Fairy Tail

• Japonsko Fairy Tail (viac)
TV spot
Japonsko, (2009–2019), 131 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Hiro Mašima (komiks)

Tecuja Kakihara, MAKO, Aja Hirano, Daisuke Namikawa, Mamiko Noto, Mijuki Sawaširo, Rie Kugimija, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura (viac)

Lucy je 17letá dívka, která touží stát se plnohodnotnou čarodějkou. Na své cestě potkává zvláštního chlapce jménem Natsu, který je členem neblaze proslulého čarodějného cechu Fairy Tail. Díky Natsuovi se Lucy stane členkou cechu, kde společně s Natsuem, Grayem, Erzou a Happym vytvoří nejsilnější tým. V tomto složení zažívají při plnění různých úkolů mnohá dobrodružství. (Hanyou)

mpet

Tak tohle anime mě dostalo. Od samého začátku skvělá podívaná, u které se člověk opravdu pobaví. Pro Fairy Tail mám jen samý superlativy a myslím, že se rozhodně dostalo na první příčku mých nej anime. Rozhodně doporučuji, a nejen pro ty kdo mají rádi anime a japonskou mangu. ()

gamer228

"Proč nemůžu používat magii?!" To byla asi nejčastější otázka kterou jsem si kladl po celou dobu mého sledování tohoto úžasného anime. Všechny postavy měli dokonale spojenou magii s charakterem...soundtrack je prostě úžasnej a jen těžko se hledají zápory snad jen že je to až moc návykové a vlastně všechny bitky skončí vždy vítěztvím pro Fairy Tail, ale jinak se snad ani najít nedají. ()

Appendix

Tenhle bych zařadil mezi 3 nejlepší anime co jsem kdy viděl. A to z jednoduchého důvodu, nehorázně jsem se u toho po celou dobu bavil o vtip tam vůbec není nouze. I příběhem dokáže upoutat, postavy jsou zcela vymazlený. Prostě bomba. Jediná chybička, ale malá je že autoři to někdy hodně přehání s úchylností. Vím, že to tam prostě patří, ale někdy to je prostě moc. Teď už jenom čekám, až bude další série, co jsem četl máme se jí dočkat letos na jaře. ()

Antarius

Souhlasím, že je to nejlepší japonské anime, které jsem kdy viděl. Viděl jsem jen jedno, toto. Další vidět nemusím. Je to velmi emotivní. Dovede mne to dohnat i k slzám, i když mnohem častěji se směji. Náhlé zjednodušování kreseb pro vyjádření vyhrocených emocí prostě miluji, Erzin roztomilý obličejík mne dostane vždy, když se rozčílí. Fairy Tail navíc disponuje naprosto geniálním soundtrackem, který ve správných chvílích vybuzuje žádané emoce. Moc nechybělo, abych nevyskočil ze židle a nekřičel "Do toho, Natu, do toho Gajeele!" při druhém dni Magických her. Ty jména (Aja Hirano, Daisuke Namikawa...) mi nic neříkají, popravdě si ani netroufnu odhadnout jejich pohlaví, ale chlapíci (a děvčata) jsou to geniální. Vymyslet ty složité zápletky, které mohou konkurovat Dr. Who... děkuji vám za Fairy Tail, skvělá práce :) Těším se na 176 díl. ()

MartinK.789

Podle mně nejhorší anime vůbec nebo alespon co jsem zatím viděl.Děj hrozný pořád se opakující.Některé postavy bych nejradši zabil (Natsu,Lucy,Happy).A to co nesnáším nejvíc je , že tam není žádná krev. Ono někoho seknou mečem a nic. Jediné plus je hudba.Moje hodnocení je 1/5. ()

