Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

ywo666

Parádna komixovka. Najlepší blockbuster roku. Úplný opak Nolanovho Batmana. Ale ako Nolan aj Whedon ukázal ako robiť správny komixový film. Hlášky super, akcia super. Niečo viac? Ani nie, ale to stačí u mňa na 4 a pol *. Zaokrúhlim dole, lebo niesom zas až taký lacný. Ale aj tak výborná show. ()

neoBlast

Slušné bezpohlavní řemeslo s pár povedenými vtipy, kde si všichni dávají navzájem po hubě spíš z povinnosti. Sice poctivý film, ale asi mi něco utíká k bezmeznému obdivu... 70 % ()

noriaki

Zvláštní, jak se v téhle komiksové směsce podařilo zachovat charakteristiky hrdinů z prequelů. Iron Man je největší machr a srší charismatem, Thorovi toho boha bezvýhradně věřím a Captain America je pořád suchar a otravně moralizující puďas. Člověk by pak čekal že film nebude držet pohromadě, ale opak je pravdou. Navzdory přehršle hlavních postav do sebe všechno zapadlo a Avengers šlapou jako tým, i když se zrovna na plátně hádají a devastují u toho okolní krajinu. Kvůli souznění mezi herci se ovšem na blockbustery nechodí. Hlavním magnetem je nadupaná akce a čím dál realističtější efekty. V tomhle je marvelovské děťátko naprostá špička. Demolice vypadá tak uvěřitelně, až jsem v duchu počítal, kolik stálo zničení všech těch základen, aut, budov a vojenské techniky. No a když na plátně zrovna nic nevybuchuje, ani kdo nepřichází k úrazu, tak je to alespoň sranda. Někdo zasvěcený si usmyslel, že psychologickému Batmanovi se bude nejsnáze konkurovat odlehčením a jemnou parodií. Zpětně viděno, bylo to skvělé rozhodnutí. V souboji komiksových eposů vedené na linii sofistikovanost vs zábava, u mě tohle léto na body vítězí zábava. ()

Redi

Přehodnocená hloupost, podle očekávání. Borynka se dvěma devítka proti invazi mimozemšťanů a týpeček s lukem. Bože, to se nedá brát ani s největší dávkou nadhledu pro komixový film. Závěrečná akce o ničem. Jediné co ve filmu stálo za něco byl Mark Ruffalo aka Hulk... dobře i Ironman měl pár svých chvilek + nějaké ty triky. Jinak infantilní číčovina s kostýmy některých hrdinů (a jednoho záporáka) na úrovni těch divadelních, ale na to jsme už zvyklí ze "sólovek". Snyder s Man of Steel snad předvede, jak má vypadat komiksový film... ostatně už nám to ukázal nejednou. ()

anli

Tak nám ,divákům ,studio Marvel konečně naservírovalo dlouho očekávaný film,kde se setkají komiksoví hrdinové pěkně pohromadě a budou spolu bok po boku zachraňovat svět.Tváří v tvář se tu setkává Iron Man,Hulk,Captain Amerika,Thor(jehož předešlý příběh je pro film klíčový)a Černá vdova.Nutno říct,že všichni čekali velkolepý film a to se do puntíku vyplnilo.Hlavní hrdinům to moc sluší,příjemně se spolu popichují a pocit velkoleposti jsem měl během filmu několikrát.Vizuální stránka filmu je dokonalá,stejně jako zvuk a hudba(Alan Silvestri prostě umí!!!).Možná malinko chtělo ubrat na počtu střihů,ale u akčních flmů tohohle formátu je to nemožné přání.Akce je tu dostatek a akční divák se bude tetelit blahem,protože si moc neoddychne.Závěrečná scéna je opravud fenomenální a strhující a je to lahůdka pro oči a uši.Devastace New Yorku nemá absolutně chybu.Všichni herci jsou skvělí a osobně jsem si nejvíc užil Roberta Downey Jr.,Marka Ruffala,neuvěřitelně sexy Scarlett Johansson(ten její kostým byl opravdu k sežrání)a Samuela L.Jacksona.Příběh je vcelku slušný,i když myslím,že scénář je největší slabinou filmu,protože hlavní hrdiny sice dal do jednoho filmu ,ale nijak zvlášť se s nimi nezaobírá,ani se nesnaží jim vtěsnat něco nového.No možná si scénarista myslel,že to diváci nechtějí a možná měl pravdu.Tvůrci chtěli diváka především ohromit vizualizací a akcí a to se jim určitě povedlo.Každopádně myslím,že na příběhu trochu zapracovat chtělo,i na úkor akce,které je tu opravdu dostatek.Režisér Joss Whedon zvládá film řemeslně zručně,akce je v jeho rukách opravdu velkolepá a divácky přitažlivá.Možná mohl více přitačit na pilu v oblasti citové a chování jednotlivých postav,tam určité rezervy vidím.S hodnocením jsem skutečně dlouho váhal a nakonec jsem se rozhodl pro skvělých 90%,protože k úplné dokonalisti filmu malinko chybí,i když je film opravdu výborný a žánrově jeden z nejlepších.A doufám,že pokračování půjde ve stopách svého staršího bratříčka a dosáhne u mě na laťku nejvyšší. ()

