Evangelium: 1.11 Monstrum

• Japonsko Evangelion shin gekijōban: Jo (viac)

Píše se rok 2015, 15 let po události, která změnila celý svět - objevení jednoho z andělů. Z obřího Tokya zbyla jen malá pevnost Tokyo - 3, kde sídlí organizace NERV. Právě její vůdce Ikari je ten, který navrhl jedinou účinou zbraň proti andělům - Evangeliony, obrovské roboty. A právě ve chvíli, kdy na město zaútočí další anděl sem přijíždí i Ikariho syn Shinji, který je záhy postaven před nelehkou volbu a nedobrovolně se také stává loutkou na šachovnici mocných, kteří ani nevypadají, že jim jde o záchranu zbytků civilizace. (kaspar)

Aildrin

Seriál neznám, avšak film mi přišel povědomý. Zejména proto, že působí jako vykrádačka Matrixu, Power Rangers a Elfen Lied dohromady. Neskutečně nudný, pedantsky nalajnovaný, bež sebemenší improvizace nebo špetky originality. Všechny systémy jedou. Napoprvé to nevyjde, ale napodruhé je nepritel eliminován. Jak vzrušující.. Akční a mírně perverzní scény, které hold k anime tak nějak patří, na mne příliš nezapůsobily, přesto byly tím jediným co mne u filmu dělilo od spánku. Otřesné dialogy i charaktery hlavních postav. Nejlépe by se to dalo popsat slovy - Nemastné neslané. Rád se podívám na kvalitní Anime, ale tohle byla skutečně hrůza. ()

Solverino odpad!

Hi tech pokemóni, cílová skupina do 10ti let. Klasické anime ve stylu manga = každej tam vypadá jak do 13ti let, zřejmě cíleno na úchyláky. Film celkem o ničem, spousta nelogičností a nesmyslů, no přežil jsem to, ale je spousta lepších věcí, třeba Final Fantasy. Edituju hodnocení: ze dvou hvezdicek pak strmý pád od půlky, větší a větší blbosti, to se nedalo skoro dokoukat. Zlatý Transformers, tam se člověk aspoň občas zasmál nebo tak. Tady blábol na blábol...odpad! ()

Katka232

Já to anime fakt žeru. Má to hlavu i patu a má to i hlubší význam. Takže pro mě paráda. Kdyby tak byly natočené i normální filmy, nestěžovala bych si. A tento film vlastním. Paráda. ()

DExUS

Ide v podstate len o pekne zostrihaný seriál, dávalo to zmysel no končí to nijak. Pre človeka čo nevidel seriál dosť kruté ukončenie bez zodpovedania akejkoľvek podstatnejšej otázky. ()

ali-n

Seriál ma, bohužiaľ, nejako sám nevyhľadal a až do tohto filmu som o Evangelione nič netušil ... ale už dlho som sa tak netešil na nejaké pokračovanie. Preto ani hodnotenie nie je definitívne. Je tu viac anime erotiky, než som doteraz v podobných filmoch videl, nijak ale prehnane. Súboje sú šialené, technické detaily (mesto putujúce do podzemia) vyzerali ako v reále. No a tí Anjeli ... čím amorfnejší, tým viac cool :-)))) ()

CrazymanM

Nezlobte se na mě,ale tento snímek jde úplně mimo mě!Z mého pohledu to byla hrozná kravina,neboť ty tzv. anime mi vůbec nic neříkají,ne že bych nesnášel animované filmy,cožpak o to,ale tyhlety japonské sračky,to je asi jen pro určitý okruh lidí,do kterého já prostě nepatřím.Mám rád sci-fi,mám rád postapokalyptické příběhy,tenhle Evangelion je ale blbost.Vůbec mě to nezaujalo,snad jen hudba byla slušná. ()

Shley

Ikdyž je Evangelion 1.11 pouze remake prvních šesti dílů pouze s malými obměnami. Ale i tak mě celý film naprosto pohltil. ()

dudo24

Skvelé. Zostrihaných prvých pár epizód zo seriálu plus nové scény, obalené v novom vizuále. Konečne to dávalo väčší zmysel. Neboli sme nechaní v úplnej tme, ale boli nám ukázané kľúčové útržky z veľkého diania v pozadí, už hneď na začiatku. Bolo to svižné, akčné, zrozumiteľné a ani vynechanie veľa stopáže zo seriálu nezobralo na vývoji postáv. Naozaj skvelá práca. Videl som ale samozrejme najskôr seriál, čiže neviem, či je moja recenzia objektívna a či bez predošlých znalostí seriálu by bol vývoj postáv a ich psychológia dostatočná. ()

VonHayek

Bídná animace a kresba, nepochopitelné motivace/jednání postav, ničím zajímavý "děj", překomplikovaná rádobypsychologie. Co více chtít od jedné hvezdičky..?:-) ()

spawnxp

Ačkoliv jsem dost nekritickej fanda japonský animace, tady moc nevim... technicky je to nerozeznatelnej (ale solidní!) standard, příběhově všechno tak jako na vážno (neviděl jsem seriál, ale i tak mi to přišlo jako sestřih), zábavnej byl vlastně jenom tučňák a způsob symbolické exploatace křesťanství (nebo jak to nazvat), ostatně v japonským anime ne tak neobvyklý, třeba Ergo Proxy nebo některé epizody Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, ovšem zde poněkud infantilní? Ale jak jsem řekl, jsem fanda a to zavazuje :-) ()

ElFifo

Abych řekl pravdu, tak oproti očekávání jsem spíše zklamaný než nadšený. Vizuál je samo našlapanější než byl v seriálu, což dává prostor množství obsažené akce, bohužel se tak děje na úkor rozvíjení vztahu mezi charaktery a i směrem k divákovi. V řadě případů není jasné, proč se daný charakter zachová zrovna takhle. V seriálu to většinou patrné je, protože to zkrátka vyplívá ze situace a aktuálního vztahu zůčastněných, kdežto ve filmu prostě pro nějaký rozvoj jednotlivých osobností nebo vztahů mezi nimi není prostor. No uvidíme co na to druhý díl. ()

Modular

Hideaki Anno se vrací k Evangelionu a s pořádnou parádou! První takzvaný "rebuild" shrnuje a alteruje původních 6 epizod seriálu a dělá to vskutku skvěle. Nová animace je svěží a nabírá díky ní NGE nový dech, který se mi velmi líbí. Akční pasáže jsou akčnější, andělé jsou děsivější a postavy vypadají o trochu lépe. OST je mnohem znatelnější a převážně v akčních pasážích nabírá zcela nových výšin. A co se týče příběhu? Ten zůstává vcelku stejný, aspoň na první pohled. Hlavní postavy zažívají stejné problémy a příběhy, což by mohlo navodit myšlenku pouhého restartu série. Tomu tak ale není, vzhledem k dost výrazným změnám v pozadí (Second Impact a pozice Adama), ale znatelně jdou změny pocítit až v pokračování. Shrnuto? Zvláštní alternativa k původnímu seriálu a i když si myslím, že původní seriál má něco do sebe, tak Rebuildy se nedá nic zkazit! ()

svist10

seriál mě nezasáhl, ale film vyvolává emoce spolehlivě. snad jen že chemie mezi postavami mohla fungovat lépe. A jako obvykle stížnost na dabing, který zní jako návrat k předrevolučnímu českému znění. to pro změnu vyvolává jen jednu emoci, a tou je vztek. Nicméně, pokud to přispěje k zviditelnění anime v Česku, je to jen dobře. ()

sospik

No zase tak mě to nepřesvědčilo.. možná jsem to nepochopil. Zabijení andělů evangeliem. Pokaždé přišel nový a silnější, pokaždé ho zabili na poslední chvíli.. no? ()

erazmus

Tak tomuto filmu jsem nerozuměl. Je velmi pěkně udělán, myslím tím animaci, střih, spád, atd. Ale co to mělo herdek znamenat s tím dějem. Vůbec jsem nepobral o co jde. Mám sice rád, když je vše trochu zahaleno tajemstvím a člověk musí domýšlet, ale tady je těch nevysvětlených věcí až moc. A aby to nebylo málo, tak mě štvali snad všechny postavy svým chováním, které naprosto postrádalo lidství... a to včetně hlavního hrdiny, který byl zas tak lidský, až byl naprosto nemožný. To, že má někdo strach, atd. jsem samozřejmě viděl v mnoha anime, i to, jak se z naprostého zoufalství vyšvihnou k těm nejhrdinnějším činům, ale tenhle hrdina měl spíš psychické problémy, než jen hledání sebe sama. Konečný pocit z filmu je, jako by to byl první díl nějakého seriálu... no a nakonec se ukázalo, že je. Pak ale nepochopím, proč oba díly nevyšli současně a netvoří tak jeden celek... tak by to totiž v případě tohoto příběhu mělo být. Škoda. ()

Otan

Mě to příjde,že je to slušně zfilmovaný komiks.Film se nebojí i složitějších vztahů,až jsem se bál ,že to moje syny přestane bavit,ale pak ta akce nějak příjde.Andělé jsou špičkoví,samotná animace mi přijde dokonalá.68% ()

Margay

Po doplnění vzdělání v podobě shlédnutí seriálu jsem objevila, že vlastním i tenhle kousek. Konečně jsem pochopila pár věcí, které tu nebyli úplně vysvětleny (což ostatně nebyli nijak zvlášť ani v seriálu) a celkově se na to kouká lépe. Bohužel až na několikátý pokus. Zda je to výhoda nebo, musíte posoudit sami. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout, je český dabing, který je prostě skvělý - i po naposlouchání původní japonské verze ()

Astu.

Spolu s Akirou a Ghost in the shell jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi anime. Vizuál, příběh, atmosféra....škoda, že Evangelion tak przní český dabing, ale to je pro mě jediná vada na kráse. Lepší čtyři. ()