Raizo (Rain) bol jedným z najnebezpečnejších nájomných vrahov sveta – od čias, čo ho mocný klan rodiny Ozuno ako dieťa vytiahol zo stoky a neľudským výcvikom z neho spravil dokonalý stroj na zabíjanie. No keď táto mimoriadne mocná a nebezpečná tajná organizácia, ktorú mnohí považujú len za mýtus, brutálne zavraždí jeho priateľku, Raizo sa im obráti chrbtom a doslova z jedného dňa na druhý bez stopy zmizne. Od tej chvíle nerobí nič iné, len starostlivo pripravuje nemilosrdnú pomstu – a vyčkáva... Približne v rovnakom čase agentka Europolu Mika Corettiová (Naomie Harris) narazí v Berlíne na špinavé peňažné transakcie, ktoré spájajú tajomnú bandu zabijakov z ďalekého východu s politicky motivovanými vraždami v Európe. Napriek tomu, že ju jej nadriadený Ryan Maslow (Ben Miles) dôrazne varuje, aby od tejto záležitosti dala ruky preč, Mika sa pustí do prísne utajovaných materiálov dokumentov, aby sa dostala o krok bližšie k pravde, nech už je akokoľvek šokujúca. Lenže vďaka pátraniu na vlastnú päsť sa tak zrazu sama ocitne v hľadáčiku klanu Ozuno, ktorý vyšle tím chladných zabijakov, vedený krutým Takeshi (Rick Yune), aby Miku navždy umlčali! A hoci sa ju Raizovi podarí zachrániť, vie, že klan neprestane útočiť dovtedy, kým ich oboch neznesie zo sveta! V samom srdci Berlína sa tak rozbehne krvavá hra na mačku a myš. Ak chcú prežiť a besnenie klanu Ozuno navždy zastaviť, musia Raizo a Mika ťahať za jeden povraz a jeden druhému bezvýhradne dôverovať... (TV Markíza)

gudaulin odpad!

U filmu tohoto ražení člověk nepředpokládá inteligentní scénář, nicméně i v rámci svého žánru tvoří Ninja podprůměr a zjevné blbství z něj vyzařuje na míle daleko. Jestli něčím opravdu vyniká, tak je to vysoce nadprůměrná dávka brutality, kde kečup stříká k potěše majitelů rajčatových plantáží na všechny strany a usekané údy létají vzduchem jako petardy při novoročním běsnění. V rámci své katagorie snímek disponuje slušnými herci, kteří nepředvádějí jen nějakou akci, ale jsou schopní i předvést emoce. Jinak jde o sbírku těch nejprofláknutějších žánrových klišé. Celkový dojem: 10 %. ()

Psema

V akčních scénách vynikající a zábavné, ve všech ostatních směrech únavné béčko, jehož klidnější pasáže měly skončit na podlaze střižny ve prospěch ultimátního martial art proma, které by při hodinové stopáži nakopávalo zadky ve velkém stylu. Velká škoda, že McTeigue občas nechal "herce" mluvit a pokusil se vyprávět extrémně dementní příběh, který by spíchnul i žák základní školy, před jehož očima se alespoň jednou prohnal Michael Dudikoff. Dokud stříká digitální malinovka a končetiny létají zleva doprava a nazpátek, je index zábavnosti sakra vysoko. Všechno ostatní ho zbytečně sráží do míst, kde slunce (ani žárovky) nesvítí. P.S.: Těším se na film, v němž budou digitální cákance krve nejen létat, ale i dopadat. A je mi jedno jestli na něčí údy nebo na podlahu. Není nic blbějšího než když kolem vrchního řezníka poletují hektolitry rudých jedniček a nul a on je přitom až na trochu prachu a popela čistý jako čerstvě umytá dětská prdelka. 5/10 ()

