Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

URBAN

První polovina byla slibná , měla příběh , hezké zpracování , bylo to i vtipné a tak blbě milé , ale v druhé se to rázem otočilo , příběh se nikde neposunul a zůstalo to na jednom místě . A vůbec nemuselo , kdyby se scénář trochu poupravil . ( 19.5.14/MAC ) ()

Doudis19

Reilly je fakt výbornej, diky němu se film nese na svěží vlně vtipu a nadhledu. Největší obavy jsem měl už od traileru z hlavní kladný role ,mě hrozně nesympatického frajera s příšernym učesem. Tyhle obavy naštěstí nebyli oprávněný ,a tak mi jinak dost nápaditej a originální film kazil hlavně, design vampírů a velké množství děr ve scénáři, který svým minimem dynamičtější akce odmítá povznést film z vod průměrných fantasy.. ()

Mrkvič

Sakra kde se tohle vzalo? Film napěchovaný nápady, skvělými herci a suprovou muzikou (nejlepší část, když při vykopávání hrobu zpívá Nick Cave). Akní scény jsou teda hodně slbý, ale naštěstí jich tam moc není. Zastoupí je dialogy a neuvěřitelně trapné fráze. Tak trapné až je to dokonalé. Není to film pro každého, ale je se nemůžu dočkat spracování dalších 11ti knih. ()

LiborGondek

Zajímavé, ale úplně jiné, než bych čekal. Hlavně by mne zajímalo, jestli se dočkáme nějakého pokračování. Tohle nebyl konec, ale zase je to už 5 let starý film a zatím nic... 60% ()

Maki89

tak na tento film som sa kvoli traileru velmi tesil a som rad ze mozem napisat ze ma vobec nesklamal....imho vyborny napad, humor,akcia aj mysterium boli pekne nadavkovane, zaroven to bol vyborny oddychovy film, pri ktorom nebolo treba vobec rozmyslat.. herecke obsadenie velmi dobre, Ray Stevenson ma potesil - je to jeden z mojich oblubencov, John C. Reilly ako Crepsley - roztrzito vyzerajuci upir uplne super.. film si nechal vela miesta na pokracovanie/a - dufam,ze si na ne zarobi a pritom kvalita neklesne ako to byva zvykom... kazdopadne som sa velmi dobre bavil a film vo mne zanechal dobry pocit, takze hodnotim na 8/10 ()

Tomasso001

Dobrý nápad, líbí se mi způsob jakým je to natočené, trochu ubrat na infantilnosti a bylo by to super.. John C. Reilly mě v této roli přesvědčil, že ač mi to zpočátku nesedělo, výborně se na ni hodí ()

ywo666

Náhodou, nie je to až také zlé. O filme som vôbec nepočul. Vlastne som neho zakopol len náhodou a s 0 očakávaniami. A som celkom prekvapený. Ako nie je to žiaden masaker, ale občas slušná akcia, slušná hláška, alebo vtipná scéna, nejaký ten zaujímavý nápad. Takých 3 a pol *. zaokruhľujem hore, aby som kompenzoval nízke hodnotenie niektorých ľudí. Je jasné, že tento typ filmu by pozerať nemali, ale pozrú a potom dajú 1* alebo odpad. ()

terunka003

Tajemné, napínavé, strašidelné, obludné a příšerkové × možná trochu utahané, pomalé, nesympatický hlavní hrdina. Asi je to tím, že jsem dlouho neviděla žádnou pohádku. Líbilo se mi to. Svým způsobem. Mělo to hlavu - tedy ta základní kostra. Samozřejmě jsou zde nejasnosti v poloupírech - blbost. Zvláštní kamera a divně sestříhané scény. Pan Hroozley v sympatickém podání. Film pro celou rodinu. ..ono to teda jako vypadá na další pokračování? To jsem celá napnutá.. ()

majxik

Poměrně líbivá fantasy komedie s příměsí hororu. Docela pěkně zpracováno , možná občas by to mohlo jít trošku více do hloubky, ale jinak akční scény jsou poměrně pěkné a děj má spád. ALe jak je vidět už z hodnocení, tak to nenífilm který zaujme uplně každého stejně. ()

Diego

(obsahuje spoiler). Pohádka pro adolescenty, s klasickým klišé - jeden z rozvracené rodiny, tak bude zlej, druhej nepije krev, aby neztratil svou lidskost, navíc je všechno bezemoční, at opouštíte rodinu, jde vám o život či najednou máte lecivy sliny, vsechno je brano jako no big deal. Pokud si dalši díly nevezme na starost někdo jako Alfonso Cuarón, bude to průměrná sága pro dopoledne. ()

demented

Celkom slušné osadenstvo, film odsýpa svižne (aj keď ku koncu tempo poľavuje), nechýba tu humor a na rozdiel od Zlatého kompasu alebo Narnie nie je orientácia na adolescentné publikum až taká do oči bijúca. S postupujúcou stopážou však začína byť čoraz zrejmejšie, že niekto nám tu predkladá len akýsi výcuc z oveľa epickejšieho sveta, všetko začína byť strašne unáhlené a záverečný súboj dobro vs. zlo ako aj celkové zakončenie (bolo mi jasné, kam to smeruje a ako to skončí, ale aj tak to nasralo) je vyložene na smiech. ()

VasaX

Hlavní hrdina filmu Derek Shan, podle upíří ságy o Derekovi Shanovi od Dereka Shana. A fanoušci předlohy se prý obrací v hrobě... tedy v rakvi.. nebo kde přes den spí... Mé štěstí, že film stihl předběhnout můj úmysl si to na doporučení přečíst. Sociální problematika dvou teenagerů zabalená do upířího kabátce je prostě in. I když tady je to poněkud více záživnější a pochopitelnější a intelektuálně výš, než v sáze o těch třpytivcích. Po herecké stránce zajímavý počin, nejen díky účasti Reillyho a Salmy Hayek. Kolik zajímavých postav tolik přesvědčivých výkonů. Tedy až na hlavní dva teenagerovské protagonisty... i když jsou celkem fajn, s mou důvěrou v jejich roli to jde od desíti k pěti. Ze začátku pohoda, za polovinou filmu už začala pohodu doprovázet sílící skeptická grimasa na mé tváři. Ale jinak fajn, taková nenucená fantasy pohodička na klidný večer. A soudě podle konce tak za nějakou dobu snad na další. ()

Jolinar

Smíšené pocity. John C. Reilly byl super, ale hlavní hrdina značně NEsuper. Celkově to na mě působilo chladně, tak nějak propočítaně. ()

PetrPan2

Nebylo to špatné... vlastně to bylo dobré, ale něco mi k úplné spokojenosti chybělo... snímek působí spíš jako pilot k seriálu než jako samostatný film (přiznám se, že netuším jestli se jedná o ztvárnění nějaké knížky nebo původní scénář, ale tipnul bych na knížku, lépe řečeno sérii knížek), takže se pravděpodobně můžeme těšit na pokračování... John C. Reilly i fousatá Salma Hayek byly super, Jane Krakowski je doslova "k sežrání" a Willem Dafoe s Kenem Watanabe by si možná zasloužili větší prostor (snad v tom pokračování). ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)