Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Iron_Man

Docela solidní a oddechový film. Ledger mě v roli kluka jedoucího na turnaj rytířů přesvědčil, Paul Bettany v roli básníka je též výborný. Povedené vsuvky rockového hudebního žánru, nevím, kdybych byl o 10 let mladší, dal bych 6 hvězdiček, ale už je to trošku větší pohádka. ()

boda13

velice velice jsem byl prekvapen kdyz jsem si tento film pustil urcite pekny romanticky ale i dobrodruzny simek kde nechybi skvela muzika a statecnost ale vyborne zabery proste 79% urcite zaslouzenych ()

mindkiller

Traja priatelia, na čele s rytierom, ktorý drancuje bitevné areny. Ku tomu sa pridala sympatická kováčka, básnik a rytierova kráska ... Naozaj veľmi sympatický film.Komplikovaná, detajlná jednoduchosť, ktorá nikdy neomrzí :). Ak už nie na Oscara, tak na oddych určite :). ()

Kil

Dřive jsem se na tento film koukal poměrně často, dnes jsem ho viděl opět, ale po několika letech a nemůžu si pomoct, ale působí na mě moc kýčovitým dojmem, takže 3 hvězdy, i když asi lepší 3 hvězdy. ()

Heated

Historický příběh do něhož někdo jakoby náhodou přimíchal prvky dnešní doby. Po přečtení téhle věty si asi každý řekne, že to nemůže dopadnout dobře. Ne, dopadlo to ještě líp... Vtipné momenty, prvky "moderní" doby a Williamova cesta za jeho snem, stát se rytířem. Tím vším si mě film získal. Nemůžu nezmínit skvělý výkon Heatha Ledgera, mého nejoblíbenějšího herce ;-) ()

Dejvidos

Pre mňa Príbeh o rytierovi predstavuje pohodové pozeranie, kde nemusím veľa rozmýšľať. Ledger to zahral dobre, Sewella mám tiež rád. ALE. Niekto by mi mohol vysvetliť, prečo je vo väčšine súbojov porušená filmová os?? je to na nepochopenie..takéto chyby... ()

anjac

Ovykle nemám historické filmy s jakýmikoli moderními prvky ráda, ale tenhle je prostě jinde. Už od začátku totiž dává jasně najevo, že to vlastně nemyslí vážně (např. počáteční Queeni). Jde v podstatě o moderní romantický snímek s pozadím ve Středověku. Obsazení hlavních rolí vyšlo ve všech směrech: Heath Ledger (kapitola sama pro sebe a tady je prostě neuvěřitelný). Paul Bettany (jeho "přednášky" jsou jak skvěle zahrané, tak i chytlavé a navíc jim dodává správnou excentričnost, bez které se přece Středověk neobešel:-)), Rufus Sewell v roli hlavního záporáka je příkladným protipólem Heathe Ledgeraa svého úkolu se také zhostil velmi zdatně. Pokud jste ochotni film brát s nadhledem a bez nejmenšího přemýšlení typu: tohle tam přece nemůže být atd., pak se dočkáte skvělého oddechového zážitku:-). ()

Basketak8

Tento film je spíše komedie než opravdový historický film. Ovšem velice oceňuji jezdecké střety, ale vážnost ničí trochu nestředověká hudba skupiny Queen. Ale musím pochválit skvělou kameru a dobré herecké výkony. 7/10 ()

fidas24

Asi jedna z nejlepších oddychovek co jsem kdy viděl a na nic víc si tenhle film ani nehraje, což mi přijde sympatické, připadá mi to spíš jako taková pohádka, u které jsem se rozhodně nenudil a ještě dnes si jí občas pustim před spaním, protože když zavřu oči pořád slyším tu skvělou hudbu a s lehkým vtipem ověnčené dialogy..... ()

JerzeeG

Můžeme skloubit romantický příběh, jak chuďas ke štěstí (lásce, bohatství a slávě) přišel, zasazený do středověku, s efektními rytířskými turnaji, čestným princem, rockovou hudbou, moderním tancem a anglickými výrazy poslední doby typu "oh really" ? Ano, můžeme a je to zábavné. Dámy a pánové, je to velmi zábavné. ()

Pecinos

Osobité, vtipné a barvité podání středověku a boje o ruku krásné ženy. Vždy úžasní H. Leadger a P. Bettany dodávají filmu znamenitý říz. Scény u kterých je smích na rtech nebo kapička slzy v koutku oka najdete všude. A startovací píseň "we will rock you" co více dodat. ()

treeny

Komicky stvárněný středověk??? No proč ne. Od začátku do konce vše sedělo jak má. Já se prostě neuvěřitelně dobře bavil... ()

bezchli

"Když člověk něco chce a moc si to přeje a něco proto dělá. Může se mu to splnit." A přesně o tom je tento film. Doporučuji všem je to oddechový film. ()

Jean_Calid

Samotný název nás táhne do středověku, aby pak člověk nevěřícně koukal na historické nelogičnosti. Snad ani nemá cenu je všechny vyjmenovávat, ale namátkou třeba rocková hudba na středověkém dvoře. Zpracování hezké, brnění nablýskaná, ale jinak musím řici, že je to prostě americká rádobyvtipná a rádobyhistorická slátanina. ()

heylinn

Krásný film.Heath Ledger(ať je mu země lehká)opravdu zazářil.Chtělo by to nejakou tu uctu k mrtvým ne?Proč si hrajete na uzkoprsí historiky a kritizujete spojení moderní hudby(která se mimochodem hodila)a středověku(ok,přiznávám,že to provedení mohlo být lepší,ale budiž).Jak se četla v nějakém komentáři,tohle je utok na dívčí srdíčka,díky Heathovi(byla sem dobyta...).Tak příběh je trošku pohádkový,ale kdo říkal,že nesmí být?Paul Bettany je dokonalej,vtipnej,díky němu ten film tal nějak hezky ubíhá.Kostýmy se mi moc líbily,kamera je skvělá tak rpč si stěžovat.Mimochodem já sem taky netušila,že značka Nike má tak dlouhou historii....:)Všichni kdo jste napsali,že je to odpad...vysvětlete mi,proč to berete tak vážně,vy jste vážně nepochopili o čem ten film je?Je to dost nad věcí ()

Acner

Pohodový film - typický středověký námět, nevšední provedení. Humor u mě zabodoval, kompozice moderní hudby však nikoliv.... ()