TheDarKnig

aneb jak Wachovské napadla skvělá myšlenka, že tentokráte zkusí změnit cílové publikum a po stylizovaném a sakra rychlém Speed Racerovi, který ale byl "jen" pro děti, přesídlí na úplně opačnou hranici a natočí ultrabrutální znovu stylizovaný film o z nějakého divného důvodu se msticím ninjovi, kde budou stříkat hektolitry strašné digitální krve, budou tam flashback záběry (tak oblíbené...) ukazující totálně tvrdý výcvik a nebude tam žádný smysluplný dialog a už vůbec žádný děj. No ty poslední dva body možná nebyly až tak očekávané, ale i kdyby opravdu vsadili bratři jen na ty souboje, stejně by prohráli.. Prostě úplně odbytý film bez života, s formálně hrajícími a tvářícími se postavami, hlavně ti detektivové či co to bylo, jsou k smíchu a scény s nimi jsou jak z nějakého německého TV filmu.. Příběh, jak jsem už napsal, vůbec neexistuje, nebo možná ano, ale je tak okleštěn na úkor vizuálu, že se nemá cenu o něm vůbec zmiňovat. Vizuál samotný, který měl být podle všeho jedinou zbraní filmu, nefunguje přesně tak, jak by měl.. Když jsem se těšil na tento film, rozhodně jsem nečekal, že nějakého McTeiguea nechají Wachovsti až tak ujet a vůbec nedokážou ukočírovat tak nadějný projekt. Ano, stále jsou některé bitvy ninja vs. sto ninjů relativně úžasné, ale jen kvůli tomu, abych viděl jak někdo kosí jednoho nepřítele za druhým, jsem tento film vidět nechtěl. Nemluvě o tom, že Rainova nesmrtelnost, pitomé videoklipové záběry a ta debilní černoška mě strašně štvaly.. Chceš návod, jak poznat, že se kolem tebe pohybuje ninja? stačí poslouchat a když uslyšíš tichý zlověstný svist, resp. se ti podaří uvidět podivně rozmazanou černou čmouho jak z nějakého hororu, věz, že zabiják je blízko. A je opravdu neviditelný, má takové dokonalé maskování jak predátor, vlastně ještě lepší.. Ale nemusíš se bát, protože stačí aby přišel náš hrdina Rain, který si dává jednoho za druhým k snídani jakoby se nechumelilo.. Prostě strašná retardace a jen díky i když nesmyslným, ale přesto bitkám, které vypadaly jakž takž a občas jsem se nad některými pohyby pousmál, dávám dvě.. (prostě jsem se nudil méně než u New Moonu, ale musím se přiznat, že jsem občas musel přesouvat..) ()

genetique

Je smutné, že deň po zhliadnutí tohto filmu idem napísať komentár a neviem čo písať, pretože si poriadne nepamätám o čom film bol, a to asi o niečom svedčí. Keby som mal samostatne hodnotiť akčné scény, tak by bezpodmienečne dostali plné hodnotenie. Akcia je v tomto filme naozaj neutíchajúca a pre nadšenca žánru určite nebude sklamaním. Film však nemožno zakladať len na scénach s akciou, ale treba ich vo filme aj niečím pospájať. Najideálnejším riešením je obvykle dobrý scenár, originálny príbeh, dobré herecké výkony, hudba a ostatné zložky filmu, ktoré vidíme najmä pri nomináciách na rozličné filmové ceny. Všetky však vo filme šliapu len akýmsi zlomkovitým tempom a na výsledku je to citeľne badať. 60%. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný film. Má pomerne dobrý príbeh o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý bol vychovaný v tajnom klane ninjov, kde aj patril medzi najlepších, ale po jednej nepríjemnej udalosti jeho vernosť skončila, obrátil sa proti svojim a tak teraz bojuje proti nim. Keď na stopu ninjov príde vytrvalá agentka tajnej služby, ninjovia sa ju rozhodnú odstrániť, ale on jej pomôže a spolu musia bojovať o svoje životy. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, ešte úvodná sekvencia pôsobí veľmi dobre, ale následne už cítiť, že to opäť nič výnimočné nebude. Určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, tu sa skutočne stále niečo deje a tak som sa ani na okamih nenudil a hlavne posledná tretina je nadmieru dynamická, no celé to pôsobí až príliš béčkovo, ale tým horším spôsobom, vôbec mi nesadol ten prístup k ninja tématike, ktorý je úplne americký, takže to pôsobí skôr hlúpo a navyše to využíva skôr komiksový štýl a ten tiež vôbec nemusím. Ale zase pozerať sa na to dá. Akcie je tu plno, ale je iba priemerná. Oceňujem jej rozmanitosť, keďže sa tu nájdu súboje jeden na jedného, proti presile, ale aj veľkolepejšie akcie, pričom sa občas používajú aj strelné zbrane a väčšinou je aj celkom slušne natočená, pokiaľ sa neodohrávajú v tme, ale veľkým záporom je tá komiksová štylizácia, kvôli ktorej to pôsobí úplne nereálne, akčné scény sú zbytočne dlhé a preefektované a používanie zbraní zase pôsobí neefektívne, čo hlavne pri tejto tématike nemám rád. A samostatnou kategóriou je prístup k drsnosti, na prvý pohľad síce poteší, že krvi a rôznych useknutých častí je tu nespočet, ale nanešťastie je to tak digitálne, že to už nepôsobí drsne, ale skôr smiešne. Najviac sa mi páči úvodná likvidácia gangsterov, prepadnutie sídla ninjov zásahovou jednotkou alebo aj akcia na ceste. Herecké obsadenie je tiež iba priemerné, Rain je na tom fyzicky bez problémov, ale inak ma moc nebavil a navyše ani nie je Japonec, vedľajšie postavy ma tiež moc nebavili, hlavne agentka, ale aspoň záporáci sú celkom slušní, či už Shô Kosugi alebo aj Rick Yune. A čo sa týka réžie a technickej stránky, chválim celkom slušný vizuál, teda až na tie efekty, ale celkovo to na ten žánrový priemer stačí. Takže stačilo, aby to bolo reálnejšie, či už samotní ninjovia, ale aj akcia a mohlo to dopadnúť podstatne lepšie, ale aj tak je Ninja assassin aspoň obstojné béčko, ktoré sa raz, dva krát dá pozrieť. 55% ()

