Plukovník Smith (Liam Neeson), poručík Peck (Bradley Cooper), seržant Baracus (Quinton „Rampage“ Jackson) a kapitán Murdock (Sharlto Copley) boli vysoko kvalifikovaní a rešpektovaní členovia elitnej vojenskej jednotky. Všetci ich obdivovali pre mimoriadny talent a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie misie bez toho, aby sa zapotili. To sa však skončilo vo chvíli, keď nastúpili do prísne tajnej mise v Iraku, ktorú ich nadriadení pripravili za jediným hanebným účelom - aby ich falošne obvinili a dostali za mreže. Vojakom sa však podarí z väzenia utiecť a ukryť v podzemí Los Angeles. Sú vydedenci a štvanci v krajine, ktorú celé roky chránili a za ktorú bojovali. Na úteku pred „spravodlivosťou“ sa živia ako žoldnieri a pomáhajú ľuďom, ktorí si inú pomoc dovoliť nemôžu. A-Team napokon dokončí pôvodnú vojenskú misiu navzdory zradným nepriateľom vo vlastných radoch. V zložitej hre zaujali kľúčové miesta agent CIA Lynch (Patrick Wilson), krásna kapitánka z ministerstva obrany Charisa Sosaová (Jessica Bielová) a cynický Brock Pike (Brian Bloom). (TV JOJ)

Autogram

Tlačiť nekryté doláre môže len americká federálna banka. Preto sa niekde na strednom východe strhne šialená naháňačka za dolárovými tlačovými matricami a miliardou falošných dolárov a pokračuje naprieč kontinentami. Vrcholom je určite lietajúci tank ostreľujúci stíhačky a ďalšie extrémne nápady tiež stoja za to. Film je jednoducho výborne a zábavne natočenou hovadinkou. ()

Pecival

Slušná porce naprosto nesmyslné akce, s akorát nastavenou mírou absurdity. Z toho jedna opravdu dokonalá akční scéna (jistě se zhodneme, že se jedná o padající tank). Jak je bohužel zvvykem, a to hlavně ze začátku, zabíjí to Carnahan naprosto imbecilním střihem a třesoucí se kamerou (tu by měli nechat někomu, kdo s ní ví co a jak). Nicméně díky solidní ústřední čtveřici, vcelku dobré stylizaci a kopě humorných scén, mě to radost z filmu nezkazilo. ()

Madlene

No tak to bylo kapitální béčko! Naprostá a nečekaná pecka a opravdu zábavné dvě hodiny... Let v tanku a létající kontejnery, Superman hadr:-)! ()

BuryGol

Na seriál jsem kdysi občas koukal. Pamatuju si, že to byl takovej tým plnj MacGyverů co dokázal z traktoru udělat obrněnej tank a projet s nim obchoďákem plnym zloduchů. V tomhle filmu je to stejný, akorát s novějšim hávem. Postavy celkem odpovídaj a jelikož jsem od toho moc nečekal, nemam si ani na co stěžovat. Už teď je jasný, že se někdy dočkáme dvojky. Ale já nevim...nepodělaj to? A vůbec, stejně je na tom celym nejlepší ta znělka! ()

Borat

Nejdřív jsem myslel, že jdu na G-force (to jsou ti křečci) a tak jsem se nechal překvapit, jak tenhle filmový zážitek dopadne. Naštěstí se na mě na plátně nesmáli hlodavci, ale naboostřená parta bejvalejch Rangerů v čele s oblíbeným Neesonem. Film má neskutečný spád, výtečné akční scény, chytrý scénář. Stejně k dokonalosti něco málo chybělo, ale určitě akční pecka 2010. Plusy+: Gagy, akce Mínusy-: Hodnocení:|85%| ()

manonfire

Druhá polovička výjimečně lepší, alespoň do už zase tradičně blbého finále v přístavu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, protože mi nepřišlo tak úplně nutné znovuzhmotnit odkaz céčkového shitseriálu, ale zase tak zlé to není...teamwork občas zafunguje a skutečně to vypadá, že si herci navzájem padli do noty. Žádný slíbený hláškomat se ale nekoná, zasmál jsem se pouze při lekci svahilštiny. 50% ()

spikey1

Adept na nejlepší týmovou akci roku 2010 se o prvenství pere s veterány jiného ražení: Expendables. Oba ukazují osmdesátkový háv, jedni se odvolávají na kořeny v seriálu a druzí jsou kořeni z let osmdesátých. Kdo vyhrává? A-team rozhodně neztrácí na kameře a tricích až na šíleně zpackanou scénu v docích která je díky digitální práci opravdu zmršená. Všichni herci (a to včetně Jacksona!!!!) hrají na jedničku a rozhodně nejvíc dominuje nad všemi B. Cooper, kterého zbožňuji čím dál více. Je to jasná jízda v oldschool stylu, a já jí prostě doporučuji! ve srovnání s Expendables si troufám říci. že Hannibal a jeho banda to natřeli i neporazitelnému Slyovi. ()

