V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

swed

Rock´n´Roll. Pokud k němu nemáte vztah, těžko vás "Piráti na vlnách" osloví. Film zobrazuje lásky k hudbě, ale také životní filozofii a postoj, který je s ní spjatý. Právě soundtrack představuje hnací sílu, díky které bez problému přežijete i hluchá místa. Nadmíru povedené retro. 8/10 ()

decouble

Až příliš černobílé, až příliš euforické a pozitivní. To druhé a třetí by obyčejně nemuselo vadit, ale ta Branaghova hitlerovská postava je fakt moc šílená. Jako by film říkal: "Poslouchej rock, šukej, ber drogy, protože jinak budeš vypadat jako blonďatej Hitler!" Dost pitomý, a navíc: kde byly ty drogy, o kterých se tam mluvilo? Nicméně jinak je to poměrně zábavné a vtipné. A i protože mám rád rockovou hudbu, tak 7/10 zaokrouhluju nahoru. P.S. neměla ta scéna s kupou nahatých holek připomenout obal Hendrixova "Electric Ladyland"? ()

PAGE

Výborný film, skvělé písničky, naprosto geniální scénář a výteční herci. Škoda, že jsem tu dobu nezažil, o to víc jsem si vychutnal tenhle film. Bravo. Ať žije rock n roll !!!!!! ()

Herr_Flick

Je jedno, jestli máš rád rock, sex, moře nebo o čem to všechno je. Aniž bys to tušil, že za Piráty stojí právě Richard Curtis, poznáš to po deseti minutách. Nekoukáš totiž na nic jiného, než na Love actually v jiném obalu. Na tom není nic špatného, pokud se ti tedy Curtisova prvotina líbila. V tom případě ti bude zřejmě vyhovovat i jeho námořní rocková story. Pravda, pohodová komedie, ale na můj vkus přece jen trošku moc suchá (kromě stožárové scény, nemám výšky příliš v lásce) s přemrštěnou dávkou romantiky. Takže jako Lásce nebeské to dávám za průměr. ()

katuska138

Takový trochu Woodstock na Titanicu. Sex, drogy a rock'n'roll ve své nejbrilantnější, nejvtipnější a nejpovedenější formě. Když nevtípkuje Bill Nighty zaskočí ho okamžitě Nick Frost. Vysoké tempo, krásný symbolický konec. Tohle musí snad každého hudebního fanouška pohladit po duši. ()

FilmFan24

Díky, díky a ještě jednou díky, pane Curtis za těch 129 minut (a dalších 38 minut nepoužitých scén), které jsem strávil na potápějící se lodi plné toho nejlepšího rock´n´rollu, jaký si jen divák může přát. Báječný slepenec minipříběhů, které tak trochu do jakéstakés dějové linky drží pohromadě osudy nepolíbeného Carla (Tom Sturridge), pátrajícího na lodi po svém otci. K němu přidejte ty nejlepší DJ mezi nimiž vám doslova vyrazí dech P.S. Hoffman, který vesměs po rolích nesympatických či narušených hrdinů se objevuje v tak sympatické poloze, že mu všecky ptákoviny co vypustí z huby sežerete i s navijákem. Co ale zaujme nejvíc jsou geniálně použité a výborně vybrané hity z doby, která hudebnímu světu přinesla nejeden klenot, který se trvale zapsal do historie. S klidným svědomím můžu říct, že jsem ve filmu nehladal to, co tam není a užil si toho, čeho je tam nacpáno měreou vrchovatou. A to je tak strašně dobrý pocit, který je opravdu k nezaplacení... ()

