Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Nihlathak

v Zajímavostech je, že grafologové spekulují, že se snad Columbo jmenuje Frank. Škoda, že neviděli tento seriál, to by totiž věděli, že se jmenuje Ted. Není na celém tomhle webu mnoho větších milovníků tohoto seriálu, než jsem já. Columbo a jeho bezchybná prvotní dedukce a čuch na pachatele gradující v brilantní závěrečné odhalení, na kterém už od začátku pachatel nevědomky, s lichým pocitem, že je Columbo blb, spolupracuje, je nejlepším detektivním seriálem na světě. ()

BoncheR

Skvelý a nenásilný americký seriál. Okorenený Columbovským humorom bol podľa mňa akurát. Pozeral som so svojou babičkou vždy keď som bol u nej na návšteve....:-) Najlepšie an tom všetkom je že Columbo nepotrebuje nikoho zastreliť aby prípad vyriešil...Proste super seriál Hodnotenie 80% ()

anli

Dnes už jasná klasika,která vstoupila na obrazovky koncem 70-tých let.Je to vlastně kriminálka naruby-na začátku divák zjistí,kdo je pachatel a poté s vyšetřovatelem krok po kroku získává důkazy k usvědčení.Velkou zásluhu na úspěchu a kvalitě má bezesporu postava poručíka Columba v podání Petera Falka,který navždy zůstal ve stínu téhle postavy a už se z ní nevymanil.Se svým "autem",baloňákem a doutníkem je opravdu "k sežrání".Když jsem ho poprvé viděl,říkal jsem si"no tak tenhle toho teda vyšetří!".A vyšetřil a stal se legendou.Příběhy jsou precizně napsané a perfektně zobrazují dané téma a dobu,ve které se odehrávají.K těmto příběhům se vždy rád vracím.Ano,chvíli trvá,než člověk přijde na chuť jak hlavnímu"tragédovi",tak způsobu vyprávění,ale stojí to za to.Výborně napsaný děj,vyšetřování a hledání stop a při tom žádné akčně-střílecí manévry.Dnes by nic takového vzniknout nemohlo,neb už slyším ty hlášky"to je nuda".U mě to samozřejmě nuda není a Columbovi dávám jasně kriminálních 90%.P.S.A jeho ženě též. ()

Triny

Columbo je můj hrdina a vzor, až budu velká chci být jako on!!! Nejvíc nejlepší detektivní detektivka ze všech detektivek na celém detektivkovém světě!!!! ()

pytlik...

Detektivky nijak zvlášť nesleduji, hlavně proto, že obvykle nikdy neuhádnu, kdo je vrah. Což speciálně u Columba není nijak těžké, tam se většinou trefím stoprocentně už po první půlhodině. Přesto jsem viděl vcelku tak dva díly, páč na televizi nekoukám, nemám čas, když visím celej den na netu. Ale tudle jsem se od netu odtrhl, páč Columbo řešil případ, jehož tématika se mě celkem dotýká. Jednalo se o díl, kde se postarší seladón fikaně zbavuje manželky. To jsem si říkal, to se může časem hodit, načerpám nějaké znalosti, poučím se, kde ten vrah udělal chybu. Nebo dost možná můžu ten jeho postup okopírovat i s chybou, páč Columbo bohužel už navždy vyšetřuje pouze zločiny mezi anděly, které asi nebudou žádný terno, se musí dost nudit. Si představuju tak maximálně trestný čin pomluvy ("křídla se mu tak lesknou proto, že si je maže jednorožčím lejnem!") či urážky na cti ("on řekl na nebeském kúru, že zpívám jak Lucka Vondráčková!"). Ale abych se vrátil, zkrátka vzhledem k tomu, že dnes už na Zemi není podobný kabrňák jako byl Columbo, člověku můžou projít i zločiny nedokonalé. No i když... speciálně u toho dílu s vražedným seladónem se Columbo moc nevycajchnoval, mě by tedy rozhodně nechytil, mně by bylo jasné, že ten film z foťáku už dávno vyndali, takže bych se po něm nehnal! No a dále bych rád rozebral problematiku paní Columbové. Se divím, že to ještě nikoho nenapadlo, přitom je to jasné jak facka - žádná paní Columbová neexistuje, Columbo si ji vymyslel. Neznám ženu, která by nechala svého muže chodit v ošuntělém prastarém kabátu a jezdit jen o málo starším vozem. Já to musím vědět, páč mám spoustu svobodomyslných ponožek, co si myslí, že není správné dusit prsty na nohou v těsném vězení a klidně je nechávaj luftovat. A to by člověk nevěřil, jakej příval to řečí od někoho tahle sympatická vlastnost mých ponožek vyvolá. Podobně jako moje kalhoty na kolo, které jsou určené pro ty nejparnější dny, takže mají i zvláštní větrací otvory, které do nich vyhlodal zub času (klobouk dolů, čas je asi těhotnej, když má takovýhle chutě). No ale abych se vrátil, zkrátka podle mě Columbo žádnou manželku nemá. Takže buď je teplej, nebo filozof. Taky je možný, že manželku má, ale hodně náročnou, jako myslím na peníze, takže jistě nemalý komisařův příjem používá jen pro sebe a jemu nenechá nic, jen pár drobáků na čvaňháka. ()

