Mike Donaldson (Matt Long) sa vracia do rodného mesta so svojou novou priateľkou Elizabeth (Jessica Stroupová), aby sa rozlúčil so svojím dresom v poslednom futbalovom zápase. Všetci ho nadšene vítajú, len jeho bývalá priateľka, príťažlivá Shelby Mercerová, zle znáša jeho novú partnerku po jeho boku. Keď sa jej Elizabeth pri drinku zverí, že ju Mike chce predstaviť svojim rodičom, Shelby ju vystraší nepravdivou informáciou o tom, akí sú Donaldsonovci kritickí a ako veľmi si zakladajú na prvom dojme. Elizabeth sa preto rozhodne odložiť návštevu na ráno. V moteli však nenájde voľnú izbu, a keď sa vracia späť, Shelby ju prepadne na opustenej ceste a v bezvedomí ju prevezie k sebe domov. Po prebudení ju presvedčí, že ju našla ležať na ceste a nechala Mikeovi odkaz, kde ju má nájsť. Keď odchádza schovať auto, Elizabeth sa snaží dostať k telefónu. Namiesto toho objaví Shelbyinu izbu polepenú Mikovými fotografiami. Pritom jednu z nich nepatrne poškodí, takže Shelby vie, že bola v jej izbe. Odhodí masku láskavej priateľky a začne Elizabeth terorizovať. Zatiaľ čo sa všetci snažia presvedčiť Mikea, aby sa vrátil k Shelby, uväznené dievča objaví dôkaz, že šialená Shelby zabila svoju matku. Pokúsi sa utiecť, ale Shelby je pripravená zabiť nielen ju, ale aj každého, kto odhalí pravdu. Možno by sa jej to podarilo, keby neurobila malú chybu. (TV JOJ)

corpsy

Tak musím jednoznačne uznať, že aj napriek očakávaniam som nebol pri sledovaní snímku sklamaný, ani znudený. Snímok plynie značne svižne, nezaťažuje sa zbytočnosťami a ponúka klasickú thrillerovskú zábavu mimo hlavného prúdu. ()

mysiak

Úplne fádny, až smrdiaci amaterizmom natočený horor v ktorom "exceluje" Mischa Barton ako pomstychtivá nána, ktorá sa snaží pozor SPOILER zabiť koniec SPOILERU babu, ktorá mu prebrala frajera..aké nečakané klišé...a tak to aj vyzerá....nečakane som vedel ako sa skončí...a čo má zaujať...možno to že sa to snažilo hrať na niečo vyššie (napadlo ma Misery nechce zomrieť - pri tej hre mačky s myšou)..ale nevydalo... ()

Vyrida

Moc nechybělo a mohlo být mé konečně hodnocení ještě o něco veselejší. Homecoming si poměrně dlouho drží laťku nenásilného thrilleru, který tu sice byl už v nějaké podobě milionkrát, ale bez nádherné Mischi Barton a to je zásadní rozdíl ( zvlášť pro mě ;) ). Závěr už asi zbytečně moc přehnaně tlačí na pilu, ale budiž strávit se to ve zdraví dá. Rozhodně však jeden z filmů, který jsem neviděl naposled. ()

Gorehound

Mám ten film veľmi rád, kvôli jeho pomalej, sichravej atmosfére, prostrediu malého amerického mestečka, miestami sú tu aj veľmi napínavé scény, pekne vystupňovaný záver a krásna Mischa Barton ako záporáčka, s ktorou sa dá i trošku súcitiť. Nejedná sa o nič nové, ale o remeselne veľmi dobre zvládnutý film na pomedzí thrilleru a horroru, ktorý je ako šálka kávy za studeného, jesenného dňa. Poteší, zahreje a ostane po ňom dobrý pocit, čo u mňa vôbec nie je málo. ()

