Katastrofický horor přivádí na svět jednu z nejpůsobivějších příšer filmového průmyslu. V roce 2003 se svět dozvěděl o strašlivém zemětřesení, které smetlo z povrchu zemského část Tokia a s ním i tisíce lidských životů. O dva roky později je v troskách nalezena kamera, která patřila dvěma nezvěstným americkým dokumentaristkám. Kazeta, kterou v ní najdou, začne odhalovat děsivé tajemství. Zničení japonské metropole nemá na svědomí přírodní pohroma, ale něco úplně jiného. Něco, co nelze nazvat jinak, než „monstrum“! (oficiálny text distribútora)

Facik. odpad!

Monstrum je ten, kdo tenhle velehnus natočil. Obří chapadla drancují Tokio, to je film jako prase. Ani poprsí jedné z hlavních aktérek nezachránila můj televizor, který po tomto otřesném zážitku, v podobě sledování tohoto výmrdu skončil rozmlácený palicí. ()

GIFS odpad!

Tak na tento "skvost" jsem před časem narazila zcela náhodou v TV. Ještě teď si trhám vlasy hrůzou. Tento film mě opravdu vyděsil. Ale v tom smyslu, že se něco takového vůbec mohlo natočit. ()

Zlty_Dodo odpad!

Dve americke retardovane kravy v Japonsku... najcastejsie slova: Sarah a Erin... neustale po sebe pokrikuju, pustaju a vypinaju kameru, po 15 minutach som film pustil na 3x rychlost, obcas zastavil, ale znova som pocul jacat tie dementky... Jedine co je pozitivne je, ze Sarah ma asi pekne kozy... STRATA CASU ()

TesterX odpad!

S naprostym presvedcenim tento pokus hodnotim jako nejvetsi sracku, co jsem kdy videl. To je tak stupidni, kriplovsky natoceny s grafickymi efekty stvorenymi v Malovani a jeste vas o 5ti minutach rozboli palice z toho neustaleho blikani, kosticek, rozmazavani, barevnych pruhu. Za natoceni tohoto by vsichni, co se na tom podileli, meli dostat dozivoti v dire. ()

gu-staff

Bejt epileptik, svíjím se tu v křeči, mlátíc hlavou o roh stolu, nohy v gordickym uzlu a vyplivuju rozkousanej jazyk po kouskách. Prej "Obří chobotnice ničí Tokio". Viděl jsem asi deset minut (proto hvězdyprázdný koment), nicméně film, točenej na kameru, kterou přejel náklaďák a má ji v ruce Muhammad Ali poté, co dostal direct od Parkinsona, to vás prostě donutí vyblejt i zmrzlinu s Nutellou, kteroužto bych bránil zuby nehty. ()

corobis odpad!

no super škoda že som tento film pozeral aj ked som ho pozerať nechcel kedže som chcel Monstrum Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor USA, 2008, 85 min Režie: Matt Reeves . http://www.csfd.cz/film/237854-monstrum/ a ja som pozeral tento odpad bi som bol zvedaví prečo máju rovnaký názov filmu a ešte aj ten istý rok natočenia 2008 ešte dodám super chápadlá mala tá príšera. ()

uprchlice odpad!

Málokterý divák si nespletete tuto sr*čku se stejnojmenným filmem a ze stejného roku, ale rozhodně s lepším a kvalitnějším výstupem herců a s příběhem, ze kterého mrazí. Naštěstí Já si ho nespletla, ale stejně se mi tato pí*ovina dostala, ač nechtěně, do rukou. Dvě Američanky jedou do Japonska. Natáčí každou debilitu i svoje mastný ksichty s nevymáčknutýma beďarama. Náhle začne v Japonsku zemětřesení. Ony se jdou schovat. Dostanou se k nějaké Japonce a pak narazí na reportéra. Dál děj komentovat nebudu. Nuda.  Nuda. Nuda. Problém v tomto filmu byl, že se snažil byt napínavý,  zajímavý a strašně důležitý. Ani jedno z uvedených mu nevyšlo. Rozklepaná kamera mi nevadila. Stupidní a nudné dialogy se daly přežít. Co bylo, ale až neskutečné a drzé byl fakt, že se to hrdě vnutilo do žánru horror a přitom to s hororem nemělo NIC SPOLEČNÉHO! Obalům na DVD jsem už dávno přestala věřit, ale nevěděla jsem, že někoho napadne vymyslet takovou zhovadilost, jako v tomto filmu. Krev nulová a asi v polovině filmu, kdy divák čeká na to "slavné" monstrum, které je na DVD obalu tak vychvalováno, se dočká akorát animovaných šeredných chapadel a neustále se vypínající kamery, což mě sr*lo asi ze všeho nejvíc. Premiéra tohoto filmu byla pro mě jako noční můra a každou minutou jsem měla pocit, že umřu zhnusením. Pokud si chcete ušetřit nervy a peníze,  tak se tomuto filmu vyvarujte. Nervy si nechce na jinou slátaninu a peníze si hoďte třeba do kasičky. ()

panbubo odpad!

