Mladá Tiana sníva o tom, že raz bude mať vlastnú reštauráciu a usiluje sa čo najskôr si na ňu zarobiť. Keď ju jej priateľka z detstva, bohatá Charlotte La Bouffová požiada, aby pripravila občerstvenie na výročný ples, Tiana ctíi, že je neďaleko svojho cieľa. Charlottin otec chce na plese dcére predstaviť princa Naveena, za ktorého by ju rád vydal. Chudobný rozmaznaný mladík ešte predtým zájde za čarodejníkom Facilierom, ktorý mu sľúbi, že svojimi čarami mu zlepší život. Namiesto toho princa zmení na žabiaka. Kúzlo môže zmeniť jedine žena, ktorá princa pobozká z čistej lásky... (TV JOJ)

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 9/10 (nedoceněný animovaný film) ()

Repa_02

Úžasná a krásná pohádka ve které je úplně vše - trochu ironie, humoru, romantiky, pohádky celkově, ale i akce, smutku a dramatu. I když jsme viděli asi polovinu, stejně jsme si ho užili (viděl jsem ho dvakrát). ()

RoyBatty444

Rozprávka zasadená do New Orleans. Animácie sú Disneyovsky čarovné. Celé mi to pripadalo ale dosť otrepané a hlavne úplne nerealistické chovanie bohatej kamarátky kazilo dojem. ()

snupko13

Po dlhej dobe pekná, klasická 2D disneyovka, na ktorú sa dá pozerať. Príbeh zasadený do dôb Toma Sawyera so skvelou jazzovou hudbou o túžbe a nezlomnosti ísť za svojim cieľom, ale samozrejme z láskou sa všetko robí ľahšie. Po dopozeraní ostal vo mne príjemný pocit, naivný úsmev a na očiach som ucítil ružové okuliare. A ako muzikál mi to ani neprišlo, v každej správnej disneyovke sa predsa spieva a tu som ocenil, že spev a ak chcete muzikálová vložka ani raz neprišiela nevhod, proste tu mi to sedelo. Vadila mi snáď len baba z bažín, neprišiel som jej nijak raz na chuť. ()

lapatata

Velké nadšení z toho, že se Disney vrátil ke své klasické podobě. Viděl jsem už i podařenější kousky z jeho tvorby, ale Princezna a žabák měl taky spoustu krásných okamžiků. ()

Djflash

Walta Disneho a jeho kreslenou animovanou tvorbu mám celkem rád, a proto mě překvapilo, že v době, kdy jsou v kurzu především 3D pohádky typu Shrek či Madagaskar se objevil tento titul. Princezna a žabák je tak trochu převrácená pohádka o žabím princi, která je protkána písničkami dobrou atmosférou z prostředí New Orleansu, který je nasáklý pohodovým jazzem a příjemnými charaktery, jako je například Raymond, který se opravdu povedl. Pohádka zaujme z velké části hlavně dětské publikum, ale i dospělí diváci si zaručené najdou během filmu něco, co je příjemně pobaví. Tento film sice nedosahuje takových kvalit, jako jsme byli u disneyovek v době jejich největší slávy (tedy převážně v průběhu devadesátých let a na začátku tisíciletí) zvyklí. Animované filmy, jako jsou například: Lví král, Tarzan či Legenda Mulan patří asi k tomu nejlepšímu, co studio Disney vytvořilo Nicméně v době 3D animáků působí Princezna a žabák, jako příjemné osvěžení, a taky je to důkaz o tom, že i v době plné různých technologii se dá natočit kvalitní kreslený, animovaný film, který určitě stojí za pozornost. ()

Pythonator

Nevýrazná Disneyovka. Tvůrci zjevně chtěli v rámci afroamerické kvóty doplnit sbírku princezen též o nějakou černošku, ale nějak se jim cestou ztratil schopný příběh. Tiana je sice přitažlivá kráska (a to i jako žába), ale pro film to nestačí. Pro mě jsou tyto uzpívané Disneymuzikály protivné a Jazz v tomto filmu stál za prd. Nuda k uzoufání až na zábavné scény se zvířaty. Oceňuju návrat ke klasické 2D animaci, ale jako takové pomyslné rozloučení s klasickou Disneyho animací je to teda dost podprůměrná slabota. Já doufám, že 2D animáky nevymřou, protože jsou v mnohém kouzelnější než přeplácané moderní 3D. ()

D1705

Nádherný animovaný príbeh z dielne Walta Disneyho. Walt Disney nikdy ani za života, ani teraz, 50 rokov po smrti nesklamal. Príbeh popisuje černošské dievča Tianu z New Orleanu v období veľkej hospodárskej krízi-1929-1933, a opisuje tedajšie sociálne rozpoloženie. Jej priateľka je naopak dcérou najbohatšieho občana a žijú v prepychovej vile, zatiaľ čo Tiana v černošskom Ghette. Film, ale poukazuje aj na to, že sny sa plnia a upozorňuje sa tu na zlé následky dôverčivosti nedôverčivým ľuďom a namyslenosti. No prosto Dysney. ()

