Eric Prince, majiteľ prepychovej pohrebnej služby, zavraždí svoju bývalú milenku, bulvárnu reportérku Verity Chandlerovú. Pomstychtivá žena totiž chcela v novej reportáži prezradiť, ako si Eric pred siedmimi rokmi nezákonne privlastnil diamantový náhrdelník zosnulej hollywoodskej herečky. Eric spopolní Veritino telo namiesto pôvodne plánovaného nebožtíka, na toho príde rad neskôr. Zmiznutie Verity Chandlerovej vyšetruje poručík Columbo. A hneď odhalí niekoľko maličkostí, ktoré vôbec do seba nezapadajú. (TV JOJ)

PowPow

Když odhlédneme od toho, že divák ví, co se stalo, působí to trochu absurdně. Když je policii nahlášeno, že se reportérka pohřešuje, místo hledání na to rovnou nasadí oddělení vražd, detektiv nikam nespěchá a klidně s výslechem den počká. Jediné, co Columbo má, je, že někdo o několik dní později dostal špatnou urnu, což nijak nedokazuje nejen to, že tam spálil tu reportérku, ale on stále ani nemůže prokázat, že byla zavražděna. U soudu by se tomu vysmáli. ()

Grogan

Jeden z problémů, které s Columbem mám, se jasně zračí v téhle epizodě. Columbo se vždycky neomylně nalepí na vraha a i to v případech jako tenhle, kdy vrah nemá žádný evidentní motiv (k tomu se propracovává až později) a od začátku na něj tlačí, jakoby už měl jasno. To už pomalu hraničí s nadpřirozenem, stejně jako fakt, že se neomylně zaměřuje na správné stopy, ovšem ty falešné okamžitě prokoukne (nastražený článek v počítači). Vrah je i tady precizní a výborně zahraný, ale tu Columbovu superneomylnou intuici (nebo jasnovidectví?) prostě nemá normální člověk šanci překonat. Finální usvědčení mi moc nesedlo, jednak degraduje postavu záporáka, navíc není právě moc průkazné, takže nechápu, proč to záporák hned vzdal. ()

bloom

Patrick McGoohan naposledy na scéně jako herec. Já ty jeho díly mám docela rád, protože vždy hraje typově úplně jiného vraha, ale vždy zcela přesvědčivě. Stejně tak naprosto precizně zvládá režijní styl a umí udržet napětí. Jeho výkony navíc vždy podtrhává velmi kvalitní dabing, ale pokaždé je namluven jiným hercem. Tady to byl myslím František Něměc a i ten dokázal svou profeisonalitu. ()

Rudyamon

Zlomyslné zvěsti přinesly Verity Chandlerové velký problém... smrt je totiž pořádný problém. Ještě, že byl pan Prince schopný hned zařídit i kremaci. Jinak mám vždycky u shlédnutí tohoto dílu dost morbidní představu kratičkého snímku z kremační pece, ve kterém se Verity probere zrovna v okamžiku, kdy teplota začne prudce stoupat... V každém případě Columbo pomalu po krůčku, od fotky brány přes rtěnku dojde až k závěrečné scéně s kleštičkami na cukr. Je to opět jeden z těch hodně dobrých dílů seriálu. Hodně mě pobavila situace, v níž zazněla věta: „Takže jste radil paní Houstonové jak žít celou noc až do rána...“ Jak prosté zhodnocení situace, že to dva celou noc... no, vždyť víte... 5 hvězdiček - 100%, jak jinak... :-) ()

pravo

Falk versus McGoohan pod režisérskou taktovkou druhého menovaného, ale vo filme drží všetky tromfy samozrejme Columbo. Poručík tentoraz musí tentoraz prekonať takmer neriešiteľný problém, pretože obviniť niekoho z vraždy osoby, ktorej telo sa nikdy nenašlo a ani nenájde, je nadľudská, ale nie nadcolumbovská úloha. Táto epizóda drží napätie nielen tým, že absentuje telo obete, ale poručík musí objasniť aj motív vraždy, ktorého korene siahajú hlboko do minulosti. Istú dávku humoru zaručuje už len samotný prístup poručíka pri vyšetrovaní, keď je nútený(svojou prácou) si prezrieť pohrebný ústav a kremačnú pec. Aspoňže sa môže vyhovoriť, že spolu s manželkou už premýšľajú... . Ale naspäť k zločincovi, ktorý napriek neplánovanosti vraždy si pri jej zahladzovaní počína naozaj omnoho lepšie ako mnohí chytrí vrahovia pri dlhodobo plánovaných vraždách. Samotné odhalenie vraha je mierne polemické, ale v zásade tiež patrí k tomu lepšiemu čo séria filmov s poručíkom Columbom ponúka. Na záver pripojím ešte dva moje postrehy a to, že pracovať v pohrebných službách musí byť v celku príjemné- výhoda utešovania vdov a trocha sa mi zdala prehnana postava uletenej ženy, ktorej zomrel manžel a ona evidentne kašlala na všetko a prijala ponuku Erica Princea, že sa o všetko postará. ()

• Poté, co Verity Chandler (Rue McClanahan) při pohřbu políbí mrtvolu Chucka Houstona, zanechá na jeho tváři stopu rudé rtěnky. Zaměstnankyně krematoria tuto skvrnu odstraní. Těsně předtím mrtvola mrkne. (pjotri)
  • Exteriér márnice byl natočen v Laury's Garden Garden Centre a Retail Shopu v Glendale. (Epistemolog)
  • Catherine McGoohan (Rita) je skutečná dcera Patricka McGoohana (Eric Prince). (ČSFD)