Eliott

Jeden z těch filmů, kdy je nutné před začátkem nastavovat zvuk, jas i kontrast. Pokud tak neučiníte, tak při rozhovorech nic neuslyšíte a u bojových scén naopak ohluchnete. Navíc se většina soubojů odehrává ve tmě, takže bez jasu alespoň o 30 čísel nahorů, ani nic neuvidíte. Každopádně se jedná o dost dobrý bojový film se sympatickými hlavními postavami a propracovanými souboji. Příběh není nic zvláštního, ale hektolitry krve stříkají, končetiny odpadávají a celé to vlastně moc dobře funguje. 71% ()

Botič

James McTeigue je pro někoho možná jen tím hloupým americkým chlapečkem, co si tak rád hraje se samurajským mečem, ale jeho Ninja Assassin je coby víkendová jednohubka k nezaplacení. Navíc je radost pohledět na takové množství protržených krevních konzerv. Akorát se mi nechce věřit, že se na tak béčkovém scénáři podílel TEN J. Michael Straczynski, co se vytasil s Výměnou nebo komiksovou Krajinou půlnočních stínů. ()

Arachneuss

Nejhorší obavy se potvrdily - Ninja Assassin je špatný film. Z nadějně vyhlížející rubačky zbyla pouze nekonečná řada levných triků pro efekt a bezpáteřní režie Jamese McTeigue, kterou do nejhlubších jam pekelných posílá scénář, splácaný z těch největších blockbusterových klišé historie. Nejhorší na celém snímku je ale fakt, že nefunguje ani jako hyper-akční řezničina pro otrlé. Vyumělkovaná choreografie zaniká díky špatnému střihu a pokud už se najde světlá chvilka pro detailnější záběr na bojující postavy, tak je během sekundy úspěšně zruinována stíny a tmou, což orientaci v "Kdo koho sakra seknul?!" ještě ztěžuje. Hektolitry počítačové krve zkrátka na natočení druhého Matrixu někdy nestačí. ()

kitano

James Mc Teigue zbabral čo sa dalo. Zápletka by aj mohla fungovať keby režisér nerozprával neúnosne slimačím tempom s kopou nevhodne povkladaných flashbackov. Kvalitnú akciu zasa kazia prehnáné efekty a hektolitre neprirodzene posobiacej umelej krvi. Veľká škoda pretože niektoré scény (nahánačka cez dopravnú premávku) sú skutočne špičkovo prevedené. Pritom stačilo trochu zjednodušiť naráciu (trening v detstve, konflikt, útek, nejaky rundown a vyúčtovanie) a malo by to omnoho vačši spád. Takto mám z toho pocit že sa proste posralo čo sa dalo posrať. (5/10) ()

Falko

Tento film nie je o ziadnej myslienke a ani nema dovod, aby mi nejako utkvel v pamäti, avsak uz v hned uvodnej scene mi dali tvorcovia hned vediet, ze sa bude jednat o brutalny masaker, ktory nie je vhodny pre slabsie povahy. Pri druhom pozreti som bol opät spokojny. Reziser filmu James McTeigue spolupracoval s Wachowskimi uz na filme V JAKO VENDETA (2005) s Natalie Portman a v roku 2007 natocil sci-fi thriller s Nicole Kidman INVAZIA. __________ Sung Kang - (Hollywood) +++ Randall Duk Kim - (Tattoo Master) +++ Jonathan Chan-Pensley - (Yakuza Henchman) +++ Ill-Young Kim - (Yakuza Mohawk) +++ Yuki Iwamoto - (Yakuza Couch) +++ Ben Miles - (Maslow) +++ Naomie Harris - (Mika) +++ Rain - (Raizo) +++ Produkcia: Joel Silver, Andy a Lana Wachowski +++ ()

