Utawarerumono

• Japonsko うたわれるもの (viac)
Japonsko, (2006–2022), 31 h 9 min (Minutáž: 23–25 min)

Rikija Kojama, Rjóka Juzuki, Mijuki Sawaširo, Jošimicu Šimojama, Daisuke Namikawa, Akeno Watanabe, Acuko Tanaka, Rie Kugimija, Šúiči Ikeda, Šózó Iizuka (viac)

Mladá dívka Eruru jednoho dne v lese nedaleko své vesnice najde těžce raněného umírajícího muže. Naštěstí pro něj je Eruru vnučka místní léčitelky Tsukuru, která o něj začne pečovat, dokud se za pár dní neprobere. Když se ale neznámý probudí, nepamatuje si vůbec nic ze své minulosti - ani vlastní jméno. Navíc má na obličeji podivnou masku, která nejde sejmout. Zvláštní je i to, že nemá špičaté uši a ocas, jak je pro obyvatele Eruřina království běžné.

Příběh muže, který ztratil paměť a začal nový život je v tomto seriálu ozvláštněn fantasy a místy i sci-fi prostředím stejně jako častými dějovými zvraty. (Genryuusai)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (2)

Icuwari no kamen (2015) (S02)

Začátek byl velmi slibný, hlavní hrdina se mi líbil, animace je velmi hezká a hudba také. Bohužel je však pravda, že se to na rozdíl od původní série docela slušně vleklo a tak i když se mi na to poměrně dobře koukalo tak tomu chyběla šťáva. Navíc tam, kde byly v původní sérii zajímavé souboje a strategie, tady je jenom fanservis a budování harému. K nějaké lepší akci a zápletce dojde až v poslední třetině, ovšem ani ta není tolik povedená jako byl závěr původní série a tak mi nedala zapomenout na všechnu tu nudu, kterou jsem zažil v prvních dvou třetinách. Navíc i ten samotný konec nebyl příliš uspokojivý... Po stránce obsahové tedy hodně slabé, ale díky tomu, že se na to hezky koukalo to je u mě v závěru průměr. 5/10 ()

Futari no Hakuoro (2022) (S03)

Poslední série Utawarerumono je docela obstojným zakončením série, které dává hlavně předcházející sérii (False Faces), která mě zrovna moc nenadchla, konečně nějaký význam a vše také docela kvalitně napojuje na sérii první. Úvodní část, kde se hodně bojovalo, jsem si i docela užil, bylo to jako sice takové levnější a nudnější Kingdom ve fantasy světě, ale pro milovníka střetů velkých armád v kombinaci s trochou toho politikaření v pozadí, to prostě bylo docela fajn. Druhá polovina bylo samotné finále a jako na jednu stranu to bylo slušné zakončení většiny linií, které přineslo docela uspokojivé odpovědi, především na spoustu otázek, které jsem měl v hlavě od série druhé, ale zároveň to bylo neskutečně roztahané, kdy jsem si připadal, že seriál sám neví, kdy má skončit. Tolik finálních konfrontací v jednom seriálu po sobě jsem už dlouho neviděl, skončilo jedno nebezpečí, jen aby povstalo hned vzápětí další a pak další a pak ještě jedno a pak... SPOILER Záporák musel padnout, aby se ukázalo, že za nitky tahá někdo jiný, kdo musel být poražen jen proto, aby si vše špatně vyložil a tak se hned vrátil a to ještě děsivější než předtím a když byl poražen, tak nebezpečí vzešlo z naprosto nečekaného směru a to hned dvakrát po sobě -  a to všechno se stane na prostoru nějakých deseti dílů. KONEC SPOILERU Si pak připadáte, jak když koukáte na souboj v šónenu, kde padouch nechce už konečně padnou a pořád vstává na nohy. Zní to cool, ale postupně je to až ubíjející, pokaždé si říkáte, že teď už by to mohlo klidně skončit, ale ono ne a ne a ne… Ale i tak jsem to dokoukal, byla to OK série, obstojné zakončení celého Utawarerumuna, z kterého si ale i tak vystačím s povedenou první sérii, která je asi jedinou pasáží, u které jsem si jistý, že bych jí chtěl vidět někdy v budoucnu znovu. 6/10 ()