Columbo - Season 10 (1990) (séria)

Vražda škodí zdraviu (S10E02)

(epizóda)
  • Česko Vražda škodí zdraví (viac)

Televízna pátracia reality-šou s názvom Pozor, zločin! vďačí za svoj fenomenálny úspech moderátorovi Wadeovi Andersovi. Jeho neúspešný konkurent Budd Clarke však náhodou získa nahrávku starého pornofilmu, v ktorom hral hlavnú úlohu práve Wade. Budd začne Wadea vydierať - ak mu v neprenechá svoje miesto v moderátorskom kresle úspešného televízneho programu, verejnosť sa dozvie o jeho dávnom prehrešku, čo zničí jeho popularitu. Wade sa rozhodne vydierača zbaviť a zavraždí ho pomocou smrteľnej dávky nikotínu, vpravenej do jednej z Buddových cigariet. Na mieste nálezu mŕtvoly si však poručík Columbo všimne, že tu niekoľko drobností nehrá. Je to vražda! (TV JOJ)

Hammond

Navzdory snaze pachatele vše perfektně připravit, Columbovi jako vždy neunikne ani ta nejmenší nesrovnalost, která nakonec vede k jeho usvedčení. Další díl, na který je radost dívat se i opakovaně. ()

Columby jsem viděla snad všechny a všechno to, co jsem viděla, se mi líbilo, takže nemá smysl to psát pod každý díl, ale sem to napíšu, protože tady se mi děsně moc líbil už ten název, škoda, že byl sám o sobě o něco lepší než celý film. ()

PeteBuck

Výborná časť. George Hamilton tradične uhladený, ale dokáže sa premeniť v ťažkého hajzla. A ten Columbov výlet do XXX-predajne, kde ho balí ťažký magor v baloňáku, tak to bola sila. Tak isto výrok jednej štetky na ulici: "Hej, fešák, nechceš mi ukázať, čo máš pod tým baloňákom?" Columbovi od začiatku niečo na vražde smrdí, lepí jednu čriepku na druhú, až nakoniec dostane svojho hlavného podozrivého usvedčujúcim dôkazom. ()

evangelik

Colombovi dávám jenom čtyři nebo pět hvězdiček (jednomu dílu jsem dal tuším tři). Tahle zápletka je opravdu za vlasy přitažená. Jakási bulvární televize vyzývá diváky, aby jí hlásili hledané zločince. Proč by to měli dělat a nehlásit to policii? To tam mají ty policajty úplně neschopné? V Americe jsem nikdy nebyl a některým schematům jednání opravdu nerozumí. A v tomhle dílu jsem až asi po šestém nebo sedmém shlédnutí pochopil, kdy se Colombovi definitivně rozsvítilo: psovi uděláme pedikůru - ostříháme drápy - ostříhaný plot... ()

quokam

Jestli ten pes takto skace na kazde auto, pak se divim, ze se jej majitel jiz davno nezbavil, bo ho musel stat majlant. A na to, jak genialni plan vymyslel vrah, se tam zanechalo nejak az moc chyb. Na dil jsem se podival na polske televizi s jejich typickym monodabingem, vyjimecne zazitek. 60 proc. ()