Perníkový tatko - Série 1

(séria)

Středoškolský učitel, kterému je diagnostikována smrtelná rakovina, se snaží zajistit finanční budoucnost svojí rodiny výrobou a prodejem pervitinu. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Prvá séria úspešného legendarneho seriálu za mnou. Hlavní herci v pohode aj príbeh. Ale niektoré epizódy boli predsa slabšie a stále mi to príde ako taký pomalší štart. Verim že sa to rozbehne. Je pekné že netflix ponuka aj takéto staršie seriály, ktoré nie každý videl. 3* ()

Forsberg11

Prvá sezóna má pomerne svižný dej a veľmi zaujímavé príbehové zápletky. Do toho množstvo výrazných a poriadne uletených postáv. Každá akcia nejakej postavy vyvoláva zákonitú reakciu, čím sa stáva príbeh ešte pútavejším. Dej je zasadený do pre mňa mimoriadne zaujímavého prostredia, amerického predmestia. Takže napriek miernym výhradám spokojnosť. Naviac majú epizódy len 45 minút, čo je veľmi príjemné. Som si istý, že v ďalších sériach sa to ešte rozbehne úplne iným tempom. 75 %!! ()

J.F.B.

Musím se přiznat, že jsem trochu zklamán. Myslel jsem, že mne jeden z nejlepších seriálů všech dob pohltí tak jako první série True Detective, která pro mne zatím představuje vrchol televizní tvorby. Místo toho se mi dostalo něčeho, co je sice dobře napsané a dobře zahrané, má to zajímavé postavy, několik úžasných, velmi zábavných černohumorných situací, skvělý soundtrack, kameru... ale u žádné epizody jsem prostě neměl pocit, že by si zasloužila 5*. Něco mi tam prostě chybělo. A teď nevím, zda mám chuť pokračovat dál, jestli je tohle opravdu seriál pro mne. Prostředí i postavy mají obrovský potenciál pro další rozvoj, ale nejsem si úplně jist, zda chci vidět další díly více zaměřené na rodinné drama, které mi zatím přes jejich nesporné kvality (a důležitost) úplně nesedly. [viděno 1. & 2.10.2020] ()

janesX

Seriály nie sú vôbec mojou doménou a musel som sa aj na tento nechať nahovoriť. Nakoniec som tomu rád, lebo v tomto prípade sa jedná o výnimočnú kvalitu s premysleným scénarom, veľmi sympatickými postavami a celkovo lahodným spracovaním. Epizódy sa nesú v strednom tempe a aj keď sa vie presne o čo ide, najviac ma bavila nepredvídateľnosť. Tá sa na chvíľu vytratí v štvrtej a piatej časti, pričom tá piata je čistá konverzačka, ktorá ma nadchla svojou empatiou a myslím že napriek najnižšiemu hodnoteniu tohto piateho dielu som si začal seriál práve vtedy obľubovať. Som zvedavý, ako - a či mi to vydrží. ()

WayDott

Po dlouhí době hodně dobrej seroš. První série - první díl jsem si říkala, hmmm tak uvidíme. Ovšem způsob jak se v dalším díle zbavovali mrtvoli :-D :-D :-D Pinkman no :-D Už stahuju druhou řadu a těším se. ()

Renfield

Tak jsem na Walterových hodinách chyběl mnoho let, přitom jeho verze chemie je velmi poutavá a zároveň poučná. Například takové využití kyseliny fluorovodíkové, samozřejmě jedině v pro ni vhodné nádobě, jinak nastane problém až na půdu, nebo spíš až do sklepa. Celá chemická část je tou zajímavější, v rodinné to občas lehce zaskřípe a to nejen co se dění týče. Vytvořit si vztah k hlavnímu hrdinovi, není z mého pohledu příliš složité, proto jsem jeho rozhodování jestli bojovat, či nebojovat s nemocí, prožíval také. Ale několik rodinných scén se Skyler, nebo "všemi", šlo mimo mě... což, samozřejmě neplatí třeba pro hraní pokeru. Hold série stojí především na výborně napsaných a zahraných postavách Walta a Jesseho, proto ony chemické scény, nebo a to ještě lépe, jejich postupná přeměna. Ta je u Jesseho možná méně patrná, ale je. Ono totiž "zrození Heisenberga", prostě musí trumfnout vše... Jo, tohle mělo být finále, ale bonus v podobě další epizody samozřejmě nevadil. 80% ()

