Evangelion šin gekidžóban: Ha

• Japonsko ヱヴァンゲリヲン新劇場版:破 (viac)

V předcházejících bojích proti nestvůrným Andělům pomocí obřích robotů, zvaných Eva, mladí piloti Shinji a Rei byli nuceni nést osud lidstva na svých ramenech. Nyní, Andělé chystají apokalyptický Třetí dopad, který by vyhladil lidstvo. Navíc Shinji a Rei musí sdílet své osudy s dvěma novými piloty Evy, namyšlenou a horlivou Asukou, a tajemnou Mari. Ovládajíce své obří Evy v boji, čtyři mladé duše zoufale bojují, aby zachránily lidskou rasu. Ale budou schopni zachránit sami sebe? (Jigvell)

LadyVader

Tak zaprvé, nikdy za žádných okolností nebude žádnej nově natočenej Evangelion lepší než původní seriál a EOE. Ale s tímhle filmem skoro naprostá spokojenost. Tou skoronaprostou myslím z mýho pohledu docela vyšachování Asuky ze hry nějakou jakousi Mari.. Která ať si je podle někoho třeba naprosto dokonalá, ale prostě pro mně není pilot Evy a ikdyby se porvala s tisícem andělů, tak nikdy nebude :-D. Jen doufám že třetí film dobře ukočírujou, že Asuka se vrátí v plné síle a všechno patřičně vymlátí. :-) ()

D.Snake

Druhý film se začíná pořádně odpoutávat od svého předchůdce a nabízí tak něco neokoukaného... Už to není tak depresivní, přidalo se trochu love-story, vypadá to mnohem líp a z mého pohledu to je i koukatelnější. Jen aby se z toho ve výsledku nestal klasický mainstream. Zatím ale zůstávám pozitivní... 8.5/10 ()

Ceres

Na druhý film by se dalo pohlížet několika způsoby, zásadní je však odklod od toho, co známe z dřívějška. Otázka je, komu to vadí? Mně docela dost, i když je to poměrně změna, protože na prvním filmu jsem mohli vidět, že jen vizuální stránka nestačí a alespoň mně vadilo určitý postih filmu za to, že nedokáže pojmout tolik věcí jako seriál. Film nazvaný "Ha" čili Break, dostál svého slova. Byl to pro mě šok a zlom, nečekal jsem, že Anno Hideaki toliko změní celý scénář. Opět tu je ochuzeno mnoho věcí. Asuka, awakening of EVA 01 a spousta dalších věcí plus naprosto zbytečná postava Mari. Pro mě je to těžké hodnotit po takových brutálních změnách, protože jsem tak naštván, že bych tomu dal klidně odpad. Nebudu ale zatím se zbytečně unáhlovat, na konečné hodnocení si počkám, až bude vše hotovo (další 2 filmy). Zatím mi to připadá né moc dobré, ale uvidíme. Za snahu zatím 50%. ()

tuwanakha

Děj prvního dílu znatelně poskočil dopředu, objevuje se nová postava mladé americké "pilotky". Velmi zajímavé psychologické sondy do nitra jednotlivých postav. Stále je to velmi akční Anime, ale dialogy povyšují film vysoko nad běžné "mlátičky". Kdo po shlédnutí 1.11 měl v hlavě poněkud zmatek, na toho byli scénáristé 2.22 přece jen hodnější. Mnoho věcí se vysvětlí (vztah velitele Ikariho k synovi ad), ale samozřejmě spoustu nových záhad před nás tvůrci opět postaví. Příjemné změny i oproti seriálu přináší mnohdy zajímavá překvapení... ()

ywo666

Občas geniálne, občas trápne, občas moc prekombinované. Námet a myšlienka pre mňa úplne dokonalá. Už len názov filmu vo mne vyvoláva emócie. Tvorcovia sa v obsiahlom príbehu často venujú veciam nezaujímavým a veci zaujímavé obídu. Zhrnuté. Nekonečný potenciál naplnený, len čiastočne. 75%, ale s potenciálom na 95%. ()

• Film také vyhrál u japonské Akademie cenu za animaci roku 2010. (Shley)
  • Film získal první místo v kategorii animace na francouzském Asijském filmovém festivalu v Lyonu, v diváckém hlasování těsně porazil Symphony in August. (Shley)
  • V roce 2010 byl film oceněn Japonskou akademií v kategorii animace roku. (Shley)