Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize "The Informant" popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník společnosti ADM (Archer Daniels Midlands) Mark Whitacre (Matt Damon) přizná agentovi FBI Brianu Shepardovi (Scott Bakula), že řídící pracovníci včetně Whitacrea samotného se opakovaně scházeli s konkurenčními společnostmi, aby upravili ceny lyzinu – potravinářské přísady. Byla to původně Whitacreova manželka (Melanie Lynskey), která Whitacrea přiměla, aby nelegální upravování cen zastavil, jinak půjde na FBI sama. Bylo to vůbec poprvé, co se přímý účastník takového kartelu dobrovolně přiznal... Mark Whitacre asistoval FBI při shromažďování důkazů tajným nahráváním veškerých aktivit během obchodních jednání ve všech koutech světa včetně Tokia, Paříže, Mexico City a Hongkongu. Po dobu jeho práce v utajení, která trvala téměř 3 roky, se podařilo shromáždit stovky hodin audio a video nahrávek, které dokumentovaly ilegální úpravy cen potravinových přísad po celém světě. Jednalo se o největší kauzu svého druhu. Whitacre byl považován za národního hrdinu. Pro některé ale jen do té doby, než tiskem po celém světě proběhla zpráva, že Whitacre během práce v utajení pro FBI zpronevěřil 9 milionů dolarů společnosti ADM. (oficiálny text distribútora)

_ksilt

Vynikajici Matt Damon, ulet ! Soderbergh opet ve forme. Pro nekoho nuda, pro jine zabava jak zadna jina. Sub narrativni myslenky jejimz hovorilo Markovo druhe ja, obcas nemely chybu, pokud je skutecny predstavitel opravdu pronasel tak diky tvurcum za dokonalou resersi. Bavil jsem se dokonale. ()

peetriss

Informátor! má jeden obrovský problém, ale zato zásadní - je příliš uloudaný, nezáživný, nebojím se použít slova: nudný! Kdyby se pokusil Soderbergh příběh s nemalým potenciálem podat trochu jinak a svižněji, mohl to být dobrý film. ()

MkSallam

Celou dobu vás to láká, chcete vědět o co tam jde, jak to bylo, láká vás dobrej Damon a pak.... zjistíte že si jen někdo hrál s bublifukem. Založit film na postavě, která celou dobu SPOILERY jen lže, vymýšlí si a chová se jako nelogicky myslící kretén (proč do toho vzhledem k defraudacím omg šel ?) KONEC SPOILERŮ je dost blbej nápad, hlavně když to totálně zabíjí slibnou premisu. Posledních třicet je jen neustálé přihazování špatnejch nápadů a neustálý zamotávání už tak nezajímavého děje. Do půlky za tři, pak pokles na dvě..... ()

aLPaC

Nevím, některé úseky jsou celkem zábavné, ten žlutý odstín dobře stylizuje 70. léta, Matt Damon je odporný (míněno jako kompliment vzhledem k roli), ale na druhou stranu mi přijde zbytečné, točit příběh tak říkajíc o hovně a o strašným troubovi, kterej by si měl dát radši návrat do reality, když je plno zajímavějších "skutečných událostí". Trochu mě mrzí přístup Stevena Soderbergha, který po megaúspěšných letech 2000-01 další tvorbou nedokázal ani zdaleka navázat a točí ve skrze ptákoviny. Možná někdo namítne, že třeba nechce být hollywoodskou loutkou a natáčet konzumní filmy, ale to ani nebyl případ takové Erin Brockovich nebo Trafficu. Od dementního remaku Solaris to dle mého názoru jde se Stevenem z kopce a ani jediný dobrý námět, kterou od té doby měl, Che Guevaru, nebyl nijak slavně zpracován. Taková škoda. ()

Nolanofil

Na prvý pohľad jednoduchý dej, ktorý sa v druhej polovici, zmení na psychologickú drámu. Oná psychologická druhá polovica, prišla mne zaujímavejšia, napínavejšia a vtipnejšia, ako uvoľnený prvých 45 minút. Prasnicový Damon je v pohode a prerod postavy zvláda skvele. A sypať Soderberghovy popoľ na hlavu je nefér, jeden z jeho najlepších filmov. ()

