Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (63)

Znovuzrození (2009) (S02E12)

Unikátní epizoda, která obsahovala mnoho stěžejních scén pro progres série, potažmo seriálu (hádka s otcem, pivko v baru, poslední dávka). Vyloženě mi mrazilo v zádech. Ale jestli je něco, co umí tento seriál opravdu nejlíp, pak je to vývoj všech postav. Světe, div se, Jane je kupodivu trošičku na prachy a těch Jesseho čtyřistaosmdesát tácků bylo to poslední zlato, které dokopala. ()

ABQ (2009) (S02E13)

Asi nebudu skrývat, že jsem si od poslední epizody představoval něco jiného, ale to tak někdy bývá, pokud máte fantastické předfinále (což je přesně tento případ). Skyler se opět vžila do role Hercule Poiriota a zjistili o Waltovi vše dostupné. Tím nám opět zaručila několik dalších uřvaných hádek navíc. ()

Zelené světlo (2010) (S03E04)

Není to špatné, ale prostě mi tam chybí nějaké napětí a akce. A to třetí sérii zatím dost chybí. ()

Už zase (2010) (S03E05)

Podobný díl jako minule, akorát s tím plusem, že se v příští epizodě máme konečně na co těšit. Za flashback na začátku dávám hvězdičku navíc. ()

Západ slunce (2010) (S03E06)

Díl se vším všudy. Tady je to bez diskuze plný počet. ()

Osudová minuta (2010) (S03E07)

Magnifico! Od prologu až po konec. ()

Vidím tě (2010) (S03E08)

Mám rád díly, které se aspoň z 80-90% odehrávají čistě v jednom prostředí. Ačkoliv to v tomto případě byla nemocnice, která bývá ve většině případů nudná, tak sice nezklamala, ale tři další celé díly bych tam už nedával. ()

Kafkárna (2010) (S03E09)

Trochu klidnější díl s velkým množstvím mluvení a se scénáristickou pochoutkou na závěr. ()

Moucha (2010) (S03E10)

Na to, že jsme se v příběhu neposunuli ani o hovno, tak to zas tak špatné nebylo. Ale mezi top díly to určitě nepatří. ()

Městečko Abiquiu (2010) (S03E11)

Je až neuvěřitelné, jak scénáristé dělají svět v BB malý. Všechno má se vším nějakou souvislost, nějakou spojitost, nějaké prolínání. Co je ale ještě víc neuvěřitelné, je to, jak si s tím dokážou poradit. ()

Konečné řešení (2010) (S03E13)

Nevím co na to říct. Just thank the fuck you, Vince! ()

Season 4 (2011) (S04)

Nedá se říct, co přesně se mi celkově na sérii líbilo a nelíbilo. Prostě rozhodovaly jednotlivé díly, takže nějaký podrobnější rozbor tady u mě nenajdete. Ale celkem mě zaráží jedna věc. Jak sakra bude BrBa pokračovat? ()

Krabicový nůž (2011) (S04E01)

Přesně jak jsem čekal... Neskutečná pecka na začátek! "If I can't kill you... you'll sure as shit wish you were dead." ()

Revolver osmatřicítka (2011) (S04E02)

Jak už to tak ve většině seriálů bývá, tak druhý díl samozřejmě o něco horší. Ale podle hodnocení celé série, těch lepších dílů nás čeká ještě kurva hodně, takže se určitě JE na co těšit! ()

Otevřený dům (2011) (S04E03)

Díl, který se věnoval spíš situaci kolem Hanka a Marie, mezi své oblíbené nepřidám (už jen z principu). A konečně jsem zjistil, kde vzali tvůrci Vikingů úvodní soundtrack. ()

Důležité body (2011) (S04E04)

Lepší byla vlastně jen první polovina včetně rozhovoru Waltera s Hankem. Ta druhá už byla taková neslaná nemastná, páč se moc neposunula v příběhu. Ale i takové díly jsou občas potřeba. O tom žádná. ()

Brokovnice (2011) (S04E05)

SPOILERY! Tím, že se Sky dala dohromady s Walterem a tím, že Walt "přemluvil" Hanka, aby pokračoval ve vyšetřování, tak se tento díl možná stal tím klíčovým v celém seriálu. "Since when do vegans eat fried chicken?" ()

V rohu (2011) (S04E06)

Otěže dnes vzal Jesse s Mikem, protože jejich společná linie resp. jejich mise začínají být zajímavější, pestřejší a napínavé. O hláškách ani psát nebudu. ()

Problémový pes (2011) (S04E07)

Jak už to pro Hanka vypadá bezvýznamně, tak zase vytáhne něco ze svého repertoáru, s čím asi nepočítal vůbec nikdo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis