To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

M.i.k.e

velká očekávání u Netflix filmů se většinou nevyplatí,ale The Trial Of Chicago 7 splnil absolutně všechno a je přesně taková bomba jaká jsem doufal že bude.Je to pořád typický Sorkin,takže je to hodně ukecané,ale není to nepřehledné a jakkoliv jde o soudní drama prakticky od páté minuty tak to má neskutečný spád a šmrnc,je to vtipné,napínavé,drsné,skvěle zrežírované a zahrané (hlavně trojice Cohen,Rylance,Langella mě neskutečně bavila).Za mě nejen zatím nejlepší Netflix film,který strčil do kapsy všechnu jejich dosavadní tvorbu,ale hlavně celkem suverénně film roku (jakkoliv ten letošní rok je takový jaký je)...100% ()

Lischai

Sorkina mám rád a vždycky mu všechno sežeru - a sežral jsem mu i tohle. Napřed kulometné dialogy a fórky, pak trocha toho zdravého soudního dramatu a na konci Dead Poets Society dojáček, co to doklepne přesně tam, kam má. Za mě paráda. ()

Aljak

V jeden nevinný večer v Chicagu sa udialo neskutočne veľa vecí, ktoré sa postupne vymkli úplne mimo kontrolu - a napokon sa to všetko nakopilo až do obrovského nekontrolovateľného tsunami. Výsledkom bola zaujímavá smotánka, ktorá nám stretla na tomto legendárnom súde. Popis k filmu síce neznie až tak zaujímavo, ale napokon veľmi milé prekvapenie. Tento preslávený proces si sfilmovanie jednoznačne zaslúžil, a aj vďaka skutočne kvalitnému hereckému obsadeniu sa to podarilo pretaviť do komplexne zaujímavého filmového diela. Bolo to silné, a navyše so skvelým satirickým rozmerom. Veľmi vydarené! (takmer 5*) ()

Martin741

Nechcelo sa mi do tejto sudnej dramy plnej pravnickych reci. Pch, co nechcelo, bal som sa. Jo, bal. Napokon to nie je az take zle, hlavne ked su tu dobre kulisy, Joseph Gordon lewitt bol herec na urovni - a vie hrat. Su tu zobrazene udalosti zo zjazdu demokratov v meste Chicago - veterne mesto len tak  na okraj.  Komercne to zhorelo, tak 4 -tu hviezdu nedam ani nahodou. Tie reci boli obcas lepsie, obcas horsie, napokon som to v zdravi prezil. Doteraz nie som fanda filmov o sudnych pojednavaniach  : 55 % ()

BarryLyndon

Celou dobu skvělý, ale ten konec to vystřelí ještě výš. Akorát nechápu chválu Redmayna, vždyť je tu ještě víc k smíchu jak kdy jindy. Civilní ha ha ha. Vypadá jak kdybych chodil na testosteronové injekce a imitoval Clinta Eastwooda. 9/10 ()

Streeper

Od filmu jsem nečekala naprosto nic a možná proto jsem po shlédnutí byla tak nadšená. Chicagský tribunál mi dal všechno, co od dokonalého filmu chci. Zasmála jsem se, pobrečela jsem si, byla jsem při soudních scénách zatraceně frustrovaná a chtěla jsem tomu soudci dát přes hubu za to jak se choval. Obohatilo mě to o historii Ameriky, o které jsem neměla žádné tušení a to vše bylo doplněné skvělými hereckými výkony. Sachu Baron Cohena já moc nemusím, není mi sympatický jako člověk, ale v tomhle filmu klobouk dolů. Opravdu se překonal, ale není sám. Všechny herecké výkony byly skvělé. Nemusím soudní a politická dramata, ale tohle je za mě jedno z nejlepších jaké jsem za poslední léta viděla. Opravdu jsem jako filmový divák uspokojená po každé stránce. ()

Rocky88

Velice svižně a parádně sestříhané soudní drama (mám je vcelku rád), které je ozdobenéa neskutečnou plejádou hereckých borcůa (i takový Redmayne mě oslovil). Hodnotový přesah tu je, kus pravdy tu mají obě strany (není to pouze hodní vs. zlí), nicméně po Keatonově výstupu je divácký favorit jasný. Trochu mě zamrzelo banální vyvrcholení. ()

C0r0ner

Kdyby to bylo jenom špičkově zahrané, napsané a k tomu ještě napínavé, pořád by to na pět hvězdiček nestačilo, ale ta geniální režie, kdy prostřihy střídají dění v síni s děním v onen den, to je naprostá paráda, která si zaslouží nejen žebříček, ale i nějakého toho Oscara. 95% ()

Cheeter

O nepokojích v západní Evropě a USA z roku 1968 vím jenom něco málo. Takže film o tomhle soudu je pro mě spíš střípkem ve velké skládačce, kde mi většina chybí. Ale to nevadí, skládačka se může skládat dlouho. Jinak za mě poctivě odvedená filmařina, která nemá moc chyb. Výběr herců výborný a celkově jsem se bavil, mělo to spád. Jenom, aby bylo víc takových filmů, pak bych si moc nestěžoval. ()

campix

Mírnil bych všeobecné nadšení. Ano Chicagský tribunál je rozhodně nadstandardně kvalitní snímek, ale tak nějak vyvstává v té letošní bídě, protože moc podobných filmů letos opravdu nebylo. Sorkin je výborný scénárista, ale jako režisér má ještě určitě, co dohánět. I tak je ale toto vlastně soudní drama velmi povedené. Herecké obsazení je výborné a všemu tady kraluje vtip a nadsázka v čele se Sachou Baronem Cohenem. Někdy to jde ale hodně na sílu a v určitých pasážích se to úplně nehodilo. V soudní síni to ale i tak funguje poměrně dobře, bohužel napojení na scény samotných demonstrací trošku vázne a ani mi nepřijde, že by dění mimo soudní síni bylo zpracováno nějak dobře. Nadprůměrný film, kterého obklopuje hype, který mi to trošku zkazil, protože nejde zas až o tolik stěžejní událost. ()

