Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

Han22

Strašidelný horor? Ale kdeže. Ale teenagorvská pohodovka? Stoprocentně. Upírův pomocník se pomalu rozjíždí a nenabízí nijak skvělý příběh, ale dotahuje to spoustou perfektních detailů, geniálních fórků a hlavně neskutečně pohodovou atmosférou. Ze samotného cirkusu hrůz jde strach při první návštěvě, ale ukáže se, že monstra jsou docela obyčejní "lidé" a pokud bude nějaký další díl, docela se na pokračování souboje upírů proti vampírům těším. ()

Ragdoll odpad!

Natočení tohoto filmu je pro knižní sérii vůbec tím největším zesměšněním, jaké kdy mohlo vzniknout, protože horší si opravdu nedokáži představit. U postav, jejichž vzhled jsem si při čtení představoval, došlo k nepochopitelné katastrofě (i popisy v knize se velmi často liší od těch ve filmu) a přidání nových jakbysmet. Scény, které byly natočeny podle předlohy jsou spíše výjimkou, jde vlastně o novou (ale příšernou) podobu celého příběhu a všeho ostatního. A ta holka s ocasem byla neskutečně iritující a celkově dost trapná, prostě velký omyl! Důkaz toho, že dobré se nemá měnit. ()

Fary

Na tohle jsem chtel jit puvodne do kina, ale zaplat panBuh, ze jsem nesel. Za tohle je i koruna na rozvoj kinematografie moc... :-/ Ten film vypada spis jako blby prequel k nejakemu stupidnimu serialu. Pribeh je povrchni, predvidatelny a stupidni, vtipky jsou samoucelne, hudba nesouroda, kamera pochybna a cely pribeh konci ve chvili, kdy to vypada, ze se konecne zacne neco dit. Tenhle film byl pro mne velke zklamani... ()

Very_kuul

Veru. Byť upírom je teraz dosť v móde. Keby mal film iný scenár a minimálne Darrena a Steva by hral niekto iný mohol to byť aspoň priemerný fantasy film pre vekovú hranicu 12 - 16r. Takto to je len podpriemerné a nudné ()

Ilhan

K tomuto filmu mě přivedla hlavně má láska k upírům, avšak poté co jsem si prohlédl zdejší galarii jsem začal mít silné pochybnosti. Naštěstí se ukázaly jako plané a já se skvěle bavil. Jak už někdo psal, ve filmu se rozvíjí vlastní upírská mytologie, tvoří se zcela nové univerzum a některé nápasy jsou opravdu skvělé. Zejména rozdělení na upíry a vampaneze. John C. Reilly opravdu příjemně překvapil, slušná výprava i triky, několik velice vtipných momentů a zajímavých vychytávek s kamerou. Trošku mě ale zklamal na konci ten mírně Bladovský motiv před závěrečnou bitvou. Nicméně se těším na další díly z plánované série, které, pokud se ponesou ještě na trochu více temnější vlně, budou stát opravdu za to. 71 % ()

Ripley

I přesto,že finální akční konfrontace mezi upírem a vampírem a posléze pomocníkem upíra a pomocníkem vampíra se nepovedla,mohu napsat,že jsem se do té doby bavil a budu rád,když se natočí další díl(knižní předloha má nemálo svazků).Většinou se mi vousaté ženy nelíbí,ale Salma Hayek byla proklatě sexy i s plnovousem. ()

pipapaja

Tento film mě docela mile překvapil, protože jsem čekal jedním slovem srajdu a dostal jsem docela zábavný příběh s velice dobrými zvláštními efekty. Samozřejmě není to kdovíjaký chytrý film a samozřejmě že množstvím klišé téměř přetéká, ale musím říct, že je o dost lepší než celebritami napěchovaný čarodějův učeň. ()

MulaNula

Ajajaj, todle bylo zklamání - absurdita některých scén dosahovala velkoleposti a dialogy jsou jak z telenovely. Dívat se na to dá, ale potenciál to ztrácí každou sekundou. Škoda, velká škoda. A John C. Reilly se mi tam vůbec nehodí. ()

ThomasCrown

Nápad je originálny, triky na slušnej úrovni, John C. Reilly skvelý, Salma Hayek nádherná aj keď s briadkou, no vzhľadom na stopáž, filmu chýba švih. Ale ako oddychovka postačujúce. ()

Prochy38

Nebyla to vůbec špatná hororová komedie. Zaručující úspěch byla jen volba herců, protože ti jsou všichni výborní. U mě spokojenost, co víc vypisovat. Salma Hayek tradičně nádherná. ()

LBsmoke

začátek filmu vypadal velice svěže a neohraně.. bohužel film v půlce překynul v epický patos zápasu mezi temnotou a šedotou.. nakonec to vypadalo jako takový Twilight z televizní produkce Walt Disney na Jetixu v 19h.. ()

Zombi

Překvapivě hodně pohodová fantasy pro náctileté, s nádechem hororové atmosféry, bez spektakulárních triků a digitálních orgií, na které nebyl rozpočet :o) ale myslím, že to věci spíše pomohlo, než uškodilo. Ve srovnání s nedávným Percy Jacksonem je tohle o třídu lepší, ačkoliv evidentně levnější. Potěší několik známých tváří, které ale nemají nějak moc prostoru se předvést, možná v dalších dílech. Jinak Reilly je ve své roli bezvadnej. Klidně bych si dal dvojku. Mezi 3 a 4 hvězdama. ()

Ricky_CZ

Byla to docela sranda, ačkoliv nelogičnost děje a zmatečnost hodně ubraly na kvalitě, bavil jsem se více než dobře. Jen hádám, že druhý díl nebude, ač se na to hezky připravili...57% ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)