Nežní zabijaci

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2009–2010), 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell (viac)

Skupinka ľudí sa stala súčasťou experimentu, pri ktorom im pozmenili osobnosť, zmenili spomienky, pohnútky - urobili z nich niekoho iného, bábky vhodné pre momentálne účely klientov. Mimo plnenia najrôznejších úloh žijú normálny život svojej novej osobnosti, v dome zvanom Dollhouse. Problém nastáva, keď si jedna z bábiek - Echo (Eliza Dushku) - začne uvedomovať svoje prirodzené ja a čo sa s nimi deje. Navyše sa k nej snaží priblížiť niekto z vonku, kto chce Dollhouse zničiť. (MoiJe)

Tolf

Možno som očakával trošku viac od pilotu, chvílkami nudné, ale v každom prípade ešte sa to len rozbieha, je to originálne a dokázalo zaujať. Postupom to možno bude aj dobrý seriál ak sa nič nepokazí.. ()

Jamall

Seriál viděn celý a přesto se zdržuji hodnocení. Nevím, kde se stala chyba, ale takhle promrhat potenciál seriálu, to už je umění. Je chyba u Foxů? U Josse Whedona? A co na to Jan Tleskač? ()

djcremo

Bolo mi čudné, čo môže byť zaujímavé na tom, že niekto niekomu robí spoločnicu a po práci jej vymažú pamäť, takže si nič nepamätá. Ale kupodivu to ide. Stačí pridať troška akcie a napätia a hneď je to o niečo lepšie. Milé prekvapenie. ()

Nekdojiny

Po třech dílech mám stále větší jistotu, že tohle je Whedon jakého známe a máme rádi, ten, který natočil takové pecky jako Buffy (pro mě nejlepší seriál vůbec), Angel (jeden z nejlepších) a předčasně ukončené veledílo Firefly a ten, který doufám zazáří v The Avengers. ()

Hrus

Dokud se více nezačne rozjíždět ústřední dějová linie (až někdy kolem 7. dílu), tak je to hodně průměrné. Pak už vás promakaný ústřední děj spolehlivě u tohoto seriálu udrží. Problémem je absolutní antitalent Elizy Dushku. Není nijak hezká, docela legračně přehrává a v akcích je málo uvěřitelná. Nejoblíbenější postava - Adelle de Witt (Olivia Williams) a pak už snad ani žádná další, i když časem jsem hodně přišel na chuť Topherovi. Shlédnuty 2 kompletní série. "Did I fall asleep?" ()

da-a

Poručíme tělu, mysli, aneb vodiči lankama loutek poznenáhlu škrceni. Zákrok Joshe Whedona na divácích však lobotomizující vůbec není. S1 * 80% --- S2 * 100% ()

goiu

První díl výborný, druhý slabší, snad další díly mile překvapí...jinak i přes svoji lásku k panu Whedonovi sáhnu po slabším hodnocení... ()

oceanic6

S predchádzajúcou tvorbou Jossa Whedona vôbec nemám skúsenosti, nevidel som ani jeden z jeho predchádzajúcich seriálov. Ale Dollhouse ma naozaj chytil. Už od prvého dielu ponúka slušné množstvo mysteriózneho napätia a celá prvá séria (12 častí) obsahuje hneď niekoľko dychberúcich šokujúcich momentov. Scény, ktoré žiadny divák nemôže vopred očakávať a prekvapia úplne všetkých. Herecké obsadenie je podľa môjho názoru vybraté veľmi dobre, hádam iba s postavou Tophera som mal trochu problémy - chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na prejav jej hereckého predstaviteľa. Celkový koncept Dollhousu je natoľko zajímavý, že seriál by prakticky nemusel skončiť nikdy. Po čase by sa ale stal stereotypným a tak Whedon pripravil naozaj výživné dejové línie, ktoré sa prelínajú celým seriálom a robia z neho záležitosť na pokračovanie. "Adrenalínovosťou" a intenzitou niektorých scén pripomína tie najnapínavejšie seriály aké kedy bežali v televízii. Po výbornej prvej sérii, ktorej sa dá vytknúť hádam iba trochu pomalší rozjazd (trvá to približne 4 diely kým sa v Dollhouse začnete pohybovať ako doma), ale celý zvyšok série vám to bohato a niekoľkonásobne vynahradí. Navyše seriál už ma potvrdenú 2.sériu a súdiac podľa Whedonových fanúšikov a podľa toho, čo nám Joss predviedol v prvej sérii, to bude v druhej sérii ešte väčšia bomba! :) 1.séria: 90% ()