zolo23

Bezpochyby ide o akčný film roka a svojim obsahom, vtipom, akčnými scénami, hudbou a samozrejme obsadením ďaleko prevyšuje aj toľko ospevovaný THE EXPENDABLES alebo Cruisov THE KNIGHT AND DAY. Joe Carnahan ma prekvapil už skorším "prekomplikovateľným" filmom ZABIŤ ESO,ale tu sa rozhodol ísť ľahšou cestou a doslova je badať jeho láska k akčnému žánru. Každá jedna scéna bola po filmárskej stránke perfektne zvládnutá a je mi šuma fuk, že sa vo väčšine prípadov jedná o holú fikciu a nereálnosť. ( napr. to riadenie tanku vo vzduchu..., ale kto sa nepobavil?) A tá chémia medzi hlavnými mužskými predstaviteľmi (prepáč Jessica ty si sa tam len tak plietla) bola cítiť až do obývačky. Sharlto Copley je kráľ ! Chcem pokračovanie...radšej hneď dve ! ()

prasacimor

Snáď ešte väčšie sci-fi ako G.I. Joe. A tromfnúť potápajúce sa ľadovce je teda čo povedať. Najtrúfalejšie a najbláznivejšie plány tu výchadzajú ako po masle so sekundovým načasovaním a skoro bez absencie akýchkoľvek zranení. Nevyhnutné vybavenie (autá, zbrane, lietadlá etc) vždy po ruke, kdekoľvek na Zemeguli to A-team potrebuje, plus najväčšia over the top action za posledné roky, pri ktorej aj Slyovy world´s greatest mercenaries pôsobia ako Band of Brothers. Tým nevravím, že by to nebolo v poriadku. To predsa k žánru patrí, len to celé nebolo až natoľko zábavné, aby som sa cez to dokázal úplne preniesť a naplno si to užiť. ()

Kangaxx

Akčná komédia, v ktorej sú paradoxne akčné scény najväčšou slabinou. Strih je miestami každú sekundu, obraz sa mení len na rýchly sled fotiek a tvorcovia sa spoliehajú na fantáziu diváka, ktorý si má v spojení so zvukovým vnemom celú akčnú scénu asi domyslieť. Na druhej strane postavy, hlášky a obsadenie sa podarili na jednotku. Lepšie 3* ()

jenik71

Hodně zábavné akční pokoukání u kterého se člověk slušně odreaguje a vypne mozkové závity. Povedená je scéna s padajícím tankem z letadla nebo třeba akce na výškové budově německé banky. Když k tomu přičtu svérázný humor sehraného týmu a jejich plánování akcí, moje hodnocení nemůže být jiné. Já se pobavil a o to jde především. ()

Karlos10

A-Team je takový odlehčený Expendables s efekty Smrtonosné pasti 4... Jednoduše řečeno. A stejně jako ti dva jmenovaní i tenhle film splňuje svůj účel, a to jest pobavit diváka. Příběh je jednoduchý a malinko naivní ale těch 120 minut se na snímek vydržíte dívat ne díky němu, ale díky akčním scénám, charismatickému Liamu Neesonovi a pár jiných maličkostí jako třeba parodování Statečného Srdce a podobně...Na odreagování A-Team poslouží perfektně, neboť oni nejsou žádný béčka. 81% ()

jefff

Jako akční jednohubka takřka geniální. Carnahanovo styl se mi líbí, je to sice triviální ale ne hloupé a výběrem herců se nikdy nesplete. Škoda, že film neměl takový úspěch, jaký by mít měl. Po Sejmi eso další perla tohoto akčního ďábla. ()

Jello Biafra

Bez výhrady jedna z najlepších akčných komédií posledných rokov. Filmová adaptácia kultového akčného seriálu z osemdesiatych rokov nám prináša našu starú známu štvoricu, dej sa však prenáša do vojny v Iraku, kde sa naši hrdinovia nevedomky zapletú do lúpeže. Musia dokázať svoju nevinu a popritom sa pomstiť zločincom, ktorí ich uvrhli do väzenia. Nasleduje výbušná komédia, kde nie je núdza o efektné prestrelky, výbuchy, salvy humoru a peprné hlášky. Film tiahne dopredu skvele vybrané herecké obsadenie a ich charizma, ktorá žiari na kilometre. Aj keď film občas zahrá na vážnu notu, vtip si udrží po celú dĺžku. Výsledný dojem kazí azda len finále, o poznanie menej nápadité ako väčšina filmu. Ale inak to stojí za to. ()

Luksa

I Liam Neeson umí být cool. Kvalitní letní hitovka, přivítal bych jen trochu přehlednější akci a děj. Ale humor to mělo prvotřídní! ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (viac)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (viac)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (viac)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (viac)