Columbo - Season 5 (1975) (séria)

Smrť v aréne (S05E04)

(epizóda)
  • Česko Smrt v aréně (viac)

Luis Montoya je bývalý slavný mexický zápasník s býky, nyní již pouze jejich věhlasný chovatel. Předešlého dne byl v aréně po útoku býka těžce raněn Curro Rangel, syn Luisova blízkého přítele. Díky Montoyově rychlém zásahu se mu podařilo přežít a nyní se jeho stav již pomalu lepší. Po drsném zážitku dává Montoya svým zaměstnancům pro zbytek dne volno a když jsou všichni pryč, vyhledá otce raněného chlapce Hectora Rangela. Společně se chtějí pokusit zabít zdivočelého býka, který se po útoku na člověka již nedá použít pro koridu. V aréně však Luis Hectora uspí střelou ze speciální pistole a nechá jej zvířetem rozsápat. Columbo se onoho času nachází v Mexiku na dovolené a díky známosti s místním policistou Emilio Sanchezem rád pomůže s vyšetřováním. (oficiálny text distribútora)

Reiner

Vyřešení případu je slabší a upřímně, když jsem se díval poprvé, nebyl jsem nějak nadšený. To když jsem viděl podruhé, se mi tento díl celkem zalíbil. Hlavně počáteční minuty středu v Mexiku a diskuze s místními. :D Ale celkově o průběh nebyl špatný. Proto dávám vyšší hodnocení :) Doporučuji. ()

Pajela

Nevím, na co tady u toho dilu dost lidi vyhryzava..? Vždyť dost pribehu naseho milého Columba je zalozeno na tom, ze ma sypatak v balonaku proste štěstí a důkaz mu spadne do klina z cisteho nebe.. Nebo jak tomu bylo tady - s muletou namocenou ve vode... Synové od mexického vyšetřovatele si hrají na koridu a poručíka to trkne. A je to úplně v poradku a opet to svědčí o jeho bystré mysli a schopnosti spojit si dve a dve dohromady. Za me dalsi ze super dílů, navic v neobvyklem prostředí a s charizma zaporakem... :-) ()

PeteBuck

Podľa mňa celkom slušná časť. Trochu netradične sa odohrávajúca v Mexiku, Columbo vycestoval iba párkrát (napr. keď šiel do Londýna). Ale zábavná. Ricarda Montalbana som si pamätal ako Khana zo Star Treku alebo z Bláznivecj strely, ale tu hral veľmi slušne. A potom je tu Pedro Armendáriz. Zišlo sa tu zopár slušných hercov. Trochu ma prekvapuje to nižšie hodnotenie, lebo podľa mňa je to veľmi dobrá časť. Ak by šiel takto po krku takému veľkému hlaváčovi v skutočnosti, tak by asi skončil s prípadom veľmi rýchlo. ()

evangelik

Asi nejslabší nebo druhý nejslabší díl. Tady Colombo jako "radílek" co strká nos do mexických záležitostí. V díle "S dýkou v mysli" strká sice nos do záležitostí Scotland Yardu, ale ten díl je podstatně lepší ()

finkie

Srandovně slabá usvědčení patří ke columbovské poetice, ale tady už to bylo na mě příliš. Columbo za celou dobu nepřišel s nějakým chytřejším postřehem. Jeho obsesi píka vs dřevec jsem jaksi nepobral, muleta mohla přeci oschnout a stejně by nic nedokazovala a ten závěr... do policejního auta vlezl pachatel asi proto, že potřeboval hodit do města, jinak si to vysvětlit neumím. ()