Duch boje

• Thajsko Chocolate (viac)

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiálny text distribútora)

ShotgunED

Ong-bak v ženském podání, jen drobet hůře sestříhaný. Totálně prázdný příběh, tvářící se velice vážně vyvažuje tak výborná akce, že to je radost na to pohledět. Kdyby alespoň polovina Hollywoodských akčních filmů měla odvedenou takhle poctivou choreografickou a kaskadérskou bolestivou práci, nemuseli by jsme večně poslední dobou nadávat na ošklivý a zběsilý střih a celkovou nepřehlednost akčních filmů poslední doby. ()

patsandor

Příběh je sice jednoduší (v tomhle druhu filmu o to ani moc nejde), ale jinak se jedná o perfektní akci. Jednotlivé souboje mají skvěle zvládnutou choreografii i kameru. Já se bavil náramně. Vypadá to, že pořádnou mláticí akci zvládnou v poslední době jen Thajci, proto se ptám, kde je starej dobrej Hong-Kong, či co předvede Bessonova EUROPA. Zajímavá by byla i mlátička, kde by hrály spolu Tony Jaa s JeeJa Yanin, když už to odněj Yanin okoukala z videa. :-) ()

Kalkulon

Nekde mezi 3 a 4 hvezdami. A to hlavne za kaskadersky pady. Problem mam v hlavni predstavitelce, kde je hodne pri soubojich videt ze kaskaderi nemohli jit do souboju naplno. Uz u filmu Tonyho to byl ten styl pribehnu si pro ranu a vubec se nebranim a tady to je jeste o neco horsi. Mezi 40kg vahou je tahle borka asi nejlepsi, ale jinak? Ted uz zbyva obsadit do hlavni role 5lety decko co vymlati dvacet lidi. Hlavni obsazeni asi vymyslel byvaly kaskader, ktery si musel dat hodnekrat hlavou o zed :)). Kaskaderi si minimalne ty 3 hvezdy zaslouzej. ()

jack_scott

Yanin je sice hezká holka a umí taekwondo skvěle, ale Pinkaew o to méně oslnil svou režií... kromě bojových scén snímek nic nenabízí a dal bych mu sotva 40%. Nicméně se musí přiznat že o ničem jiném snímek není, a ostatní scény jsou k těm bojovým jen kulisou. Celkově jsou veškeré ty boje v mrazírně, skladištia řeznictví skutečně dobré, dobře baví a jsou skvěle provedené. Zvlášt poslední scéna na římsách je pětihvězdičková, to je vážne masakr. To se prostě musí vidět. Celkově to ale snímek nezachrání, dávám *** a 60% za slušný zážitek. ()

Aywes

Nádherný snímek , který nabízí velmi příjemný OST, slušnou choreografii a pěkný scénář. Velmi nadaná Jeeja Yanin ukazuje své bojové umění v plné kráse a můžeme jen pokyvovat hlavou a doprovázet snímek citoslovci údivu. Její údery a celkově pohyby jsou ladné a přitom tak smrtící a přesné. Hl.hrdinky si mne okamžitě dostala svým chováním (převážně pojídáním lentilek) a výborně zahranou rolí. Jediné co mi zde chybí je nějaké větší množství polámaných kostí. Stále ale nádherný film, který dozajista stojí za shlédnutí. ()

Leyla

Příběh je tak nějak o ničem, ale za ty úžasný akční scény plný nápadů to stojí...nepamatuju se, kdy jsem se u akčního filmu tak dobře bavila:) ()

OsuDNR

Duch boja. Velmi ma prekvapil film. Nakolko som nadšencom takychto filmov v ktorých nejde o dej. Pri tomto type filmu už v polke prestavam vnimať dej nakolko ma uchvátia kung-fu akčné scény :) ktoré boli aj v tomto Prípade celkom solídne. **** ()

LoboNegro

Ze začátku jsem v ději trochu tápal, ale poodkrývalo se postupně vše potřebné. Moc pěkné choreografie bojového umění navíc dodaly filmu onu jiskru. JeeJa je talent. ()

djcremo

Síce dej filmu nie je nejaký prevratný a vadí mi pri takomto štýle filmov ak sú okolo nastúpený dvadsiati a po dvoch idú na súpera, čo v skutočnosti by sa vrhli asi všetci, ale beriem to ako nutné zlo, aby sa mohla hlavná hrdinka predviesť. Pri tomto filme sa mi páčilo, že tu boli skutočné boje a herci si odmakali svoje vrátane kaskadérských scén, čo malo za následok aj nejeden úraz, čo na konci filmu vidno. Yeeja Yanin milo prekvapila a čím viac pribúdali minúty filmu, tým boli aj súboje kvalitnejšie a zaujímavejšie, ale najviac sa mi páčil a aj najviac ma pobavil súboj s tým mladíkom, ktorý javil nejaké známky postihnutia. Páči sa mi tá myšlienka autizmu a schopnosti okamžite dokonale napodobniť akýkoľvek bojový pohyb. A nakoniec to dopadlo nad moje očakávania a bol som milo prekvapený s tohto filmu a už sa teším na jeho pokračovanie. ()