PDcz

2** body Hahaha [X] Minus 1* bod Docela dlouho jsme nevěděli o co jim vlastně tím filmem šlo. [X] Minus 1* bod Podle upoutávky jsme si mysleli, že to bude nějaký mega ňouma alá blondýn s černou botou, ale film naprosto nekorespondoval s vtipností upoutávky. [X] Minus 1* bod Komedie? NE! Krimi? A ono tam bylo napětí? Drama? jo, tohle bylo hodně dramaticky nudné. Thriller? Jo??? Neee.. [X] Je to tím, že je málo sluníčka nebo se už vážně neumíme u filmu bavit?? ()

mala_kea

Komedie bez komediálních prvků není komedie. Občas sem a tam se něco, co by mělo být vtipné řekne, ale srandy kopec v tom nehledejte. Matt Damon prostě není komik. I jako kriminálka to působí děsně rozháraně a člověk hledá bod, kterého by se mohl chytit a od něho stavět. A to je i pro nenáročnéé diváky tvrdý oříšek. ()

agassi68

Pre mňa sklamanie. Snažil som sa na to sústrediť, no postavy okrem Damona mi splývali, boli nevýrazní a lží príliš veľa. Pre koho je vlastne tento film určený? ()

huko

Neurazí ani nenadchne... Ale musím uznat, že když už jsem si myslel, že vím a že je trapné, že je to tak předvídatelné, tak najednou zvrat! A všechno bylo jinak, aby to pak na konci bylo vlastně tak jak to původně mělo být, ale už to nebylo trapné, protože už to bylo vlastně úplně jedno a ten film o tom ve výsledku vůbec nebyl... no a tak jak působí zmateně můj komentář, tak trochu působí i ten film ;-) ()

FilmWave

Svěží filmeček o korporátní kriminalitě a bonzování. Soderbergh prezentuje absurdní skutečnou figurku (Matt Damon není vůbec špatný) uvěřitelně, s lehkostí a humorem. Jen je to zbytečně dlouhé. ()

Adm.Nelson

Klamár, klamár - a nie je to Jim Carrey. V jeden deň som si dal dvoch Soderberghov naraz, a dá sa povedať, že žiaden z nich ma nesklamal. V tomto prípade išlo o réžijne maximálne zvládnutý film, ktorého téma ma ale až tak úplne nezaujala. Nesúhlasim s komentármi, v ktorých sa spomína, že hlavný "hrdina" sa správal ako hlupák - takto ťahať za nos FBI, svojich nadriadených a manželku by sa bez riadnej dávky inteligencie nedalo dokázať. Vcelku spokojnosť, aj keď od Soderbergha ma menej bavil už len jeho Solaris. Matt Damon vynikajúci, tunajšie mimoriadne nízke hodnotenia nechápem. 7/10 ()

ZackSawyer

Konspiračka jako kráva, co je a co není pravda, spletenec informací vedoucích do krimu :-) aneb jak to chodí ve velké korporaci, když se chci stát šéfem. P.S.: Není zase tak obtížné se v tom zorientovat ;-) jen to chce trochu pozornosti. Výbornej Matt Damon, který je tak trochu schizofrenní ale velmi mazanej a myslím že měl vše (až na jeden detail) promyšleno. ()

maaan

"The irony is if I hadn't gone undercover...I never would have stolen the 11 and a half million. It was my way out. It was my severance. What else was I gonna do? I had to write my own. Work detail. See you, Bob. Eleven and a half million? What? I thought it was nine and a half. What did I say? You said 11 and a half. You do know that the people at ADM think you were the mole. That you planted the virus, then made it go away. The 11 and a half is with the interest. Mark, is it nine and a half or 11 and a half? I don't know, Bob. You tell me." ()

Jeand´Boa

Neuvěřitelný příběh, který by se svým zpracováním mohl mnohým zdát nudný a pomalu ubíhající, nicméně pro mne je kouzelný...hlavní představitel se role ujal - jak je u něj ostatně v posledních letech zvykem - s naprostou profesionalitou. Hraje toho nenápadného "hlupáčka" dokonale...jak říkám, dost možná pro někoho slabé a pomalé, ale pro mne další Soderberghův majstrštyk... ()

KOOHA

přesně cituji kometář, který to vystihl: Nuda, lež a zklamání. To si odnáším po novém filmu Soderberga a Damona. Tato dvojice si své odehraje, ale po celou dobu se člověk nudí,ztrácí a ba co více je mu i ke konci ukradený jak to celé dopadlo/dopadne. ()

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (viac)