Oralfabet

Rewatch 2022: Tak jsem si asi po sedmi letech chtěl připomenout, že to fakt je nejlepší seriál všech dob, a hned po první sérii je jasný, že to tak doopravdy pořád je. Absolutně nechápu, jak tu můžou někteří lidé psát něco o pomalejším rozjezdu, ten první díl za necelou hodinu dokonale představí hlavní postavy a ústřední premisu, a Walt s Jessiem se hned stihnou dostat do pořádných problémů, aniž by to kdykoli působilo uspěchaně. Dokonalost. ()

Furmi

Neviem no teda tento velehlasný seriál o ktorom som počul chválospevy ako "najlepší seriál na svete", množstvo ocenení a bla bla bla ma po prvej sérii absolútne neuchvátil. Celé je to ako keby rodinná drama s prímesou nejakého rozhodnutia sa hlavnej postavy že zo slušného života si zrazu zrobí "crack house". Ide do toho po hlave a bez najmenšieho tušenia ako sa vo svete zločinu chodí mu to ide až náramne dobre. Jeho motivácia k tomu je síce pomerne rozťahane vysvetlená ale pre mňa stále dosť vlažná. Skyler (manželka Mr. Whitea) je asi najotravnejšou postavou akú som videl za posledný čas a vždy keď sa objavila na obrazovke mal som chuť to pretočiť do ďalšej scény. Dávam tomu šancu že sa to rozhýbe a verím tomu no 1. séria (ktorá je zvyčajne u seriálov najlepšia) v tomto prípade dopadla v mojich očiach katastrofálne. ()

husokachna

Walter je neskutečnej, ty dvě slepice bych zabil, Tuco je miláček k pohledání a já si konečně doplnil tuhle legendu. Ano quality TV nás namlsala, takže člověk roku 2023 z toho nepadá na prdel, ale ve své době to muselo být pořádná chemická reakce, když to vlítlo na obrazovky. A proto maličko (ale opravdu jenom stopově) nadhodnotím a dám první sérii pět ohřívacích kádinek nebo co ta kulatá ampule vlastně byla. ()

Lukin413

Ano, první řada ještě hledá svoji tvář, chybí typické dlouhé, zdánlivě banální, scény. Nicméně příběh zneuznaného vědce, který se kvůli zdravotním potížím rozhodne vydělat peníze pro rodinu za hranou zákona, přičemž nemá představu, co se za hranou zákona odehrává a jaké charaktery se tam vyskytují, ano to je něco svěžího a hlavně, velmi dobře vytěženo. ()

ddf76

Vyuka chemie nebyla nikdy tak zabavna :). Vybornej seros. hned se vrham na druhou serii. Skvele napsane postavy a vyborne zahrane. Jen tak dal. ()

Aurus

9,5/10. První série tohoto seriálu je za mnou a já řekne jenom wauuuuuuu. Tohle je prostě perfektní seriál který nechápu proč jsem na něj nezačal koukat už dříve. Příběh první série je skvělý, postavy jsou sympatycké, hudba je skvělá, akce je výborná , lokace jsou zajímavé a kamera filmu je velmi dobrá. Doporučuji. ()

yvona

Já tedy nerozumím tomu vysokému hodnocení. Epizoda 1 - 6 naprostá otrava, snad jen jedna rádoby drsná zpackaná akce. Jinak co? Rodinné drama nebo krimi ? To má k němu daleko, thriller to není určitě , akční už vůbec ne. Snad se to blíží komedii,ale mizerné. Herci s charizmatem flašky od okurek, přičemž bezduché scény s ohavnou manželku přeskakuji. Zbytečné dlouhé scény o ničem, hovory o hov..Tak třeba se to ještě nějak vyvrbí. Zatím obrovská nuda. ()

Hpatrik

Neuvěřitelně originální námět a velmi uspokojivé provedení. A samozřejmě obsazení hlavních rolí má na celém úspěchu zásadní podíl, protože Cranston je castingová trefa dekády a Aaron Paul mu skvěle sekunduje. Navíc první sezóna nabízí tolik obsahu, že by se pohodlně vešla do 12 dílů. ()