viperblade

Nikdy nepochopím přístup uživatelů této databáze k jistým snímkům. Pokud bych čekal Oscarové drama, které nutně musí mít dobrý scénář, tak snad nesáhnu po Ninjovi? Já čekal pouze revenge movie a pár dobrých bojových scén. A to jsem dostal. Ninja Assassin si nehraje na nic víc, než ve skutečnosti je. Pokud uvažujete, že byste zhlédli tento snímek, tak dodržte následující pravidla: 1: Je už dopředu jasné, že Raizo, musí vydržet vše, proto fakt, že si sám vyléčí pár šrámu, není mínus :-) 2: Připravte se taky na to, že bezpečně odhadnete, co se stane další minutu. Tento film vás nechce překvapit, on vás chce jen pobavit, což se u mě povedlo. 3: Připravte se také na tuny krve, která (bohužel) vypadá tak reálně, jako Paroubek ve fitku. A právě za tu krev musím ubrat o jeden stupeň dolů, protože to nepřirozeně bije do očí. Ale jinak si nemůžu stěžovat. Pokud se podíváte na trailer, tak ten vás připraví na film dokonale. Nečekejte nic víc a budete spokojeni. ()

Spooner

Příšerná nuda. Ten comicsovej look tomu nehorázně sluší, to je ale bohužel tak všechno co lze na tom pochválit. Příběh je stupidní od začátku do konce, tempo je pomalejší skoro víc než u kterýhokoliv artu a Rain se sem absolutně nehodí. Nejhůře ale dopadly akční scény. Na těch je možná místy vidět hodně choreografie. Je ale utopená ve vlně spomalovaček, chaotického střihu a digitálních kejklí. I ta místy prvoplánová brutalita po chvilce omrzí. Bratři Wachovští extrémně přešlápli a James McTeigue utvrdil, že Vendeta byla jen celkem příjemný omyl. ()

petero

Bratia Wachowski realizujú prostredníctvom svojho dvorného režiséra áčkovú ninja sekanicu, ktorá je poriadne krvavá, efektne nasnímaná a prehnaná ako sa na poriadny ninja film patrí. Čo viac si priať?! Akcie je dosť, krvi ešte viac, nenudil som sa, idem dohnať zameškané kultové ninja filmy – Adkinsovou Ninjou počínajúc a Americkou Ninjou končiac. Film spravil chuť a preto ho patrične oceňujem. ()

Davies182

Když se po premiéře Spartaka: Krve a písku vynořily výsměšné komentáře vyčítající seriálu přespřílišnou míru digitální krve, asi nebyl Ninja Assassin ještě tolik známý. Tady jsou totiž useknuté hlavy a litry krve na denním pořádku. Po zásahu hvězdice se z hrudi nastávajícího nebožtíka vyvalí tolik životodárné tekutiny, že by nenaplnila ani cisternu od Benziny; po amputaci končetiny tryská gejzír větší, než v Karlových lázních. Ještě, že to nikomu nevadí, když to celé vypadá tak dobře. Navíc akce jede a jako odpočinek slouží pouze Raizovo vzpomínání na bojový výcvik... Čtyři hvězdičky unikly o vlásek, zejména kvůli absenci akční výraznější daylight scény a směšnému konci. Jinak pecka. P.S. Vždyť scénář MOC nekulhá... Straczynski měl sice na víc, ale asi měl plno práce s jinými projekty. ()

Xmilden

V první polovině jsem si často říkal že ty litry krve ten film velice snadno spláchnou a já dám spíše z milosti hvězdičku. Ovšem světe div se, film mě začal postupem času přecejen trošku zajímat. A přestože jsou zde obehrané policejní motivy, tak musím říct že příběh o zradě a pomstě mi v tomto případě vystačil. Nejedná se o žádný skvost a kdo má alergii na krev, tak ať se tomuto filmu obloukem vyhne. Krve je zde více než v Kill Billovi 1 (nemožné se stalo skutečností). ()

lesumir

Ninja Assassin je za těžký prachy velice jednoduchou podívanou. Scénář za 53 hodin, z toho beztak polovinu prospal, ale na tom ten film nestojí. Kurosawa by mohl závidět a Tarantino pláče, protože v jeho Kill Bill vyteklo méně krve. ()

cheyene

Pro ninje mám slabost :) ale po druhém zhlédnutí snižuji hodnocení o jednu hvězdičku. Závěrečné akční scény jsou neskutečně trapné a radost tak zůstane pouze z dobré choreografie bojů. Ve filmu o ninjích bych čekal více napětí, tajemna a strachu. Nejlepší scény zde byly ty, jak Raizo vzpomínal. Nedostatek: Když je Raizo zajat a spoután ke zdi v cele, dobře si všimněte jeho oblečení. Jakmile se totiž osvobodí a pošle Mikku do auta, bude už mít v následujících záběrech zcela jiný oděv. To se stihl s bandou ninjů v zádech převlíct? ()

balone

Bojové scény a.k.a. Kill Bill a japonský úlety, aneb krve, jak z volů... Příběh a.k.a. Batman Begins... Samozřejmě bylo tam vše co Blockbuster musí mít, takže průměr za 3. 60% ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)