kurcatovium

Film u mě balancuje někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Čekal jsem nevázanou akční jízdu, která se mi dostala zhruba v poloviční porci, než jsem doufal. Možná jsem měl zbytečně velká očekávání. Alespoň, že Hulk nezklamal. ()

lennyd

První velký test mocného Tesseractu způsobí, že se na zemi, v celé své síle, dostane Loki (Tom Hiddleston). Ten artefakt ukradne a díky schopnosti vymazat paměť se ještě zmocní jedné z největších vědeckých kapacit v oboru, Dr. Selviga (Stellan Skarsgård) a Hawkeye (Jeremy Renner). Ředitel mezinárodní bezpečnostní agentury SHIELD Nick Furry (Samuel L. Jackson) svolá dle tajného protokolu tým, který je schopen se Lokimu postavit. Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlet Johansson), Ironman (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans) a Thor (Chris Hemsworth) - společně dokáží cokoliv. Problém ale mají s tím "společně"... Ač se mi to neříká lehce, z Avengers jsem trochu rozpačitý. Každou z jednotlivých komiksových předloh jsem si maximálně užíval, ale společně dohromady mi to nějak nefungovalo. Hlavně první polovina filmu je postavena více na konverzaci než na akci (každý z komiksových hrdinů si řeší své osobní trable), a tak se trochu dost táhne a nudí. Druhá polovina je naopak naprosto skvělá, akce střídá akci, každý z hrdinů ukáže vše co umí (sice mi přišlo trochu zvláštní, že si s Lokim nedokázal poradit samotný Thor, ale co už). Takže - být celý film v podobném tempu jako druhá polovina, dávám 5 hvězd a nepřemýšlím, ale celkově bohužel lepší 3*.. ()

BS

I po několika zhlédnutích ten film nepřestává bavit a to hlavně díky postavám. Iron Man skvělý jako vždy. Kapitána Ameriku jsem si tady vážně oblíbil (škoda toho zpitvořeného kostýmu, ten byl v samostatném filmu lepší). Thor velice solidní. Hulk velice přesvědčivý v obou polohách, ikdyž v té zelené je mnohem akčnější. Black Widow neuvěřitelně sexy. Hawkeye do počtu, ale nenudí. A nad tím vším parádní Nick Fury se svým nohsledem agentem Philem. Jasných pět a chci víc! ()

_DAVE_

Je to sice o chlup, ale za pět. Plné hodnocení platí pouze pro 3D verzi, ne nadarmo se říká, že tento film je zatím ve 3D to nejlepší, co se dá vidět. A hlavně o technické stránce tyto filmy jsou nebo ne? 90% ()

T-pack

Já vim, že jsem si předsevzal napsat komentář ke každýmu filmu, ale Avengery už jsem k dnešnímu dni viděl s takovým odstupem, že už ani nevim, co jsem k tomu chtěl napsat, tak to jenom rychle shrnu: bavil jsem se dobře, Avengeři maj všechno, co správná popcornová komixovka má mít, Stark má tak silnou přítomnost, že se to stejně ta mohlo jmenovat Iron Man 2,5 a neni to na škodu. Zbytek dovysvětlí tenhle odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=pb9l988kqL4 ()

mikestiff

První hodinu strašná nuda při které jsem myslel, že sleduju pokračování Ligy vyjímečných a až ke konci trocha zajímavé akce. Celou dobu mi bylo úplně fuk co se stane, protože superhrdinové stejně neumírají. Zpětně si vzpomenu jen na Starkovo tričko Black Sabbath, takže škoda času :( ()

Kmotr76

Ihned po projekci nadšení. Po týdnu nadšení z velké části vyprchalo. A teď? Po několika letech si už krom pár momentů a povrchního dojmu nevybavím vůbec nic. Důkaz, že filmy tohoto typu jsou na jedno použití. ()

Triny

Trvalo mi, než jsem si k téhle skupince našla cestu, ale podařilo se! Za mě to ale chce zkouknout napřed filmy k jednotlivým postavám.. Zřejmě to není potřeba, ale mě se na to pak líp kouká.. ()

terunka003

Marvelovské, hrdinské, zlořádské, statečné, fantastické, drsné, svalové. Hodně slabý film o akčních superchhrdinech. Moc mě to netáhlo. Všichni byli příliš namachrovaní, nastavení tak, aby jim vystupovaly svaly. Jasný, pár vtipných hlášek a akčních scén tam bylo. Nebýt Lokiho, který je teda pěkný všivák, bych to asi ani moc nesledovala. Film ale pobaví, tím splní svou funkci. ..pokud chcete zdemolovat město a srovnat ho se zemí, zavolejte si Avengers.. ()