shantim

U jiných kriminálek mi vadí, když vím, kdo, co a jak spáchal ještě předtím, než na to detektivové přijdou. U Columba to nevadí vůbec a člověk je během sledování každého filmu napjatý. Prakticky všechny "díly" jsou za 4 hvězdičky. ()

sskrblik

Tohle je alespoň klasika na poli detektivního dramatu. Díly dlouhé jako filmy s poměrně jasnou zápletkou, ale neuvěřitelně sympatickým detektivem měli co do sebe. Krom toho kouřil pořád doutníky - gurmán. :-) ()

Aven

Petr Falk je fajn, ale ta hysterie okolo Columba mi vždycky přišla tak trochu jako pozérství. Vždyť je to pořád to samé dokola - na začátku vražda - Columbo v baloňáku přichází na scénu - od začátku ví, kdo to udělal - neustále viníka otravuje - sem tam procedí nějakou hlášku o imaginární manželce - padouch to nevydrží s nervy a nějak se prokecne - konec. Díky, ale do zástupu uctívačů se nepřidám. ()

H.Gordon

Columbo je má srdcovka. Nikdo ho nemohl zahrát lépe ne Peter Falk a ráda si vychutnávám chvíle, kdy si Columbo s vrahem hraje až do konce a pak ho skvělým způsobem dostane. Líbí se mi také, jak jeho protivníci ho mají za ne moc chytrého komisaře a vlastně s ním vždy spolupracují, tím se také nejednou prozradí a zase nad nimi Columbo vyzraje. ()

pursulus

Statika a dynamika.¬         Řada dektektivek s ústřední postavou detektivem Colombem má za sebou úcty hodnou historii: první příběh byl natočen v roce 1968, poslední v roce 2003. Zatímco Colomba hraje stále týž herec — Peter Falk —, jednotlivé příběhy točilo na třicet různých režisérů. Zajímavé na celé řadě je, že vrah je znám vždy od počátku, a já si vzpomínám, že jsem před shlédnutím prvého "Colomba" upozornil jednu pisatelku komentáře na to, že není správné uvésti jméno vraha, neboť se tím zkazí zážitel budoucímu divákovi…¬                 Jednotlivé příběhy jsou napsány a zpracovány jednou více, jednou méně dobře, ale jakási laťka kvality je nastavena téměř vždy tak vysoko, že běžného diváka — milovníka detektivek — více méně uspokojí i bez dvojitého koňaku. Jak už to bývá, pouze malá část příběhů je hodnotitelná vysokým nadprůměrem, stejně tak ovšem malá jejich část je hodně pod průměrem. Stručně řečeno, kteréhokoli "Colomba" lze si pustiti bez obav ze zjevného zklamání. "Colombo" je dobrý, vydařený detektivní seriál. V posledních dílech je patrná změna v pojetí: příběhy jsou dynamičtěji vystavěny, větší prostor je dáván lidské složce a jakémusi psychologickému vestavění.¬                 Dobré podívání!¬                 Případná opoznámkování: za všechny už. Šandík. ()

blackJag

Je to klasika. Už jen svým přístupem, první ukážeme vraha a jeho vraždu, potom na to Columbo svým jedinečným "otravným" způsobem přijde. Falkova životní role, skvěle zahraná a nutno podotknout, u nás i výborně nadabovaná. ()

Ravi

Tohohle chlapíka jsem si oblíbil hned napoprvé. Díly postavené na principu: pojďme se podívat, jak se trestný čin stal a pak se pojďme podívat, jak ho ten ital v baloňáku případ rozlousknul. Bezkonkurenční. 100% = 5/5 ()

Dagoussek

Typický otravný detektiv s baloňákem a doutníkem, vypadá jako neschopný bezdomovec, ale jeho způsob vyšetřování do detailu promyšlené vám kolikrát až zatají dech. Je až nepříjemně otravný a vlezlý, ale má to své kouzlo. ()

VooDoom

Mnoho lidí ho odsuzuje, ale já se na něj stále budu dívat s jedním skleněným okem a otravnýma otazkama :-) Takový prostě byl, je a vždycky bude... ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)