Postmoderný Paríž v blízkej budúcnosti, okolo roku 2020. Niektorí ľudia záhadne miznú, iní sa objavujú, ale sú bez minulosti... Na ulici bojuje policajná jednotka s miestnou kriminálnou frakciou, ktorá sužuj mesto. V pochmúrnej atmosfére, prebleskovaní starých a nedávnych spomienok, ktoré chceli zostať zabudnuté, sa prepletáme sledom udalostí, ktoré vedú k riešeniu záhady kontinuálneho strácania sa ľudí a objavovania sa ľudí bez minulosti. Nekompromisný policajt David Hoffmann s novou kolegyňou Marie postupne rozpletá záhadu a odkrýva temnú pravdu, ktorá môže byť niekedy jasnejšia, ako sa zdá. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Ten děj sám o sobě není vůbec špatný (originální ale ne, to pozor), ale na hodinu a půl v tomhle podání plném vaty a utahaných scén fakt nevystačí. Sice mě zajímalo, co z toho vypadne, ale bohužel je to celé zpracované tak vlekle, nudně a nezajímavě, že jsem chvílemi měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. A to je to francouzské, tak jsem doufal, že to bude nejhůř tak průměrně, ale bohužel. Fakt jsem doufal ve víc. Navíc ten svět, ve kterém se vše odehrává, není moc představený. Takhle kladně můžu hodnotit snad jen samotný námět, herecké výkony a občas i kameru, ale jinak mě to nechytlo. 2* ()

SOLOM.

Pravdou je, že já jsem moc francouzských scifi neviděl, ale budu se řadit spíše k těm, na které tento film moc velký dojem neudělal. Nechci tvrdit, že je vyloženě špatný, protože po vizuální stránce se to tvůrcům místy podařilo velice pěkně, ale největší slabinu vidím ve slabém scénáři. Akční začátek příjemně navnadil, ale potom se tempo příběhu vleklo jako hlemýžď a když na řadu přišli ony „ruční“ souboje – musel jsem se zasmát. Chlapci to měli opravdu pěkně nacvičené, ale to jejich uspávající tempo by neudělalo dojem ani na Stevena Seagala. Ten by ve svých nejlepších letech s nimi celou tu koupelku roztřískal během několika sekund. Chrysalis je opravdu především detektivkou, která nám místy nabídne potemnělou atmosféru, ale předvídatelnost scénáře a nudné tempo příběhu mi nedovolí dát víc jak 50%. ()

Javad

Francúzky hi-tech sci-fi thriller namiešaný z tých správaných ingrediencií – akcia, efektné pästné súboje z blízka, futurizmus, chladná atmosféra, skvelá kamera a vôbec ako celok dobre natočené. Dôkaz, že aj Európa dokáže vyprodukovať zaujímavé SCI-FI! Tunajšie hodnotenie absolútne nezodpovedá kvalitám filmu (nenechajte sa ním zmiasť!). Moje výhrady: krátka stopáž a málo prepracované postavy. Áno vizuálna stránka prevažuje tú dejovú, ale aj tak veľmi silné 4* ()

klerik

RENESANCIA+CYPHER Toto je presne ten typ filmov, ktorý ma vie dostať aj keď nemá najoriginálnejší scenár. Je to hlavne o tom citlivom prístupe, o atmosfére. Detektív zo starej školy, blízka budúcnosť, nádherná vizuálna stránka. Francúzi podobne bodovali už pri IMMORTAL a aj tentoraz trafili moju strunu, ktorá nie a nie zaznieť pri všeobecne uznávyných moderných sci-fi typu MATRIX či JA, ROBOT. Ak sa vám páčil spôsob, akým bola natočená GATTACA, toto by mohol byť film presne pre vás... ()

Djkoma

Lehké sci-fi, které se snaží hrát na lidskou strunu budoucnosti. Francouzské sci-fi jsou často vizuálně uhlazené a zajímavé, ale nenabízejí dostatek myšlenek. Chrysalis představuje svět blízké budoucnosti, v kterém je prakticky vše identické, jako v tom dnešním. Až na pár zajímavých drobností jako je stroj na úpravu vzpomínek ... Přes svou krátkou stopáž film nenabízí žádnou velkou akci, ale spíše pobíhání a hádání hlavní postavy s někým dalším. Přesto vypadá celý film moc pěkně a je překvapující, že je uvnitř tak povrchní a v závěru tak předvídatelný. ()

• Jediné vozidlo, které se ve filmu objevuje, je koncept coupé Renault Talisman z roku 2002. Narozdíl od jeho elektromotorové filmové verze byl zamýšlen jako čtyři a půl litrový osmiválec do V. (Saur.us)