Stárnoucí herecký pár Nicholas Framer a Lillian Stanhope se pokoušejí o comeback v londýnském uvedení hry Macbeth. Nicholas umně zinscenuje aféru mezi svou ženou a divadelním producentem Sirem Rogerem Havershamem, aby dotyčného donutil ke znovuotevření Královského dvorského divadla. Když se Roger o celém komplotu dozví, rozhodne si s Lillian promluvit. Během ostrého střetu však umírá. Herecká dvojice se rozhodne jeho mrtvolu dopravit na venkovské sídlo, kde bude jeho smrt vypadat jako nehoda. Ve stejnou chvíli přijíždí na návštěvu do Scotland Yardu poručík Columbo. (oficiálny text distribútora)

Godhaj

,,Kdybys vzal tu roli ve hře Agathy Christie, jak jsem ti říkala, tak bys to věděl!“ Columbo kontra Scotland Yard, tak by se dal s nadsázkou nazvat tento díl. Je mnohem vtipnější, než byly ty předchozí. Columbo je v porovnání s Angličany ještě větší zmatkář a tak dochází k legračním situacím. Občas jsem si ale nebyl jist, jestli si tvůrci dělají srandu z Columba, nebo z Angličanů. Hlavně první část působí jako průvodce po největších klišé Anglie, a i detektivní příběh těží z anglických stereotypů. Ve srovnání s ostatními díly je tento rozhodně nadprůměrný svou originalitou a lehkostí. ()

Gothard

Díl, který nepovažuji za příliš vydařený. Snaha o inovaci zavádí Columba do Londýna, a když už je tady, tak samozřejmě musí vyšetřovat něco, co souvisí s anglickými reáliemi - příprava shakespearovského představení a osobní problémy jeho protagonistů se zdál být dobrý nápad (asi by bylo divné, kdyby detektiv v Anglii řešil třeba ukradený recept na špagety). Ale celé je to nedotažené, herci hodně přehrávají, snaha o vtipnost si místy podává ruce s trapností, pointa žádná sláva. ()

Tominni

Trochu netradiční díl, kde se Colombo ocitá v Londýně, aby pomohl objasnit smrt Sira Havershama. Začíná to sice ztrátou kufru na letišti, zaujetím pro královskou gardu, ale pak už to je starý dobrý Colombo, jen ten malý podvůdek s perlou na konci je tak trochu navíc, ale co se dá dělat, když proti němu stojí dvojice výborných herců...... ()

Bbbulanek

Bohužel mi zde vadí ta přiznaná nešikovnost dvou hlavních hrdinů, se kterými zkrátka z žádného důvodu nemohu sympatizovat, jako je to u jiných úžasných Columbových padouchů. Díl se podle mě trochu táhne, a proto je pro mě jeden z cca 5 těch slabších. 60% ()

PeteBuck

Parádna časť s príchuťou shakespearovského divadla. Bomba. Dvojka vrahov, ktorí teda popri Columbovi neskutočne váleli. Myslím herecky. Veľmi sa mi páčilo, keď sa superintendant Dirk zamýšľa, kto bol asi najlepší detektív v histórii Scotland Yardu. A odpoveď? Sherlock Holmes. To som sa fakt smial. Dať Columba do londýnskeho prostredia malo fantastickú atmosféru, ktorú v žiadnom prípade neuvidíme. Túto časť mám fakt rád. Jeden z prípadov, kde Columbo pomocou menšej pasce dotiahne zločinca k priznaniu. ()

blatouchm

Pat a Mat. Nikdo nic neví, takže nejdřív na sebe upoutají pozornost naprosto stupidním nápadem s nevrácenou knihou. 10x se vrací na místo činu. Pak se kvůli deštníku zamotají do další vraždy a Columba přivedou k zásadnímu zlomu. ()