KelysBlack

Jedno z anime které budete buď milovat, nebo nenávidět. Jste-li odpůrci pohádkových-fantasyhrdinů, asi se vám rozhodně líbit nebude. Pokud v tom co sledujete, musí cákat krev a umírat postavy, taky není tohle nic pro vás. Naštěstí jsem se zamiloval do šílenosti tohoto světa a charakterů jej obývající. Ani sekundu jsem se nenudil. Šílenost, epičnost (=superdémonsky krutopřísnost) a ostatní věci zde nikde nechybí. Škoda jen že už nemám další díly :( ()

Flatron

Bolo to jedno z mojích prvých stretnutí s japonskou animovanou tvorbou a musím skonštatovať, že veľmi úspešné. Zo začiatku mi to prišlo také trocha detinské, ale za to na druhej strane veľmi humorné, neskôr divák začal odhalovať jednotlivé tajomstvá postáv a ich životné príbehy. So záporákov sa mi najviac páčili asi Jellal (napokon sa bude snažiť odčiniť svoje činy) a Lord Hades, čo sa týka arcu, tak asi ten záverečný, t.j. Magické hry. Musím priznať, že je to aj jedno z mála anime, kde čítam aj mangu a musím povedať, že manga je výborná. Pre mňa jednoznačných 5*. ()

MichalekMM

Konečně po tak dlouhé době, finální sezona,samozřejmě to čekání se nedalo vydržet, takže mangu mám načtenou.... Anime verze bude stát doufejme pořádně za to ()

mp5991

Ach...oni jsou tu všechny série spojené v jednom profilu. To je velká chyba, ty rozdíly jsou tam obrovské. První série (1.-175.díl) asi do půlky je úžasná přehlídka magie, soubojů, střelených postav a vtipných situací, druhá polovina začíná působit trochu roztahaně a některé vtipy se už moc opakují, ale pořád je to na slušné úrovni. Druhá série (176.-277.díl) už je roztahaná výrazně a je tak hlavně k prostředku i poměrně nudná s výjimkou vsuvky Fairy Tail: Zero, kterou ale osobně beru jako samostatný seriál. I nových postav se tu objevuje velmi málo. Trochu to zachraňuje poslední (nebo předposlední, pokud počítáte Zero) Arc (Tartaros), ale i ten je hluboko pod úrovní začátku. Třetí série, pokud je mi známo, není v tuto chvíli dokončená, ale mangu mám dočtenou, takže pokud se jí seriál bude držet, můžu říct, že děj vypadá velmi dobře. Pravda je, že celým seriálem procházející snaha přicházet se silnějšími a silnějšími nepřáteli a nutně i posilovat hlavní postavy tu již naprosto překročila hranice jakékoliv uvěřitelnosti, ale o to víc epické souboje můžeme očekávat. Také bych řekl, že se oproti předchozí sérii zlepšila animace a děj je o něco svižnější, takže potenciál na parádní podívanou, pokud nad ní nebudete moc přemýšlet, tu rozhodně je, snad se i využije. ()

GamelotXP

Díval jsem se na všechny nefiller díly a jsem nasraný kvůli ztrátě času, protože je repetetivní. Teď si říkáte "No, a však všechny shouneny jsou repetetivní" . Argumentuji tím, že za celou dobu neumře snad žádná postava, až na jednu jednu, ale ta je tam snad jenom pár dílů, mrtvý vstávají z mrtvých, Jenom minimální množství postav se nějak změní. Párování postav je tam jenom na lákání diváků a nic s toho nevzejde xd, Záporáci jsou udělaní primitivně a fungují asi jako, " Haha, chci zničit svět a jsem nejmocnější porazil jsem vás, ale néé síla přátelství a je poražen" a potom "Haha já chci zničit svět a jsem ještě silnější ...", nechci se opakovat. Hůmor je se začátku fajn, ale opakovaný vtip už není vtipem a navíc je dost dětinský "Ale vždyť to je pohádka " Na to odpovím, že kdyby to byla pohádka, tak by neobsahovala vulgarismy a tolik fanservisu. Pozitiva jsou, že je tu fakt kvalitní hudba, do konce s tou věží je to fajn, ale je to repetetivní. ()