Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

Astonko

Prekvapivo celkom mrazivé, zápletka aj rozuzlenie mňa zaujala a keďže hlavnú rolu hrá Julianne, tak tomuto hororu nemám moc čo vytknúť. Vyššie hodnotenie tomu nedávam len preto, že som vlastne dostal to čo som očakával a o pár dní si už na film nespomeniem 7/10 ()

Kozlowski8

Nový pacient psychiatričky Jessupové Adam se zpočátku zdá jako případ rozpolcené osobnosti, avšak jak postupně doktorka odkrývá Adamovu minulost, její život i životy jejích blízkých jsou v ohrožení... S tím postupným odhalováním Adamovy duše a jeho minulosti se z psychologického thrilleru stává plně hororová záležitost, v níž se dají postřehnout mnohé logické nesrovnalosti a nesmyslnosti, avšak nejsou do očí bijící. Jsou výrazně přebité napětím a atmosférou příběhu a rovněž zdařilou hudbou a výtečnými hereckými výkony Julianne Moore a Jonathana Rhyse Meyerse. Proto uděluji sice slabší, ale 4*. 70 %. ()

WHMMD

Prvú polovicu vynikajúci horor so skvelou atmosférou. Druhá polovica je scenáristicky zamotanejšia a logika je preč, ale film aj tak skvele finišuje. Pre milovníkov hororov a Satana proste film, ktorí musia vidieť. ...zase som mal po čase skoro infarkt, dik Prašivec. ()

numan

No hurá! Konečně hodně dobrý mysteriozní thriller. Julianne Moore naštěstí není žádná vyprsená hollywoodská cunt, ale PANÍ HEREČKA. Ostatně všichni herci v tomhle filmu jakoby ani nehráli, casting je téměř dokonalý. Kdyby v něm místo té holčiny exceloval například malej Culkin, asi bych rozkopal obrazovku. Scénář sice zrovna nepatří mezi veledíla filmového průmyslu, ale všechno dohání výborná kamera a režie. Už dlooouho jsem neviděl napínák s takhle promakanou atmosférou, zaplaťBuddha za něj! Jenom je škoda, že místy působí jako reklama na Jehovu. ()

Acinore

Bože, já tak nesnášim filmy s náboženskym podtextem!!! :/ za začátek dávám 3*, ten mě dostal.....ale pak co z toho udělali za slátaninu, no potěš koště.....!! A přitom to mohl bejt film za pět hvězd, jenom vynechat Boha a vymyslet něco nápaditějšího :) dneska jsou snad všichni podplacený církví... :D ()

Nakamura san

Moc hezky se to to rozjíždělo,J.Moore dokážet rozjet i dechovku,pak to začalo bejt tak nadpřirozeně napínavý a na konec se to rozpustilo v duchařinu,konec americká klasika z hororu.Škoda,myslím,že z toho konce šlo dostat víc,přesto jsem se většinu času moc bavil! ()

complex

naozaj otrasný scenár s množstvom chýb, na ktorými sa tvorci asi nezamýšlali... tých chýb tam bolo naozaj viac ako dosť, ale možem na oplátku povedať, že soundtrack dával tomuto filmu ako taký nádych thrilleru... ak by som to zhrnul tak takýchto filmov už tu bolo viac a tento ničím novým neprekvapuje... ()

zero_zelo

ze začátku mě to i bavilo. ale v momentě, kdy mi začalo docházet, co se asi děje, tak už to byla jenom další sračka s utikáním, padáním, mysteriozno na entou a ... nic. vsichni mrtvi a hrozně otevřenej konec. j.moore se snaži, vo tom žádná. ale jinak taková slátanina klasická ()

teseth

Tento příběh mě celkem nadchl. Samotná myšlenka takové zápletky a rozuzlení by před několika lety byla na vychválení do nebe od všech diváku. Bohužel v dnešní době kdy je podobných filmů na každým rohu 15 nijak moc nevyniká. Co ale nemůžeme upřít je to, že do 70 minuty nikdo netuší o co přesně jde. Pak to nabere rychlý spád, který je velmi předvídatelný. Herecké výkony ale patří k tomu lepšímu co tyto filmy většinou nabízejí a při závěru trochu zamrazí. Jelikož tento typ filmů můžu tak necelé4*. ()

Tanulin

J.Moore, J.R.Meyers a především hudba stojí za potlesk. Scénář, téma není žádný zázrak. Přesto, že hororové prvky tenhle film má, cítila jsem jej spíš jako thriller. ()

David2309

Ze začátku dobrý,pak to sklouzne rádoby do hororu(což ovšem se začátkem nekoresponduje),aby se to proměnilo v tragický a velmi zdlouhavý konec.Nevidět to,nevadí. ()

filzip

Shelter je pro mne nadrůměrný horor s dobrou hlavní hrdinkou ! ve filmu je hodně napětí a strach, a také ta zápletka která donutí člověka stále u filmu sedět a ani neodskočit si na záchod ()

sha.piro

Ač tento snímek nakonec skončil tak, jak spousta hororů ráda končí, byl po celou dobu plný určité originality, napětí i hereckých výkonů. ()

montel

Psychiatrička Cara Hardingová (Julianne Moore) se dostane k případu mladého muže Adama (Jonathan Rhys Meyers), který trpí rozdvojenou osobností. Cara si myslí, že si Adam vše vymýšlí, ovšem jen do chvíle, kdy Cara zjistí, že se Adam vtěluje do lidí, kteří před nedávnem skutečně zemřeli...Několikrát omleté téma převtělování opět na scéně. Tvůrci to ale tentokrát opravdu přepískli a trošičku to zachránili jen malinko hutnější atmosférou. Jinak je to opravdové zklamání a na světě je tak další průměrný thriller. 55% ()

Vozy

Skvělé, skvělé, skvělé. Už dlouho mě tak film nezaujal. Vynikající Meyers a neskutečná Julianne Moore (ostatně jako vždy). Skvělé, skvělé,skvělé. To už jsem psal, že? ()

desnik

Jeden z povedenějších hororů...začíná nenásilně, pak vás pohltí chytlavá atmosféra a končí trochu béčkovým završením...když už si tvůrci dali záležet na celkem povedeném dojmu, tak to mohli dotáhnout k dokonalosti i v samotném závěru filmu. ()

jarmil8

Vinikající atmosféra, která funguje pouze do té doby, než se začne vysvětlovat. Duchařská story se slabým obsahem, která by mohla trochu oživit tak akorát gerontoidní seriál Masters of Horror, by zasloužila trochu lépe pracovat s postavami. ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)