Neuveriteľne uvravený a riadne egocentrický literárny agent Jack McCall (Eddie Murphy) má nielen extrémne podrezaný jazyk, ale aj sklon k fabulovaniu. V praxi to znamená, že aby spravil kšeft, neváha potenciálnych klientov doslova zahltiť záplavou prázdnych sľubov, ktoré neplánuje (a ani nemôže) splniť. No jedného dňa to s týmto pochybným presviedčaním skúsi na nesprávneho chlapíka, konkrétne na novodobého guru Dr. Sinju (Cliff Curtis), ktorý ho rýchlo odhalí a... Prekľaje! Zrazu v Jackovej záhrade vyrastie magický strom, ktorému po každom slove, ktoré Jack vyrečie, odpadne jeden list. Keď si po istom čase Jack uvedomí, že strata posledného listu sa stane osudnou nielen stromu, ale i jemu, poriadne ho to vydesí. A tak sa z muža, ktorý slovami nikdy nešetril, razom stane chlapík skúpy na slovo, ktorý sa buď naučí so svojím okolím komunikovať aj iným spôsobom, alebo skončí. Navyše na strome ostalo už len tisíc listov a Jackovi tisíc slov, takže by si mal riadne premyslieť, čo vypustí z úst... (TV Markíza)

lebrond

-Z velkého nadšení, následovalo mírné zklamání.- Čekal jsem velice vtipnou komedii založenou na typickém černošském humoru. Ten se nedostavil. Proto jsem byl v tomto směru trochu zklamán. Za až urážlivé, bych označil roli asistenta. Ta celý film strhávala do jakési kolonky filmů u kterých je napsáno komedie, ale zasmějete se leda tomu jak to bylo trapné. Bohužel další film ke kterému sedí to, že se podíváte, hodíte do šuplíku a zapomenete. (50%) ()

JerryPilsen

Tak Eddie anrazil konečně na trochu lepší scénář.I když to mohlo být i lepší.Zpočátku ztřeštěná komedie postupně přešla ve film o hledání sebe sama a životních hodnot.A to ji nejspíš zachránilo. ()

xxxblade

Je to asi věc názoru ,ale mě se film celkem libil spíš bych hodnotil 3 hvězdy ale libil sem hlubší podtext filmu nad kterým by se člověk měl zamyslet. Nemusím už film po druhe vidět ale musím řicz že sem se nenudil a Eddie má pořad neco do sebe a tohle je mírny vzestup. ()

v1791

Čím viac hovoríš, tým menej ti ľudia rozumejú. Príde devalvácia slov a tvoje slová už nemusia nič znamenať. Šetri slová a vyberaj tie správne. Dobrý námet - zlé spracovanie. Celý film posadený na jednom hercovi, ktorý ma svojimi grymasami a dialógmi dosť nudil. ()

raiha

Eddie - co k němu poslední dobou dodat. Asi takhle - na film jsem se koukla, protože jsem viděla trailer, který nepůsobil až tak trapně, jak celý film ve skutečnosti byl. Už dávno (a to tedy lépe, ačkoliv ten film zrovna nemusím) zpracované téma - lhaní a žvanění, o bezcitnosti, trestu, nápravě a přesladkému konci. Co Eddiemu padá z úst jsou bohapusté bláboly, kterým se těžko někdo zasměje. Co se týká zápletky - klasická struktura jakéhosi záškodníka, co si musí projít peklem a očistcem, aby se dostal do vysněného ráje. Postrádá to dynamiku ale i humor. ()

Gedzby

Vzhledem k zdejším komentářům jsem k filmu přistupoval s lehkými obavami, ty ale naštěstí byly neoprávněné, jak jsem správně tušil... Nejedná se o Oscarový snímek, ale nepochybně jde o hezký, pohodový film, nesoucí své poselství. Chvílemi to na mě působilo jako nějaká osobní zpověď Eddie Murphyho. Na 3 a půl hvězdičky u mě dosáhne levou zadní... ()

starr64

Krásný a poučný film. Je v něm i sranda, ale hlavně je v něm ponaučení pro všechny honiče peněz, že hlavní je být lidskou bytostí. A o tom tento film je. Doporučuji každému, kdo se chce nejen zasmát, ale i zamyslet. ()

claudi77

Od dneska sa riadim heslom;na film ktorý si idem práve pozrieť,si nepozerám žiadne recenzie. Komentáre vám často môžu skresliť pohľad na celú vec. Každý človek má iný názor a taký mám aj ja. Podľa komentárov ktoré som čítala by ste tento film bez mihnutia oka odsúdili k zániku a podľa toho som si taký nazor vytvorila aj ja. Ale ten film nebol až taký zlý. Áno bola to tá klasická komédia s Eddiem Murphym,lenže rozdiel je v tom že táto bola menej šialená. A pobavila. Dej je klasický a úprimne,od tohto som nič svetoborné neočakávala takže to bude na 3 hviezdy. Za celkom fajn skrášlený dej,za to že ma tento film pobavil a za Eddieho. Musím priznať že som si ho celkom obľúbila. ()

BR23

" čože ?! "- toto bola moja prvá reakcia ked som si všimol ako je tento film na čsfd hodnotený... Podľa mňa to bolo omnoho lepšie, bolo to milé, vtipné, jemne dojímavé a zaujímavé... pre ABLABLABLA: to že padli dva listy za nadávku je asi preto že je to nadávka nie? Nešlo o to že je to jedno slovo, ved aj ked písal slová a nerozprával padali listy... žeby? ;) ()

ferda12

Ach jo, tenhle film, co se snaží být nad věcí a ukázat morální ponaučení je jen prach sprostá kopie filmu Lhář, Lhář. Murphy má ty svoje supr výkyvy kdy jednou zahraje něco jakž takž na úrovni a jindy zas je to slovní průjem - případ tohohle filmu. Komedii, aneb tisíc slov si dozajista užije každý divák, který si za Murphyho pobrečí na konci filmu, kdy KONEČNĚ!!! (po 88 minutách) řekne to zakleté tisícáté slovo a odebere se do věčných lovišť. HURÁ! Film se snaží navodit vážnost pojmutou jako komedii, a vono to neni ani jedno. ()

luman

Tento snímek s Eddiem Murphym v hlavní roli není vůbec špatný. Herecké výkony byly skvělé, jen mně chybělo trochu více humoru. Po zhlédnutí první třetiny filmu už určitě dokážete odhadnout, co se podle scénáře bude odehrávat nadále. Celý snímek hodnotím střední cestou, tedy 3 hvězdičkami. ()

evelouch

To se vážně povedlo. Eddieho mám ráda, a jsem štastná,že se konečně vrátil k filmům, co za něco stojí. Miluju, když jsou vtipy ve filmu vtipné, a ne trapné a kýčovité. Tisíc slov mi tedy splnilo přání. Nenávist E. Murphyho k listnatému stromu byla více než vtipná:). Děj celého filmu je svižný, děsivě humorný, lehce zamilovaný, na závěr plačtivý a uplně na konec si E. M. uvědomí, jak se vlastně špatně choval, a že kvůli práci zapomínal na svou rodinu,a jen díky oněmu otravnému stromu si opět začal vážit nejen svých blízkých, ale i toho, že nemusí vážit každé slovo. Rodinná komedie pro dlouhý večer , která tu již dlouho nebyla.Samozřejmě ukecaný Eddie nesmí za žádnou cenu chybět! ()