MaxQ69

Pro mě jeden z nejlepších akčních fimů s tématikou bojového umění. Naprostá nekonvence, ať už v soubojích, tréninku, závěrečné akce či v příběhu. Nestačil jsem zírat. Chocolate jsem si pustil odpoledne po obědě a trapně musím přiznat, že v tuto dobu to většinou nevydržím a usnu. Tentokrát jsem neusnul a pokud si dobře vzpomínám, tak se mi ještě nikdy nestalo, že by mě nějaký film tak nakopnul, abych vydržel vzhůru ještě do rána. Duch boje je pro mne skutečně nevšedním zážitkem a mile rád se k němu někdy vrátím. ()

Majoslav11

Pre mňa je Duch Boja zavŕšením celej série Ong Bak, aj keď spojitosť je tam len skrz tvorcov. Hlavná téma a aj samotná hrdinka je pomerne neokukaná (napadla mi tu podobnosť s filmom Danny The Dog a téma autizmu je pre mňa veľmi osobnou) a vnímam to ako plus. Jeeja Yanin je meno, ktoré si chcem zapamätať, dievča je šikovné a tvrdo maká (pozri titulky po filme). Príbeh je ale jednoduchý, spôsob rozprávania deja a chovania postáv má pre mňa typické neduhy ázijských martial arts filmov, to ma mrzelo. Zopár nápadov/lokalít pre daný fight sú nadpriemerné, iné vôbec. A viac toho snáď ani nejde z filmu vypichnúť. Za tri hviezdy. ()

svist10

Je to už pár let, kdy nám producentská firma Luca Bessona nabídla prvního Ong baka. Herecké umění žádné, děj prokoukne každý, kdo viděl aspoň 2 (slovy dva) akční filmy. Ovšem majstrštyk Tonyho Jaa stál na bezchybně provedených a náležitě tvrdých akčních scénách. Nyní přichází Jeeja Yanin a hned zkraje je třeby říct, že je to průůšvih! V Chocolate chybí snad všechno. Nedostatky z Ong baka vynásobeny nekonečnem, spolu s přidanou hodnotou absentujícího děje. Tam, kde si Ting šel pro šišku Ong baka, se v Chocolate sice taky chodí, ale víceméně odnikud nikam. Gradace příběhu v podstatě neexistuje a finále přijde jako blesk z jasného nebe. Ani ty bitky už nejsou co bývaly. Kaskadéři v thajských bojovkách to opravdu nemají jednoduché. Nejenže často dostávají na budku (i jinam), ale vrcholem je, že musí hlavní hrdinku šetřit a je to na nich vidět. Mě by to pořádně otrávilo den. Chápu, že ji šetří, je to holka (dámy prominou), ale proč ona používá všechny techniky s maximální tvrdostí? NEJSEM šovinista, jen mě to zaujalo. Choreografie není špatná, ale co na tom, když jedna strana boj kašíruje a druhá jde do bitky naplno? Á propos, všiml si někdo, že o akční sekvence se staralo snad pět lidí, ale scénáristu nikdo neviděl? Podle mě psal z vlastní zkušenosti (myslím ten autismus), jinak si něco takového nedokážu vysvětlit. Na Ong baka se čas od času kouknu, když si chci vyplácnout hlavu, ale Chocolate nejspíš stejný osud nepotká. Apendix: Originální jazyk u thajského filmu je záležitost spíš pro hard core masochisty. ()

Vital

Děj není nijak náročný,a pro milovníky bojových umění to bude lahůdka,choreografie bojových umění je skutečná pastva pro oči a také originální a jejich zde skutečně hodně. ()

fikee

Rainman umí kung-fu. Hm. Akce je dobrá, ale chybí ji nějaké extra nápady, který by z filmu udělaly něco více zapamovatelného. Všichni si asi pamatujeme finále Police Story I, kde se Jackie a záporáci navzájem prohodili tak půl tunou skla, ne? Herectví rozhodně dobré není, ostatní řemesla zvládnuta profesionálně, tedy kromě postu scénaristy, scénář psal snad něčí pes nebo kdo. Celkově: pokud rádi kung-fu a podobné potvůrky, určitě to zkoukněte v TV nebo kupte placku v trafice až bude za 49. Jinak snad radši ani ne. ()

Neel

To, že v tomhle má prsty nejen Prachya, ale i Tony, bylo víc než evidentní. Údery sice nevypadaly tak tvrdě jako od Tonyho, ale věřila jsem jí to... Slečna má talent, to se musí nechat. Že byl příběh stejně jednoduchý jako téma Ong-baku, bych ponechala stranou... Ta její uječenost byla stejně prostě kouzelná... ()

powda

Perfektný film, ktorý som si vychutnával od začiatku až po koniec. Veľký rešpekt pred týmto mladým talentom. Mega scéna ala samurai bola pre mňa krásnym prekvapením a tým u mňa zvýšila úroveň filmu ešte vyššie. Naozaj skvelý zážitok, ktorý do bodky splnil očakávania. ()

flouny8

Postižená holka ovládá bojové uměnía její slabinou jsou mouchy...Solidní blbost plná blábolů a měl sem problém vyderžet do konce. Ong Bak? Ani náhodou. ()