Wormboy

Formalne, obsahovo, strukturalne, herecky, proste celkovo fenomenalny snimok a za mna zatial film roka 2020. Sorkin si ide po dalsieho Oscara za scenar, hoci by som sa nedivil ani tomu za reziu, ci nalepsi film. Fakt lahodka. ()

Pajky3

Skutečný soudní proces neznám, ale čekal jsem, že to bude stát za to. Sorkinova tvorba mě baví a stejně tak tomu bylo u tohohle příběhu, kde se mu jako obvykle podařilo poskládat hodně zajímavou hereckou sestavu. Ta rozehrává příběh o protestech, které se zvrhly a procesu, který hýbe žlučí. Určitě stojí za vidění. ()

zette

Chicagsky tribunal je prikladem, ze i filmy ze soudni sine mohou byt divacky atraktivni. Tematicky me to ale nechalo chladnym a i kdyz se jedna o remeslne dobre odvedenou praci. Myslim, ze uz nikdy nebudu mit potrebu, film si znovu pustit. Osobne jsem postradal vice zaberu a souvislosti, kterym soud predchazel. Toto vysoke hodnoceni uplne nechapu. ()

Juto

Áno, presne takto si predstavujem skvelý film odohrávajúci na súde. Celý film má stupňujúce grády. Scéna s černochom priputaným na stoličke je znepokojúca. 9/10 ()

carly

Bol to herecký koncert. Taký komorný. A bolo to aj neskutočne frustrujúce. Predtým, ako som videla film, som nemala ani tušenia, o čo v ňom ide. A keď som začala, tak som ho musela na chvíľu stopnúť, a dala si crash-course na Wikipedii. Bolo zaujímavé vidieť skupinu tak rôznych ľudí, ktorí sa snažili o to isté, každý po svojom a ako z nich systém, ktorý ani trochu nemal záujem o to, čo ponúkali, chcel spraviť odstrašujúci príklad a iba prilial olej do už tak nezastaviteľného ohňa. A čo som extra ocenila čo pomohlo dodať filmu ešte o trochu viac emocionálneho náboja, boli dobové zábery prestrihané pomedzi tie filmové. ()

BoXBe

Když jsme to na Netflixu dnes večer spustili, letmo z povídaček jsem tušil, že jdu na jistotu do kvalitního filmu pro sobotní večer. Aaron Sorkin, obsazení a tak. Soudní proces. To mě nemohlo nebavit. Že se z toho vyklube herecky, scénaristicky, režisérsky a kdo ví jak ještě, prvotřídní soudní drama, jsem mohl doufat. No a teď mám radost, že je takový film na světě, protože to je jednoznačně TOP 10 pro tento rok a v TOP 10 v tomhle žánru za hodně hodně hodně dlouhou dobu. A jak by mu panečku slušelo kino...nic proti Netflixu...bomba. Jo a kdo se pořádně vžije do děje, věřím, že mu geniální Frank Langella v roli soudce vyžene tlak stejně vysoko jako vrchní sestra z Formanova Kukaččího hnízda nebo v podstatě všichni Vlastníci. A Sasha Baron Cohen je tady hvězda první kategorie. Mark Rylance a Michael Keaton? To je jako otevírat ty nejlepší lahve vína, jen tak mimochodem, jako že při sobotním večeru... P.S. Podruhé stejně dobré, soudce je Ďábel :) ()

animaxis

Silný příběh, dokonale vybraní herci a především skvělý scénář i režie. Připadá mi, že podobná historická dramata bývají v posledních letech buď poněkud křečovitá nebo prostě výborná a The Trial of Chicago 7 se rozhodně řadí do té druhé skupiny. Víc k tomu snad ani nemám co dodat. ()

Ice123

Opět se potvrzuje, že Amerika má velké soudní, politicky ovlivněné procesy v krvi a umí je i skvěle ztvárnit na plátně, stejně jako Frost vs Nixon, nebo Philadelphia, tak i The Trial of the Chicago 7 je skvělé herecky, hudbou, režijně i scénáristicky (ještě aby ne, když je to založený na skutečných událostech) zvládnutý pohled do americké justice. ()

StanislachKo

Už som ani nedúfal a prišlo to. Dokonalý filmový zážitok a navyše s pečiatkou "Oscar ako vyšitý". Dokonalé herectvo (Cohan mimo iných potvrdzuje, že byť šašom nestačí a zahral brutálne). Všetko zo Sorkinovho pera som doposiaľ zlhtol, ale že to vie takto aj spoza kamery. To som fakt čumel. V zásade "iba súdna kecačka, ale neskutočne to šlape a miestami skoro až zasekáva ihlu pod nechty. Netflix redempšn! ()

sir-dave

Je to z 95% hutný soudní proces plný dialogů. Žádný přímočarý scénář jako u dvanáct rozhněvaných mužů, a ani vzdáleně to nepřipomíná jednoduché epizody JAGu. Ideální je si nejdříve zjistit aspoň orientačně co se v 68tém v Chicagu stalo a když to zjistíte, ušetříte dvě hodiny času. Chybělo mi jakékoliv napětí, samotné téma si mě nezískalo a je zajímavé spíše pro Američana než Evropana. Sorkin jen předkládal fakta. Soudce rasista co přikáže černochovi dát roubík. Žalobce, který by byl nejraději na opačné straně. Nedivil bych se kdyby to zabodovalo na Oscarech, když se v USA nyní neustále protestuje proti rasismu a všemožným utlačovatelům. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)