hroubek

Každý fanda komiksů bude nadšený. Avengers jsou mnohem lepší, než slibovaly trailery. Joss Whedon ukočíroval monstrózní podívanou, takovým způsobem, že jsem kolikrát nevěřil svým očím. První půlka je seznamovací a pro ty, kdo nemají hrdiny nakoukané to může působit trochu chaoticky. V druhé půli jdou všechny řeči stranou a přichází epické divadlo o pokoření New Yorku. Každý ze superhrdinů dostává dostatek prostoru, aby si nás získal. Hodně prostoru dostávají starý známý, jako je Nick Fury, agent Coulson, nebo nováčci jako agentka Hillová. Trochu mě zklamal Loki, jako záporák, jelikož předvádí to samé co v Thorovi, a tady jsem čekal trochu něco jiného. Jinak výborně funguje chemie mezi hlavními hrdiny Iron Man-Captain America-Thor-Bannerem(Hulkem). Jejich slovní přestřelky jsou stejně zábavné, jako když se společně pustí do bitvy. Hawkeye a Black Widow hlavní čtveřici velmi dobře doplňují a doslova křičí po vlastním filmu. Akcí je velmi spousta a třeba takové osobní souboje mezi hrdiny zvedají tep velmi rychle a nechybí jim i nějaký vtip. A samotná bitva je hodně přehledná a dává prostor všem, aby vynikli. Avengers si každou hvězdu z mého hodnocení zaslouží, i když jsem o té páté váhal, ale naštěstí mě přesvědčil Hulk a po titulková scéna. Parádní blockbuster pro všechny ostatní(lidi co nemusí komiksy), pro komiksové fandy splněný sen. ()

drake31

Ako sa toto dá ľudskými slovami opísať ? Nijako. Opäť je možný hype, po príchode z kina ale na to by som nevsádzal ani cent. Teraz by som mal začať chrliť jeden superlatív za druhým ale to by bolo moc veľké klišé u mňa, a všetko o dokonalosti Avengerov bolo už hádam napísané. Robím si srandu - BUDEM. Tento film sa vydaril neskutočným spôsobom. Veril som v poriadnu nálož. Každý v to veril. A dostal som ešte väčšiu, ani beat up od Hulka to nedokáže definovať (tu si dovolím pozdraviť Lokiho). Všetko dotiahnuté do dokonalosti: geniálne, geniálne, geniálne dialógy medzi hrdinami, to vzájomné podpichovanie, tie hlášky, tie absolútne nečakané momenty (zdravím Thora) , ďalej keď sa posunieme k efektom a akcii - bravúrne zvládnuté bez chybičiek JUST EYE CANDY. Postavy sú bezchybné, každá jedna má svoj heroický moment, ale Hulk tu aj tak všetkých prevyšuje, a musím povedať že ešte nikde nebol taký perfektný ako tu. Ako som už spomenul všetko funguje tak ako má, Whedon to zrobil naozaj majstrovsky - klobúk dole, hlboko sa klaniam. O Avengoroch by sa dalo rozprávať a rozprávať o tom aký je to neuveriteľný zážitok, ale ako sa hovorí raz vidieť je lepšie než ... doplnte si sami. Drake končí s nechutne pozitívnou náladou a radosťou v srdci. P.S. Druhá projekcia na obzore. P.S.2. Odkaz pre dvoch obľúbencov z rád užívateľov: Rozhodne to bolo krátke, zvládol by som aj ďalšiu hodinku dve ... a áno komixový nadšenci umierali blahom (ešteže nie doslovne) ()

Timak

Musím své hodnocení rozdělit do určitých částí. 3D - ano, vypadá to dobře, ale nespatřuji zcela důvod jeho použití. Celkově 4* První půlka filmu - Tak tady se dostavil "hmm" efekt, který jsem zažil při Pirátech z Karibiku 2. Jelikož jsem byl opravdu natěšený na tento film, shlédnul jsem všechny možný videa, rozhovory, články k tomuto filmu, mé očekávání bylo obrovské. O to větší zklamání jsem prožíval první půl hodinu filmu. Na chvilku jsem si i říkal, že jsem snad vyhodil prachy z okna. Takže stěží 2* Druhá půlka filmu - tak tady to byl úplně jiný film. Nepopsatelná lahoda, krása, úžas, no prostě kvalita nad kvalitu a jen škoda, že nemohu hodnotit třeba 6ti * Největším překvapením z party jednoznačně HULK. Má nejméně oblíbená postava to nakonec všechno vzala do svých mocných rukou a řeknu Vám, byla to pastva pro oči. Suma sumárum jsme na 90% a rozhodně si koupim DVD ()

Unnamed

Natočit film o superhrdinech někdo jiný, asi bych mu dal šanci až na DVD. Joss Whedon je ale bůh a opět se předvedl v tom nejlepším světle. Dobrá akce, neuvěřitelně hláškující Tony Stark, plno vtipných momentů... a Hulk? Můžu říct, že je to poprvé, co se mi jeho postava vážně zamlouvala (a to Marka Ruffala moc nemusím). Stále jsem váhal, jestli 4* nebo 5*, ale když si vezmu jak to mohlo všechno dopadnout a přihlédnu k faktu, že jsem se u sledování filmu vážně moc bavil, je vyřešeno - za 5! V tom nejlepším možném smyslu samozřejmě. Jediná výtka - obsazení Cobie Smulders. Asi ji mám příliš zafixovanou do jiné role, že se mi každé její slovo či pohled zdály komické. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)