Birinjin

Další výtvor továrny na sny. Tentokrát, po Pocahontas a Aladdinovi, opět laděný do tmavších barev a živějších rytmů, což je v dnešní ne příliš tolerantní době jedině dobře. Na této pohádce je zvláštní, že mi příliš nepřirostla k srdci ani princezna (která je malinko prudérní), ani princ (který je dle všech výzkumů typický mileniál). Ale to nevadí, protože příběh je plný extrémně zajímavých vedlejších postav, které žabí pouti za lepším lidstvím dodávají drive. Jmenovitě je to jedinečný Dr. Facilier, Louis a nezapomenutelní Ray s Angelinou, kteří jsou pro mě skutečným princem a princeznou této pohádky. Celkově se Princezna a žabák v tradiční 2D animaci a s velmi chytlavými melodiemi může směle řadit mezi klasiky, jako je Malá mořská víla nebo Kráska a zvíře. A kromě faktu, že princezna může být hnědá, nám předkládá i myšlenku, že nemusíme být nutně hlavní postavy, aby náš příběh měl sílu a dopad na životy lidí kolem nás. ()

Krnac

Tu je vidno ako Disney zaostalo za Pixarom, Princezná a žaba je len akési dotvorenie série Disneyho klasiky (tradične animovaných filmov), 2D animácia sem bola vybraná naozaj dobre a hodila sa sem ale príbeh bol len mierne priemerný a stojí za to len prvých 15 možno 20 minút, áno súhlasím že sú tam pekné scény ale nič extra, je to klasický Disney štýl. ()

GODZILA80

Pohádka mě dojala,potěšila a písně se mi velmi líbily. Prostě se to studiu Disney vyplatilo, jen ať nás nenechají dlouho čekat na další dílo z jejich dílny. Nehledě o tom,že takových pohádek není nikdy dost a je jich momentálně jako šafránu,protože všude se servírují ty hrůzostrašné počítačové patlaniny.Prostě klasika je klasika. ()

Silvermoon

Solídny Disneyho návrat k ručnej animácii, v ktorej zostávajú jeho animátori neprekonateľní. Netredične podaný príbeh o žabiakovi, ktorý čaká na bozk princeznej je ako gambo, v ktorom sa zmiešava chytľavá hudba, vtipné dialógy, malebné prostredie New Orleans a stále prítomná symbolika "želania pod hviezdou" ("When You Wish Upon a Star" naspieval Louis Armstrong ako ústrednú pieseň Disneyho Pinokia a z melódie sa stala Disneyho oficiálna zvučka). Je nadovšetko príjemné môcť prostredníctvom filmového plátna znovu na chvíľu vrátiť do detských čias, kedy sme prežívali kreslené dobrodružstvá spolu s Ariel, Alladinom, 101 dalmatíncami, Snehulienkou...Tento film právom nesie prívlastok "masterpiece" a musím povedať, že slovenský preklad a dabing sú na veľmi vysokej úrovni, jeden z tých, ktoré predčia ten český. Najmä hlas a hlášky magnátovej dcéry ma od srdca rozosmievali. Ako divák odchovaný Disneyho Malou Morskou Vílou dávam plné hodnotenie. ()

mr.sonny

Klasická disneyovka, je to zábavný, milý, plný písniček a největší radost mi udělal českej dabing, kterej mě po dlouhý době nezhnusil celej film. ()

JARDAHONDA

Disneyovské moderní zpracování klasické pohádky od tvůrců snímku : Malá mořská víla a Aladin. Co se skutečně stalo, když princezna políbila žabáka a jaké dobrodružství tento slavný polibek odstartoval? Napínavý zábavný příběh, skvělé animace, neodolatelná hudba a nezapomenutelné obsazení. Objevte svět princezny Tiany, a doprovod´te ji na cestě bažinatou Louisianou, na cestě do světa mluvících žáb, zpívajících aligátorů a zamilovaných světlušek. Noví přátelé s kapkou odvahy a vidinou velkolepého snu objevují to, co je v životě nejpodstatnější : láska, rodina, přátelství. Princena a žabák je příběh překypující humorem a láskou, filmový zážitek, ke kterému se vždy rád vracím. ()

Bublushka

Po dlouhé době jsem dostala k Disneyovce, kterou jsme dosud neviděla a po dlouhé době jsme byla opět nadšena. Disneyovská klasika prostě nikdy nezklame. I tak měla zrovna tato Disneyovka od té úplné klasiky trochu dál. A to bylo moc dobře. Už od začátku mě učarovala doba třicátých let v americe, kdy to tam bylo prostě hezké se vším všudy. Pohádka toto období pojala moc pěkně a přitažlivě a všudypřítomný jazz byl po všech těch slaďácích v jiných disneyovkách milým potěšením. Princezna a žabák je chytrou pohádkou, která opět nezklamala. Hrdinové byli sympatičtí, prostředí krásné a písně nádherné. A opět to poučení, které nebylo jen prvoplánové. Díky pohádkám jako je tato vím, že tvorba pro děti nemusí být jen stupidní a jednoduchá, snad to tak bude dál a dál a Disney bude stále vyrábět jen chytré pohádky za jejichž sledování se dospělý nemusí stydět a ještě si z něj něco odnese. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)