Letní smyslná komedie pro mlsné diváky. V městečku s nostalgickou plovárnou, varietním barem a růžovou cukrárnou spolu věčně bojuje zamilovaná dvojice, stárnoucí playboy, plavčík a varietní umělec Marčélo a jeho mnohem mladší žena Eliška. Jejich vzájemná setkání jsou plná žárlivosti a smyslné lásky. Vztah narušují Marčélův syn Mican a zejména smyslná barmanka Hedvika. Ve hře je však také podivný režisér Motýlek, který má v městečku natáčet film. (oficiálny text distribútora)

Jermann

Krásně přiblblá pestrobarevná prázdninová psychedelie, která dokonale funguje, je-li sledována s lehce zakalenou myslí a něčím sladkým po ruce. Paní Veronika je neodolatelná .. především její petanque petting. ()

dr.fish

Na tomto místě doporučuji všem podívat se na hodnocení posledních filmů Tomáše Vorla. Pokud máte rádi Skřítka, Gympl, Cestu z města, tak Vás tenhle film uzemní. Zdejší databáze divadlu Sklep velmi nepřeje. Eliška je extrakce toho nejlepšího, co všešlo z dílny divadla Sklep a Ypsilonky. Film, který se perfektně hodí do Kinematografu bří.Čadíků na rozpálenou dlažbu letního náměstí , flašku a brko sebou! Je našlapaný nápady, a ani jeden není normální. Všichni herci se především baví, jsou ujetí, chlastaj, pařej, žerou muchomůrky, prostě cokoli. Je prostě vidět, že divadlo Sklep byla módní záležitost, ale že ho opravdu má rádo jen málo lidí! Uživatel p81 napsal: Na otázku Týdnu "v jakém umělckém díle by jste se chtěl ocitnout" jsem vždycky chtěl odpovědět "Eliška má ráda divočinu". A tak to přesně sedí! Já taky! Čistých 100% ()

LeoH

Chtěl bych žít ve světě, ve kterém Otakáro točí další filmy, ale odhodil svou antiscénáristickou pózu, protože jeho pojetí filmu jako „hostiny smyslů“ bylo jedním z nejslibnějších momentů české porevoluční kinematografie. Na Elišku jsem koukal s potěšením, na formálně podobně pojednaný film, který by navíc měl co říct, bych koukal s nadšením. Howgh. ()

inspektorsvihak

sensuální exkurze za narkotiky na přelomu milénia, které se až na výjimky zásadně konzumují mimo záběr, mimo jenž klopýtaj české verze mimozemských postaviček s tváří daniela radcliffa či cameron diaz a kde psí záběry unikají realitě stejně tak jako hlavní protagonisté. aneb baťa, cvičky kterým věřím, tak pane továrníku, vražte to tam, poněvadž při aplikaci zero five mentality je třeba jít až ke hvězdám, též proto, že ve hře byl i podivný režisér motýlek, který měl v městečku natáčet film ()

Endyis

Miluju tenhle film... Otakáro sice asi u něj žral mochomůrky, ale je to jen ku prospěchu věci. Po umělecké stránce dokonalý úlet. Kdyby to natočil Lynch nebo jiný respektovaný surrealista, vidím že by hodnocení vzrostlo o padesát procent nahoru. Hold česká závist a nepřejícnost. Všichni pseudokritici a odborníci, co jste hodnotili odpadem, mam pro vás takový vzkaz, který vůbec není emotivní ani afektovaný... Chípněte!!!!!!! :DDD Všichni, kdo jste hodnotili stejně jako já, naopak zvu Vás na pivo!!! ;))) (nebo na víno) BOMBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa ()

davidek

Nechápu ty lidi co se jim to nelíbilo a hodnotily "odpad". Kde by potom byl třeba takovej "kameňák"? Mínus hvězdy nejsou. :-) Proto pět*. Film je navíc skvěle vizuálně natočený a kdo si toho nevšiml, ať se kouká třeba na "dallas" ()

klima777

A já taky... Slabší 3* Otakáro hýřící všemi barvami, Otakáro tak trochu onanující, ale raději takhle, než TV Noe (víra se přece nerovná nudě... ale asi jak pro koho). ()

