Letní smyslná komedie pro mlsné diváky. V městečku s nostalgickou plovárnou, varietním barem a růžovou cukrárnou spolu věčně bojuje zamilovaná dvojice, stárnoucí playboy, plavčík a varietní umělec Marčélo a jeho mnohem mladší žena Eliška. Jejich vzájemná setkání jsou plná žárlivosti a smyslné lásky. Vztah narušují Marčélův syn Mican a zejména smyslná barmanka Hedvika. Ve hře je však také podivný režisér Motýlek, který má v městečku natáčet film. (oficiálny text distribútora)

Chřástal

Nabízí se napsat, že když to přeženete s houbičkami, pak nevíte, jestli točíte Rozmarné léto, nebo Městečko Twin Peaks, kde obsluhuje Dejdar v kožených kalhotách. Tohle spojení, vymazlená / manýristická vizuální stránka a famózní kreace Polívky a Stivínové dělají z Elišky docela pozoruhodný film konce rozmarných devadesátek, po kterém Otakáro Schmidt začal hledat mystiku jinde než v psilocybinu. Právě ty houbičky mi tu nakonec připadají docela zbytečné, stejně jako snaha o příběh související s linií „filmu ve filmu“. ()

mira007

Barevné, veselé ulítlé, bez děje, beze smyslu cosi divokého ... a já to nepochopil, nevím jestli to byl slabší kousek humoru divadla Sklep, nebo tam všichni fetovali, Jo, divočina je to správné označení ()

Vesecký odpad!

Ono to tak trochu odpovídá režii i obsazení. Bláíznivá pantomima bez ladu a skladu, spojení Divadel Husa na provázku a Sklep, tahle dvě obsazení mě nikdy zvlášť divácky neukojovala, ale když se to takhle smíchalo, tak vznikl skutečný odpad bez ladu a skladu, bez jediné nosné myšlenky, prostě plácanina, která možná zaujme jen skutečné odborníky ve filmovém "umění"... ()

gombarix

Forma vynikající, obsah místy trochu slabší (hlavně pasáže s "hloubkou", jak to u podobných filmů bývá). Schmidt je úchyl :) (Souhlas s Gemini.) 7/10 ()

gusman

Naprosto dokonalý úlet v podobě mixu Kouře, Mazaného Filipa, Imaginária Dr. Parnasse a Magical Mystery Tour, lehce okořeněný poetikou postav Saši Gedeona za dokonalé hudby Honzy Čechtického. Nechápu jak jsem toto veledílo české kinematografie mohl ignorovat 23 let.  Mr. Otakáro, smekám. Po 3 letech dávám nějakému filmu plný počet a po 8 letech píšu "recenzi" :D ()

Miki68

Tyjo... Já tomu nějak nerozuměl! A to mám Sklepáky fakt rád. jako film mi to vůbec nedávalo smysl, jako vtipné skeče celkem jo, dvě hvězdičky dávám za muziku, ale jinak? Nevim... ()

dakarin

Obrazově a pocitově bohaté vyjádření jistého specifického "světa" některých lidí. Do středu koktejlu pocitů Otakáro postavil Bolka, ale i další obsazení sedlo. Není to moje parketa, však svůj cíl režisér zřejmě dosáhl - že míjí většinu diváků je jiná věc... ()

dave75

"Elisku" sem budto nepochopil a nebo tam nic k pochopeni neni.Cekal sem od tohoto snimku uplne neco jineho,na to jakou Otakaro rozjel reklamni kampan a ono nic...Jednu hvezdicku davan za pestrobarevnou kameru.... ()

umbjaz

koukám, že jen málo kdo chápe atmosféru a hlavní poselství filmu. zápletka není to hlavní. to hlavní je přece zajímavá kamera, zvuk, Bolkův nezaměnitelný styl Travolty z Pulp fiction a celkoví dojem z filmu. za čtyry normálně, ale za pět si zaslouží, když je tolik odepsanej ostatníma ignorantama. ()

josieaddms odpad!

Příšernej film, za který se stydím že jsem ho vůbec viděla. Ale přesně by se měli stydět všichni ti herci co tam hráli. Ten trip po muchomůrkách? Ten obraz a zvuk co to mělo? Nikdy více!!! ()

Inozuka

Hele, já to nedal... Je to jen jakási koláž. Některé jednotlivosti nejsou špatné, ale jako celek je to hovadina na entou. Tu jednu hvězdičku dávám za jen za osobitost a odvahu něco takového natočit. ()

Tiiso

Po 38 minutách jsem odešel z kina. Pamatuji si to jakoby to bylo včera. To mluví za vše. Jedna hvězda za všude přítomné barvy. ()

crjules

Chapu , ze "sklepacky humor", stejne jako netradicni podoba filmu malokomu sedne. Hodnotit to ale jako odpad mi prijde nefer. Je tam plno zbytecnych ,trapnych scen, ano. Ale take // i kdyby nekolik // zabavnych momentu. Navic, film je zcela originalni, pohodovy s vyjimecnou muzikou. ()