blackperseus

Silné váhanie medzi troma a štyrmi hviezdami. Nápad ušiel, mnohé zápletky tiež. Neveľmi sa mi rátalo prílišné sa ponášanie na ALIAS, porovnávaniu sa tento seriál asi u nikoho, kto oba seriály videl, nevyhne. Typovo príliš podobné hlavné hrdinky, "misijovosť" príbehu, koncept obrej, zlej organizácie, rozbíjanej zvnútra, atď. 1. séria: Rozpačité a priemerné. Pár dobrých dielov, pár zaspávavých. Viackrát sa stane, že neviete, kam sa ide a prečo sa tam ide, skrátka strácanie sa v deji, čo bolo mimochodom na dennom poriadku aj v ALIASe. Dobré finále, ale naťahovačky s Alphom sa mi nevideli.... 65%. 2. séria: Úvod v štýle prvej série. Zaujímavejšie to začne byť po pár dieloch v líniách so senátorom a konkurenčnou programátorkou. Opäť je to ale celé veľmi chaotické, za čo môžu vo veľkej miere rozkúskované flashbacky. Dajte ma na kríž, ale od LOSTov sa mi zdá, že tendenciu k flashbackom vidím v každom seriáli a v každom druhom filme. Vlastne sa mi páči, keď je "prítomný" dej ovplyvnený dejom "minulým", ktorý sme nevideli. Musí to mať ale nejaký zrozumiteľný plán, tendenciu k odhaleniu a pointe, čo som okrem LOSTov ešte nevidel. Rovnako je to aj tu - nevyužité. Posledných pár dielov je prekvapujúcich a nabitých akciou a hlavne - okrem patetického zakončenia sa seriál vyhýba záverečným klišé a frázam presne podľa môjho gusta. Minimum dlhých monológov, po prehovore o tom, že svet potrebuje hrdinov príde sprcha v štýle "ČO TI J*BE?", alebo rovno úder do ksichtu. Výborne! Takže oproti predošlej sérii dvíham hodnotenie - okrem iného aj preto, že niekto z tvorcov resp. producentov mal dosť rozumu a seriál stopol, teda nie sme svedkami siahodlhých nekonečných sezón a roztápania sa seriálu na sračky.... 80% Celkovo som chcel udeliť štyri hviezdy, ale vzhľadom na to, že ALIASu som dal len tri a štyri idú odo mňa jasne lepšiemu Dexterovi, upravujem Dollhousu na tri. ()

sue2008

Plný počet, rozhodně. Nestává se mi často, abych mě jakékoliv televizní dílko ještě dokázalo překvapit, ale Whedon to zvládnul na jedničku a i když začínám mít šílený absťák a toužím po více dílech, možná je jenom dobře, že seriál dál nepokračoval a nemohl ve své úrovní klesnout. Ještě bych vyzdvihla herecké výkony a snadnost s jakou jednotlivi herci přepínali mezi rolemi, hlavně Topher v podání Victora byl k sežrání možná ještě víc než originál;) Akorát si přeju, aby mě někdo ´vymazal´ abych si tu jízdu mohla užít naplno znova a znova:D ()

serpencia

Poprvé jsem Dollhouse zkoukl před cca 4 roky, tehdy mě dostal - nápad, po prvních pár dílech i spád, rozvíjení příběhu, postav... Teď, když si ho pouštím znova, zjišťuju, že si i po 4 letech a záplavě seriálů hodně pamatuju což o seriálu/autorech(/mně :-) něco vypovídá. Na druhou stranu po těch x seriálech mi už Dollhouse nepřipadá jako extra výtvor. Trochu dilema. 1. série 75%, 2. série 80% | PS: Nezačínal jsem neodvysílaným pilotem. ()

