Utawarerumono - Futari no Hakuoro

(séria)
  • Japonsko 二人の白皇 (viac)
Japonsko, 2022, 10 h 44 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Cubasa Jokojama

Inori Minase, Kentaró Tone, Risa Taneda, Činacu Akasaki, Jumi Hara, Tošiharu Nakaniši, Tóru Ókawa, Júko Gibu, Ajumu Murase, Óki Sugijama, Júja Učida (viac)

Jeoffrey

Poslední série Utawarerumono je docela obstojným zakončením série, které dává hlavně předcházející sérii (False Faces), která mě zrovna moc nenadchla, konečně nějaký význam a vše také docela kvalitně napojuje na sérii první. Úvodní část, kde se hodně bojovalo, jsem si i docela užil, bylo to jako sice takové levnější a nudnější Kingdom ve fantasy světě, ale pro milovníka střetů velkých armád v kombinaci s trochou toho politikaření v pozadí, to prostě bylo docela fajn. Druhá polovina bylo samotné finále a jako na jednu stranu to bylo slušné zakončení většiny linií, které přineslo docela uspokojivé odpovědi, především na spoustu otázek, které jsem měl v hlavě od série druhé, ale zároveň to bylo neskutečně roztahané, kdy jsem si připadal, že seriál sám neví, kdy má skončit. Tolik finálních konfrontací v jednom seriálu po sobě jsem už dlouho neviděl, skončilo jedno nebezpečí, jen aby povstalo hned vzápětí další a pak další a pak ještě jedno a pak... SPOILER Záporák musel padnout, aby se ukázalo, že za nitky tahá někdo jiný, kdo musel být poražen jen proto, aby si vše špatně vyložil a tak se hned vrátil a to ještě děsivější než předtím a když byl poražen, tak nebezpečí vzešlo z naprosto nečekaného směru a to hned dvakrát po sobě -  a to všechno se stane na prostoru nějakých deseti dílů. KONEC SPOILERU Si pak připadáte, jak když koukáte na souboj v šónenu, kde padouch nechce už konečně padnou a pořád vstává na nohy. Zní to cool, ale postupně je to až ubíjející, pokaždé si říkáte, že teď už by to mohlo klidně skončit, ale ono ne a ne a ne… Ale i tak jsem to dokoukal, byla to OK série, obstojné zakončení celého Utawarerumuna, z kterého si ale i tak vystačím s povedenou první sérii, která je asi jedinou pasáží, u které jsem si jistý, že bych jí chtěl vidět někdy v budoucnu znovu. 6/10 ()

DaweForeman

Tak poslední série z tohohle univerza je za námi a vypadá to snad už na kompletní konec - i když už na druhou stránku to tak vypadalo i u původního anime a bylo pak překvapení v podobě tohoto. Konečně jsme se dočkali něčeho zajímavějšího, ale bohužel ne natolik, aby se to dalo srovnat s prvním počinem této série. Začíná se tam trochu řešit politika - i když je to spíše více o řešení vnitrostátního konfliktu a vztahů mezi jednotlivými postavami. Bohužel to nelze ale popsat jen tímto obsahem, kdy celých 28 dílů má několik příběhových úseků, které se hlavně pak celkem rychle střídají v druhé polovině. Haku se musí potýkat s novou identitou a také nově získanou maskou, kdy musí ochránit Yamato princeznu a pomoct jí zpátky k moci jako právoplatnému vládci. Zároveň se také musí potýkat s chybami lidí z minulosti a s tím spojené "nadpřirozené" stránky světa. Objeví se tu spousta starých známých tváří a člověk zažije zase několik dobrodružství. V tom je možná trochu kámen úrazu, kdy si člověk pořádně nemůže vychutnat a zažít jednotlivá dobrodružství, kdy se celkem rychle jde z jednoho do druhého s pocitem určité příběhové naléhavosti. Pokud člověk nemá co sledovat a chce si zodpovědět zbývající otázky ohledně tohoto světa, tak tohle neurazí, ale samo o sobě to velice nenadchne. Po animační i hudební stránce se to drží svého, kdy především hudební novinky velice potěšily. ()