom život dovolí. Aj preto vzhľadom na žáner a môj vzťah k nemu vzácne štyri hviezdičky, podporené výkonom šarmantných dám a hlavne - ZÁVEROM! Je osviežujúce, keď ná(s)m aspoň z času na čas ne(s)klamú. ()

poz3n

Příjemně zvláštní film. Uma je tu neskonale sexy, režie, kamera i střih působí energickým mladickým dojmem a vlastně celý film působí tak trochu jako debutová deska nějaké cool kapely, která ještě nemusí překonávat sama sebe a může jen překvapit. Scénář nápaditý, pravdivý, inteligentní a zároveň odlehčený. A krásný konec. 8/10 ()

Adrian

"Dospelá" romantická komédia, ktorá zasadzuje nekompromisné K.O. všetkým svojim teenie odnožiam pre násťročných (viaceré ázijské nevynímajúc). Neodolateľný mix inteligentného humoru, miernej štipky klišé, ale na druhej strane aj viacerých, na daný žáner nepredvídavých krokov a fungujúceho iskrenia medzi hlavnými predstaviteľmi. ()

Sarkastic

„A tyčinky do uší jsem ti nedávala, abych chránila tvůj sluch!“ Rafi, čerstvě rozvedená žena, které v hlavě zesiluje tikot biologických hodin a hledající se mladíček David, který je sice u svých rodičů doma, i kdyby si přivedl někoho jako je Jay-D, ale reálně se od něj očekává židovská vrstevnice. Jenže co když mezi ně vstoupí terapeutka, pro kterou se to stane až příliš osobní aneb poslouchat klientku popisující, jak ji váš vlastní syn přivedl k orgasmu, je prostě k nezaplacení…Film se mi naprosto trefil do nálady. Jak uvolněnou atmosférou, dobrými dialogy, tak zábavnými scénami a na poměry Hollywoodu překvapivým koncem (beze slov, ale všeříkající). Originální zápletka drží vše pohromadě poměrně dlouho, ačkoliv je pravda, že směrem k závěru začne filmu trochu docházet dech. Když si však vybavím babi mlátící se pánvičkou do hlavy či naprosto přesnou Meryl, která je k popukání, nepůjdu pod solidní 4*. „Co mu mám dát k narozkám? Pořád básní o tom Nintendu. “ - „Rafi, můžu se tě na něco zeptat? Máš ráda sex? Tak mu nekupuj Nintendo…“ ()

Lynn

Skvělá romantická komedie (postupem času získávám dojem, že časy stupidních popelek á la "Maid in Manhattan" jsou nadobro pryč - a to by bylo vážně super). Meryl Streep mám docela ráda, dokáže být herecky bravurní v každé své roli, i tady je správně ujetá. Bryan Greenberg je sladkej, naštěstí s mírou. No a Umě Thurman nálepku "Nevěsta" už nikdo neodpáře...přesto i ona je vlastně celkem v pohodě. Moc mě potěšil originální námět, ze kterého režisér vcelku zručně těží. Já jsem se u tohoto filmu hodně nasmála, některé scénky jsou opravdu zábavné. Nejvíc mě však potěšil rozumný konec, žádné takové to "žili spolu štastně až do smrti" - to dodalo filmu punc opravdovosti. Takových vtipných, milých, chytrých a svěžích filmů nebude prostě nikdy dost :-) ()

• Bryan Greenberg je ve světě celovečerních filmů v podstatě nováčkem, neboť Prime je zatím jeho třetí projekt po Žalobě (r. Steven Zailian, 1998) a Perfektním skóre (r. Brian Robbins, 2004). (imro)
  • Ben Younger připravoval scénář k Prime osm let, a začal ho psát ještě před svým debutem Riziko (2000). Younger vystudoval politologii a mimo režie se věnuje také psaní pro noviny The New Yorker. (imro)
  • Na začátku filmu jdou hlavní představitelé do kina. Na programové tabuli je napsáno Blow-up (Zvětšenina) a Zabriskie Point (oba filmy jsou dílem známého režiséra Michelangela Antonioniho), jenže ve scénách v kině zjistíme, že ve skutečnosti promítají nějaký animovaný film. (Rodriguez)