Koryntos

Přidávám se k těm, kteří by se v tom filmu chtěli ocitnout, nehorázná haluz. Vzpomněla jsem si u toho jak jsem jednou nedokázala po houbičkách uvařit jídlo, protože na mě mluvily všechny potraviny v lednici a voda, která se vesele vařila na plotně ve mně vyvolávala záchvaty smíchu. Přesně stejný pocit ve mě vyvolává celý film, nádherná nostalgie a trip do mládí. Jó, kde ty telecí časy mého mládí jsou. :)))) ()

Gekacuk

Překvapila mě vynikajíccí a nápaditá kamera. Martin Štrba se zřejmě specializuje na snímání hmyzu, což mu jde skvěle, ale nesmí toho být moc. Také kostýmy byly výborné. Takže kamera a kostýmy za 5 hvězdiček. Jinak je film samozřejmě úlet. Ovšem docela příjemný, mírně nadrogovaný úlet. Sandra Nováková je opět rozkošná, stejně jako Tatiana Vilhelmová i Petr Vacek. Jak se dalo čekat, Daniel Nekonečný je slizký, Klepl a Čtvrtníček vulgární, Stivínová a Žilková smyslné, Polívka vláčný. Motýlek Otakárek tenkrát ještě do téhle party patřil a tenhle divný film režíroval. Nakonec prý všichni dávku jedu z muchomůrky červené přežili. Takže průměrně 3 hvězdičky a 60%. ()

Smileface

Naprosto zvytečný filmový počin který upoutá jen atraktivním obsazením(Proto taky ta *).Naprostá škoda peněz které by jistě skvěle poslouzili nějakému jenému českému filmu. ()

vitekpe

jeden z mala zvlastnich ceskych filmu, rekl bych...chapu, ze zaryte "peliskare" asi nepotesim, ale ja jsem se holt tentokrat pobavil :-). Hura... ()

Matts

Originalita za každou cenu. Záběry v agresivních a křiklavých barvách jsou zde splácány dohromady bez jakéhokoliv dějového sledu. Nic proti experimentům, musejí být však alespoň trochu zajímavé. ()

wosho

Trip v podobě českého filmu s hvězdným obsazením. Bez dramaturga prostě nelze natočit nic pořádného, pokud je podevším podepsan jeden tvůrce. To by si měl Schmidt uvědomit, než poleze ke psaní dalšího scénáře a k režii. Eliška je unikát v naších končinách. Nepamatuji si žádný porevoluční snímek, který mě dokázal bavit, nudit, srát, uspávat dohromady. ()

Paity odpad!

Proboha co tohle bylo. To, že tam hraje Stivínová, Polívka a Žilková sice už něco signalizuje, ale že to bude až takováhle ptákovina, to jsem netušil. ()

ondrula odpad!

Myslím, že filmy, kde jsou v jednom záběru Daniel Nekonečný a David Vávra, by neměly být něco lepšího než odpad. Aby nedošlo k omylu, já proti nim nic nemám. Akorát že si myslím, že Nekonečný je psychopatický maniak a Vávra je manický psychopat a ani jeden z nich do filmu nepatří. ()

Nebešťan

Jako většina tady film hodnotím podle jiných měřítek, dávám čtyři hvězdy s tím, abych zvýšil jeho prestiž. O hvězdy ale vůbec tentokrát nejde, Schmidt natočil neotřelý film, který postupem času a tím co se dnes točí, musím mít pořád ve větší a větší oblibě. Má ve všech směrech prvenství v tom pozitivním smyslu. Těším se, až někdo smysluplně naváže na tento stylotvorný experiment. ()