AlistairMir

V komentáři mám pár úryvků z filmu tak kdo nechce vědět vůbec nic ať radši nečte ale nic zásadního jsem snad neprozradil :) Zhrzená dívčí láska je byl a vždycky bude pěknej malér. A tak zde mám pěkně vytuněný model Shelby které se však Mike nehodlá starat o podvozek jelikož radši pečuje a karoserii Elizabeth. Všechno by to možná i klaplo bez problémů nebýt té zatracené tequily joo alkohol je prostě sviňárna a díky pár panákům se místo seznamování s budoucí tchýní ocitnete ve škarpě. No a zrodí se ďábelský plán. Co snímek sráží do kolen je (s prominutím za ten výraz) DEMENCE hlavních postav a to prosím pěkně všech tří. Ani nevím kdo vede jestli Elizabeth která ve chvíli kdy utíká spustí alarm svého auta a i když má klíčky celou dobu v kapse u bundy tak jí to nenapadne do oné kapsy šáhnout, nebo Shelby která dá Mikeovi dárek na kterém je napsáno : S láskou od Elizabeth, nebo Mike který když mu konečně vše dojde v hale plné lidí nikomu nic neřekne jen zavolá na jedno zbytečné číslo a pak utíká cca 20 kilometrů k baráčku naší Shelby...no jasný proč by se tam nechal dovést, proč by zavolal poldy no a potom ještě to co předvede v baráku...no okej je to jasný titul Dement filmu získává Mike...ale kouká se na to celkem v pohodě tak to zkuste. ()

honajz2

Jasně, je to další film z kategorie "neurazí, nenadchne", který má obšlehnutý námět ze slavnějších filmů (třeba z Misery, že...), ale kruci, kéž by ostatní filmy z téhle kategorie vypadaly minimálně takhle. Návrat domů sice měl být odvážnější, působí průměrně a má i nelogičnosti, ale zase má slušnou atmosféru, nejednu napínavou scénu a dívalo se mi na to dobře. I ty postavy jsou trochu promyšlenější, než jsem očekával. Znova bych se na to už asi nepodíval, ale špatný ten film rozhodně není. 3* ()

bourec

Tak tohle nebyla povedená taškařice.Všechno tak trochu spíchlý horkou jehlou.Ona psychopat,ale všichni jí milovali,on nemá ani potuchy kde je,ale je mu to asi jedno.Při pohledu na tu dementní umělou blondýnu jsem měl chuť rozlomit televizi o koleno.O pěti neúspěšnejch útěcích ani nemluvim,to vážně neměla v hlavě mozek.30%. ()

emo

Vcelku slušný thriller z požičovňe. Mischa Barton je sexi a aj tú pošahanú verziu som jej zhltol aj s navijakom... ;-) ()

KajusaK

Průměrný thriller se zajímavým námětem, ale to je tak vše. Mischa Barton ačkoliv ji nemám v lásce,tak na tu roli padla perfektně, a zaslouží pochvalu. ()

Guzo

Viděl jsem za sebou dva thrillery a musím říct, že Homecoming je o dost lepší než Kill Theory. Částečně za to můžou určitě sympatičtější a nadanější herci, ale i třeba hudba místy docela graduje a až na pár nelogických rozhodnutí (hlavně co se týče J.Stroup) je scénář uvěřitelný a docela slušný. ()

Kosmik 1

Poslední dobou mám smůlu na filmy všeobecně. Když už se rozhodnu na něco dívat, tak jde o ztracený případ. Vzhledem k nedostatku času zvládám tak dva filmy týdně a poslední tři filmy včetně tohoto byli totální blbosti. Ani horor, ani pořádný thriller, prostě smůla. Navíc tohle téma únosu a mučení už je tak obyčejné, že mě nemělo co překvapit. Žádná očekávání, žádný strach, prostě nic. 10% za snahu ale dám. ()

slovan1

Tak nevim, co to ma společného s hororem. Normalní thriller, který je poněkud bez života. Čekal jsem větši trýzněni. Zas na druhou stranu to by se mi Misha možna zprotivila. V takovéto roli mi vůbec nesedí. Ikdyž v pár scénach byla hodně sexy. Do budoucna ji přeji obsazení spíše v romantických komediích než ve filmech takového typu. Jinak film průměrný, za podivání určitě nic nedáte. ()

MareT.

Já jsem celkem v tomto případě krotký. Nevím, jestli je to slečnou se Strupem, nebo prostě jsem měl jenom dobrou náladu, ale mě film napnul téměr od začátku. Jasně, jde vidět, že matka scénáře je Misery (otec potom scénarista) a já si uvědomuju, že toto téma se dá zpracovat na tisíc a jeden způsob a vím i to, že tento je slabší, ale i přesto jsem naprosto nadšen. ()

Blazin

Jeden z těch průměrných thrillerů, který nikterak nevybočuje z řady. Slušné herecké výkony, děj nic moc, ale žádný trapný zvrat apod. Ale nic v čem by ten film více zaujal. ()