Američan Casey (Scott Adkins) sa rozhodne študovať v Japonsku bojové umenie Ninjutsu. Jeho sensei – majster – ho požiada, aby sa vrátil do New Yorku a ochraňoval tam legendárne brnenie Yoroi Bitsu, ktoré patrilo poslednému Koga nindžovi. Casey spolu s priateľkou Namiko (Mika Hijiiová) chcú vzácne relikvie ochrániť, ale nebudú to mať ľahké, pretože sa o ne zaujíma aj Caseyho hlavný súper z tej istej japonskej bojovej školy, a chce ich získať všetkými prostriedkami – hoci aj za hranicou zákona. Tento muž navyše zabil svojho japonského majstra a takáto podlá zrada si zaslúži len jedno - nemilosrdnú pomstu. (TV JOJ)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým Scottom Adkinsom v hlavnej úlohe. Má celkom zaujímavý príbeh o výbornom bojovníkovi, ktorý spolu so svojou priateľkou má ochrániť vzácnu zbroj, ktorú ale chce získať aj jeho hlavný protivník z tej istej japonskej školy ako aj hlavná dvojica. Spracovanie nie je až tak moc zaujímavé, ale našťastie má stále dosť vysokú úroveň na to, aby ani nenudil. Ale v každom prípade tento príbeh nemá moc veľký potenciál. Akcie je tu dosť a väčšinou som s ňou spokojný. Má dobrú choreografiu a je aj slušne natočená, ale nájdu sa tu aj niektoré nezaujímavé súboje. Najviac sa mi páči perfektná akcia v sídle sekty, kde Adkins porazí desiatky protivníkov a celá pôsobí ako z Hong Kongského filmu, ale výborný je aj súboj v metre. Moc ma nezaujali súboje s hlavným záporákom, ale od neho poteší hlavne vyčistenie policajnej stanice a ešte niekoľko zneškodnení skupiny protivníkov. Akcia je tu aj dosť krvavá a súboje zase tvrdé, takže aj po tejto stránke som spokojný. Mierne ma tu sklamala réžia, nie je zlá, ale Florentinove predchádzajúce filmy sa mi po tejto stránke páčili viac. Film ale na nie moc vysoký rozpočet vyzerá dosť dobre. Pomerne často strieda prostredie, ktoré je aj zaujímavé a na tento typ filmu sa až moc často odohráva v exteriéroch. A ani herci nie sú najhorší, hlavne Adkinsonova partnerka Mika Hijii je zaujímavá. Som veľmi rád, že si už konečne Scott Adkins zahral hlavnú úlohu v akčnom filme, v ktorom jeho schopnosti nie sú obmedzované ringom, čím nechcem povedať, že by bol Neporaziteľný 2 zlý, aj ten sa mi páčil a teším sa aj na trojku, ale akčného hrdinu chcem vidieť bojovať v normálnom prostredí a proti viacerím alebo aj ozbrojeným protivníkom. Ani tento film ešte nie je presne to, čo by som chcel, ale aj tak som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 75%. ()

liskam odpad!

To že tam jsou naprosto příšerní herci bych ještě skousl. To že musím poslouchat dementní dialogy bych ještě skousl. Ty efekty a vizuální stránku z 60 tých let bych také ještě skousl. Ale že si tam hraje Ninja na Batmana, opravdu nedávám. A Ty "bojová umění ve velkém stylu a dech beroucí souboje...." ha ha ha, to si můžou strčit do prdele. To se raději podívám na "kuro-obi" nedokoukal jsem to! Za mě 10% ()

Morholt

My jsme měli Dudikoffa, dnešní generace má Adkinse. Jenže zatímco Americký ninja si minimálně kouzlo nostalgie uchovává dodnes, tenhle de facto remake nemá co nabídnout. Je sice moc hezké, že je to plné rvaček, ale ty jsou na jedno brdo a za chvilku unaví. O hereckých schopnostech protagonistů nemůže být ani řeč, ačkoliv nikdo asi nečekal zázraky. Jasně, co bych za to z kraje 90tých let dal, ale z dnešního pohledu je béčkový ninja žánr mrtvý. Mimochodem taky vás zaujalo, že New York bral metrosoupravy z SSSR? :D 15% ()

Spooner

Isaac Florentine prostě tyhle dvd béčka točit umí. Obzvláště, když mu cestu rozkopává výborný Scott Adkins. Příběh je sice dementní, ale to byly naše milované akčňáky taky a nevadilo nám to. Florentinovi s Adkinsem jde hlavně o servírování výborné akce a to se opět daří na jedničku. Akci maj prostě oba zmáklou dokonale a Florentine asi vymačkal dvd rozpočet na maximum. Jen škoda trošku kolísavého tempa a celkem nevýraznýho záporáka. I tak je ale béčková duše celkem spokojena. ()

mzss1

Tak teda, jsem mile překvapen a dokonce nadšen. Příběh film rozhodně má, je jednoduchý a celkem zajímavý. Hlavní je, že film má opravdu velké množství akce, především soubojů. Mám rád filmy s ninjovskou tématikou. Scott Adkins zde má dost soubojů a skvěle ukazuje své bojové umění. Nejen mečem, ale i skvělé souboje tu má. Co se týče režie, technické stránky a tak dále - tohle všechno je na vysoké úrovni. Prostředí filmu bylo na béčko slušné. Hudba dobrá. Vytknul bych možná trochu to, že bylo dost soubojů přehnaných a někdy až moc rychlých, ale to velký problém není. Herecké obsazení bylo dost dobré. Toto jsem absolutně nečekal a jsem rád, že můžu dát slušnému béčkovému filmu plný počet hvězd. Škoda, že nebyl film delší, dalo se z toho vytěžit více, ale nevadí. Mé celkové hodnocení je 90% = ***** ()