Prý jedna z nejpůsobivějších příšer filmového průmyslu. Občas se tam mihne chapadlo. Wow. Nic tak působivého jsem ještě neviděl. Nečekejte ani, že se budete bavit tím, jak je film špatný a hloupý. Je to jen nesnesitelné! Všem filmům co jsem dosud viděl musím dát o hvězdičku navíc. Tohle je pro mě úplné dno. ()

XaverYork odpad!

Slibuji, že už nikdy neudělám tu chybu, že na doporučení budu hledat film podle českého názvu "Monstrum". Oba jsou z roku 2008, ale jen TENTO je ten správný! ()

Hansolo35 odpad!

Nemam nic proti zaberum na prsa, ale jako napln celeho filmu slabota :-) Pritom by to nebyl zase tak spatny film, chybi jenom dej, atmosfera, herci, dialogy a kamera. Monstrum by tam ani nemuselo byt. Jenze kdyz se celou dobu nic nedeje, jenom dve holky bez talentu a vyrazu v obliceji si toci navzajem prsa kamerou z popelnice (jinak si nelze vysvetlit vypadek obrazu kazdych deset sekund) a kontroluji pocet nabitych akumulatoru. Kde ty baterie nosi vi jen ony. Zrejme taky ve vystrihu :-) Bohuzel jsem si snimek spletl s jinym Monstrem s lepsim hodnocenim a muj zadek se oprudil, kdyz jsem na tuhle koninu musel koukat. No, spis jsem jen obcas zvedl oci od monitoru. Koukat nebylo na co. Monstrum se nedostavilo. ()

Archangel_P odpad!

Bohužel patřím ke skupině lidí, kteří si spletli několikanásobně kvalitnější film Cloverfield (nechápu český překlad tohoto díla jako "Mostrum") s touto dementní nicneříkající sračkou. Na začátku jsem doufal, že se kvalita nějak změní, aby to bylo na těch očekávaných 74 %, což se ale nestalo a zbytek filmu jsem dokoukal už jen ze zvědavosti, zda to může být ještě horší. Bylo. Na to, že v Japonsku byl zrovna leden, hlavní "hrdinky" si v klidu běhaly po ulicích Tokia jako by bylo minimálně 30°C. Kamera která se každou pátou sekundu samovolně vypne a 80 % zbývajícího času se přepíná podle generátoru náhodných barevných filtrů byla jistě skvělá volba k natočení profesionálního dokumentu. Kdyby byly všechny nepoužitelné záběry z filmu vymazány, na výsledný šestiminutový snímek bych teď vzpomínal pravděpodobně s menším odporem než na hodinu a půl dlouhý film, který stál skutečně za hovno. Lepší nápad by spočíval v natočení celého snímku na programovatelnou kalkulačku. Názvem zmiňované monstrum, jehož malá část byla za celý film vidět se vším všudy čtyřikrát v podobě zmutovaného chapadla nějaké obří retardované chobotnice, která se z nudy rozhodla vyplazit se na souš, terorizovat obyvatele Tokia a snažit se o redukci vysokého počtu obyvatel jižní Asie, ani nestojí za řeč a už vůbec bych se to nesnažil procpat do názvu celého snímku. Celý úkol monstra spočíval ve vydávání nechutných a rádoby strašlivých zvuků všude, kam se s kamerou pohnuly naše kameramanky. Tokio je svou rozlohou totiž natolik malé, že Monstrum je schopné být od hrdinek vždy v takové vzdálenosti, že svým řevem dokáže kromě - již dostatečně - zkaženého obrazu zničit i zvukový záznam. Logiku jejich přemýšlení se mi nějak nepodařilo pochopit. Monstrum několikrát prochází tunely v podzemí, ale je prostě nenapadne nic lepšího, než na jedné straně Tokia vlézt do nějaké tunelo-jeskyně jen z toho důvodu, aby mohly vylézt o několik desítek metrů dále znovu ven. Všichni kolemjdoucí mají dost času na dělání rozhovorů a seznamování hlavních hrdinek s dalšími tucty Japonců, poté se ale po pěti minutách horlivého sdělování kusých informací zprzněnou angličtinou rozhodnou, že je potřeba utéci co nejdál, že na Tokio spadnou bomby. Radím vám - pokuste se tomuto filmu vyhnout velkým obloukem, skutečně to nestojí za několik milionů mrtvých mozkových buněk. Po skončení filmu se totiž nedá se zdravým rozumem dělat nic jiného, než několik hodin nepřetržitě tlouci hlavou do stolu. Lituji všech předchozích a všech následujících diváků, kteří si spletou Cloverfield s tímto debilním výplachem mozku. 0 % ()

Martin29

Odpověď Asylumu na úspěch Cloverfieldu. 99 procent film sledujeme dvě nesympatické krávy jak někam chodí a na konci se nám ukáže jedno chapadlo. Nevěřte obalu (klasický podvod od Řitmagu) v takové verzi se tam ta chobotnice neukáže. 5 procent za to chapadlo. ()