Derek

curtis si latku nasadil neskutocne vysoko svojou instantnou klasikou love actually a svojim druhym filmom sa k nej ani z daleka nepriblizil. tiez sa to tu hemzi roznymi postavami so svojskymi problemami ale chyba tu nit ktora by drzala cely film po kope a dala by lodi nejaky drajv alebo aspon uceleny pribeh. takto sme nuteni sa pozerat na sled viac menej vtipnych skecov a cele to budi dojem ze curtis pocul nejaku pesnicku a rozhodol sa okolo nej (na zaklade textu) vystavat scenku (cohenova marriane atd...). treba dufat aby na buduce scenarista curtis nepodrazil nohy reziserovy curtisovy a som si isty ze richard nas prekvapy opat nejakou bombou. ()

grogodil

Príbehovo mi to strašne pripomínalo taký nostalgický a zábavnejší kríženec Almoust Famous a Life Aquatic, čo samozrejme nie je nijaká výčitka, pretože Piráti na vlnách sú naozaj veľmi silná náladovka, ktorá vás dve hodinky nechá sa príjemne únášať na vlnách 60-tych rokov s tou najpošahanejšou posádkou, ktorú si nejde nezamilovať. Rhys Ifans, P.S.Hoffman, či štandardne naozaj úžasný Bill Nighy (ktorý je snáď pirátskejší pirát než ako Davy Jones) sú v polohe uletených bláznov utrhnutých z reťaze naozaj neodolateňní. Skvelá atmosféra podfarbená s citom vybranými skladbami, ktoré vždy k danej scéne sadnú ako prdel na hrnec - veď Cat Stevensa a jeho Father & Son som si "pohmkával" a premietal v hlave ešte následujúcich pár dní. S takouto posádkou a takým tiesňovým volaním by veru aj Titanic mal väčšie šance :-) ()

Dexter1

3* za najsilnejší soundtrack, ktorý sa mohol v poslednej dobe urobiť. A tá hviezdička je za hereckú zostavu, vtipné hlášky a celkovú skvelú atmosféru. ()

Želik

Musím dať plný počet. Neskutočne som sa bavila, malo to všetko,skvelé herecké výkony, romantiku, akciu, ale hlavne veľa, veľa srandy a neskutočne dobrej hudby. Vážne som polovicu pretancovala :). ()

Skip

Tak tahle jízda na vlnách nejen mořských neměla chybu. Spousta dobré muziky a hlavně skvělé herecké výkony. Od začátku do konce perfektní. ()

Aleee89

Další z filmů, který byl v mém hledáčku a který jsem konečně viděla. A tleskám, houpám se v rytmu rock'n'rollu a poctivé muziky a mám blažený pocit. Takže to shrnu: herci - paráda, vynikající panoptikum postaviček, které byly zábavné a své. Skvělá atmosféra, která vás nasaje, přinese úžasný pocit na srdci. A ta hudba! Ta je snad nejlepší. Pro mě vynikající oddechovka, u které se člověk pobaví, sem tam rozesmutní a nakonec tančí v rytmu a ještě je poučen o jednom fenoménu 60. let - pirátských vysíláních z lodí na moři. ()

Dont

Druhá polovina by v pohodě vystačila na čtyři hvězdičky, ale za tu první prostě tolik dát nemůžu. Chybělo více vtipu, v první půlce jsem se zasmál zřídkakdy. Zaujala mě spíše malá role Gemmy Arterton. Pak už se to rozjelo a především „Count“ Philip Seymour Hoffman bodoval. Škoda slabšího úvodu i zbytečně přeslazeného závěru, mohla to být skutečně nevšední komedie. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

02.02.2014

Philip Seymour Hoffman, držitel Oscara za hlavní roli v životopisném filmu Capote, byl nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Herec měl již delší dobu problémy s drogami. Před kamerou se začal… (viac)

Herecké posily 2: Chlapi

Herecké posily 2: Chlapi

07.03.2008

My jsme vás varovali! Včera tady byla smršť ženského půvabu, dnes se budeme věnovat obsazování té ošklivější části herecké obce do rozjetých projektů. Ale nebudeme skrblit ani zajímavými novými… (viac)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (viac)