Thalin

U seriálu mě celou dobu držela ta myšlenka celého konceptu, která je prostě zajímavá. Některé epizody jsou slabší, stejně tak potom vztahy mezi "loutkami", ale jinak je to rozhodně koukatelná záležitost. ()

Cool.Mila

ZATIM slusne tri hvezdicky po dvou epizodach. Verim vsak v budouci chytlavy dej a v pana Whedona, ze nas dokaze zabavit....do zaveru serialu zbyvaji tri epizody a stale zustavam na slusnych trech * , serial v dile "epitaph one" ukazal, ze ma velky potencial, ale nektere slabsi dily ho stahly dolu, skoda. ()

robbinstom

Jako velký fanoušek Josse Whedona prostě nemůžu jinak...Finále druhé sezóny (a tím i celého příběhu) je podle mě jedno z nejlepších a nejnapínavějších zakončení seriálu, jaké jsem kdy viděl. A teď trochu podrobněji- zajímalo by mě, jak by se vyvinul příběh, kdyby celý seriál začal neodvysílaným pilotem, ale to se bohužel díky Foxu nikdy nedozvíme. Díky následnému poměrně pomalému vývoji ztratil na začátku spoustu diváků, ale ti, kteří vytrvali se dočkali něčeho OHROMNÉHO. Joss prostě umí vytvořit nezaměnitelný příběh, do kterého když se ponoříte, tak z něj nechcete ven a herci? Výborný výběr jako vždy...hlavní role- sexy Eliza Dushku, "pomatený" génius Fran Kranz nebo snad pro mě největší překvapení Olivia Williams (její britský přízvuk prostě žeru) nebo vedlejší role- Alan Tudyk? Vždycky, když se ukáže, dal bych hodnocení 150%; Amy Acker? Možná nejlepší současná whedonovská herečka a v neposlední řadě Summer Glau- ta je prostě zlatíčko... Zkrátka nezbývá než doufat, že se tým brzo pustí do nového projektu. ()

keitila

Super, konečně něco co mi v seriálech chybělo. První epizody trochu rozpačité, ale jakmile je začne dějová linka více propojovat nemají chybu. Velmi mě bavilo, že v podstatě celý seriál si nemůžete být jistí komu věřit a komu ne, co je jen promyšlený tah a co skutečnost. Úplně nejvíce mě však pak dostali poslední 3 minuty epizody Epitaph Two - Return, žádný velký happy end to nebyl. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

30.08.2012

Dlouho se spekulovalo, o čem přesně bude televizní seriál, jehož rozjetí má Joss Whedon v exkluzivní smlouvě s Marvel Studios. Inu, bude o tajné vojenské obranné organizaci S.H.I.E.L.D. (Strategic… (viac)

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

24.10.2009

Nový seriál Josse Whedona od začátku bojoval o přežití. Druhá sezóna byla schválena jen s odřenýma ušima a s nadějí, že se sledovanost zvedne. Opak je pravdou a tak už všichni čekají, kdy Fox seriál… (viac)

Joss Whedon má chatu v lesích

Joss Whedon má chatu v lesích

10.07.2008

A v ní, jak jinak, straší. Tvůrce megaúspěšné Buffy a rychle stopnuté, ale přesto kultovní Firefly, startuje v lednu na Foxu nový seriál Dollhouse (Eliza Dushku jako členka party mladých lidí, kteří… (viac)