Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa sniper97 k tomuto seriálu (7)

Perníkový tatko (2008)

Tomuto seriálu nejvíce ubližuje délka, 62 dílů je prostě strašně moc, protože se ve většině prakticky nic neděje. Koukáte na díl a říkáte si - hej vždyť to už jsem viděl, to už tam bylo. A pak znova a znova stále se opakující nudné situace a scény. Tvůrci se měli držet konceptu 1. série, kde se pořád něco děje a má jen 7 dílů, nebo to mělo mít jen 3 řady. Třeba taková Skyler dostává zbytečně moc prostoru, stále mele to stejné dokola, Waltovi se nedivím, že není furt doma 😁. Hank mě bavil, hlavně ze začátku, pak už se začne taky chovat nelogicky, Jesse je otravnej pořád, Walt se chlubí, jak všechno sám vybudoval a přitom může bejt rád, že není dávno mrtvej a to klidně několikrát, málokdy měl věci pod kontrolou. Nejvíce ale obdivuji, jak se z jednoho nevinného vaření všechno začne sypat a ovlivňovat životy tolika lidí. Závěrem, Todd měl dostat více prostoru, prvotřídní psychopat 👍. ()

Šedá hmota (2008) (S01E05)

Miluju konverzační dramata a scéna v obýváku byla top, prostě dokonalost 🤤. ()

Bodnutí mrtvé včely (2009) (S02E03)

Někteří recenzenti tady my se na tento díl měli podívat znovu, protože zřejmě nedávali pozor a našli tam chyby, které tam nejsou (např. doklady, zbraň atd.). ()

Polovičaté řešení (2010) (S03E12)

Nemám rád, když seriály začnou být nelogické a postavy se chovají jak po lobotomii a tady už je to dost za hranou. Borci mají byznys za stovky milionů a pořád riskují tím, že zaměstnávají borce, kterej má v hlavě úplně vygumováno, ikdyž to  dávno to ví, ale dávají mu další a další šance a dobrák Walt to za něj musí pořád žehlit. Ne prostě takhle by to nefungovalo, sám jejich pan Wolf popřel, co sám řekl Waltovi, nemá rád polovičaté řešení, ale byl u toho, když se to opět vyřešilo z poloviny. A dopadlo to očekávaně. No a nakonec, Jesse se chová také nelogicky, nebo nemá půd sebezáchovy, několikrát mohl bejt mrtvej a pořád se nepoučil, strašně mu záleží na dětech, ale holku, kterou miloval, nechal zase začít fetovat, vydělá si miliony, ale pořád neumí držet hubu a krok. Ne zkrátka tohle neberu, obchodníci by se ho dávno zbavili, aby neohrozil jejich obchod, tento příběh je velmi vzdálen nejen realitě, ale i nějakému normálnímu chápání a vysvětlení. ()

Season 4 (2011) (S04)

Velmi slabá a nudná série, nestane se prakticky nic a poslední díly už to nezachrání, hlavně nemám rád, když se postavy chovají jak po lobotomii, logika a nějaké racionální uvažování zde neexistuje, nejlepší je stále první řada. ()

Štěnice (2011) (S04E09) odpad!

Velmi křehké vztahy pokračují, zlatá první řada.. ()

Odkup podílu (2012) (S05E06)

Já to tomu Waltovi prostě nevěřím, jaké impérium vybudovali, můžou být rádi, že jsou ještě naživu, od začátku se mu příčí vařit perník, chtěl jen zabezpečit rodinu než umře a stejně umře, tak jak může mít nějaké plány do budoucna, pouze ohrožuje rodinu čímdál víc, ikdyž může mít 120 milionů korun druhý den a skončit se vším. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis