To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

KolarikKing

Výborné soudní drama. První půlhodina na mě dost pomalá a trošku nudná, ale potom se to rozjelo a já nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Vynikající herecké výkony (Cohen, Redmayne, Rylance, Mateen II). S tímhle mě Netflix překvapil a doufám, že to není naposledy. 8/10 ()

bonovox

Skvelý film o súdnom procese z konca 60-tych rokov. Neskutočne pútavo podaná súdna dráma o nezmyselnom procese v ktorom boli obvinení aktivisti bojujúci a upozorňujúci na vojnu vo Vietname že vyvolali násilie v uliciach Chicaga s miestnou policiou. Herecký koncert všetkých zúčastnených a skvelá réžia od Sorkina. Jednoznačný kandidát na naj film roka a množstvo oscarov. ()

Tomas_PO

Jeden z očakávaných filmov roku 2020, no oskarovka to zrejme nebude. Ak, tak len opäť kvôli politickému podtónu témy policajného násilia v USA. Sasha Baron Cohen opäť potvrdil, že vie hrať aj serióznejšiu rolu v 'normálnom' filme, pričom jeho vtipné vsuvky stoja zato. V plejáde slávnych hercov mi však chýbali kľúčové, rozdielové momenty v konverzačkách, ktorých je na súdoch, o to viac, tých v histórii kľúčových, habadej. Viac sa dalo pohrať aj s dobovými zábermi, predsa len, vyše 40 ročná téma môže byť pre mladšie generácie vzdialená. ()

Adhol

Velmi povedené dílko, které umožňuje poodhalit pozadí “nejdivočejšího roku amerických dějin”. Skvělí herci, výborný scénář a hlavně to prostě strašně baví. Všechny flashbackové scény byly na výbornou. Od pěti hvězd Chicagský tribunál pro mě dělí dvě věci. Zaprvé je to vzhledem k průběhu filmu na můj vkus až moc patetický závěr. Zadruhé se pak úplně nemůžu vyrovnat s tím, že se mi snímek snaží obžalované protiválečné buřiče prodat jako jednoznačně kladnou stranu této historické epochy. Skutečnost je mnohem složitější. Jinak ale tleskám! ()

Franki69

Soudní drama podle scénáře Aarona Sorkia? No pochutnal jsem si. Nemůžu soudit jak byl film faktograficky přesný, nepochybně byl hodnověrnější než třeba české filmy Rašín, Masaryk nebo Šarlatán. Soudní drama s politickými aktivisty, protestujícími proti válce ve Vietnamu v Chicagu, kde se to tenkrát dost zvrtlo, je působivé, lidsky silné, nepřehnaně patetické a celé ty dvě hodiny sevřeně držící pohromadě. Neměl jsem problém s jakoukoliv postavou, herecké obsazení je skvělé. Dlouho jsem neviděl film, na který se těším, až si ho pustím znovu za nějaký čas. Dávám 90% a těším se na nenásilnou revoluci v našich končinách. ()

imaginer21

Výrazná sociální agitka se třemi silnými highlighty v podobě dějových prolínaček s bravurním dialogovým podtržením (obzvlášť nacvičovaný výslech Haydena je chuťovka; zacházení se Sealem pak nešetří na divákovy emoce cílenou krutostí). Mistrně vycizelované je ale vykreslení celého korupcí a mocenskými zájmy prolezlého systému v jediné soudní místnosti, které neméně (herecky) mistrně vládne démonický soudce Frank Langella. Závěr na můj vkus mírně odfláklý, čekal jsem šťavnatější Cohenův výslech. Gordon-Levit překvapivě nevýrazný, milou třešní na dortu byl Keaton, film ale táhli především Rendmayre, (opět) bezchybný Rylance a zmíněný Cohen. Do současné doby bičované nekompetentními politiky nejen v tuzemsku je tohle jednoznačně trefná inspirace k zamyšlení. ()

Kozlowski8

Bravurní představení soudního procesu s organizátory protivládní demonstrace v r. 1968, která se zvrhla v krvavé násilí. Aaron Sorkin zde prokázal své vypravěčské schopnosti a mistrně propojil dějovou linii, odehrávající se před a během demonstrace s tou, provázející samotné soudní líčení a dokázal navodit silně elektrizující atmosféru, našlapanou emocemi. Snímek je především konverzační záležitostí a staví hlavně na již zmíněné atmosféře, na propracovaných dialozích a na skvělých hereckých představeních Eddieho Redmayna, Sachi Barona Cohena, Jeremyho Stronga, Marka Rylance a dalších. Dechberoucí podívaná. 90 % ()

belinko

Nikdy som si nemyslel, že budem vidieť Cohena vo vážnej role (no, vlastne - ako sa to vezme) a Eddie nebude hrať tým jeho charakteristickým, otravným štýlom, ktorý u neho nenávidím. Veľká spokojnosť a plejáda skvelých dialógov. Jak tak pozerám, Amerika je “fucked up” už pekných pár rokov. 5* ()

kolly13

Postupná rekonstrukce demonstrace, kde hledáme spouštěč násilí a otázku osobní revolty. Zjevná neintegrita soudce a politická objednávka nenechá diváka upadnout do letargie. Průběh je vpodstatě nudný, ale díky hercům se kvalita škrábe nahoru a po dlouhé stopáži si řeknete: "Dobře odvedená práce, pánové". ()

Saxos

Stejně jako minulo všechny státy USA to, že se u nás po ulicích prohánějí rusácké a jiné tanky, tak nás minulo dění válčící Ameriky. Tedy samozřejmě mimo palcová titulky v Rudém právu o hrdinném boji rudých z Vietnamu. Chicagský tribunál je skvělý film, určitě nejvíc pro pozorné posluchače a milovníky filmů ze soudních síní. Klady: autentické záběry vmísené do děje. Závěr: doporučuji. ()

croftak

Od filmu jsem nečekal nic a dostal jsem strašně moc. Přesně ten typ filmu kde se chvílemi dobře zasmějete abyste nemalou chvilku na to chtěli od vzteku někoho pořádně nakopat. Filmařsky jako celek doposud nejlepší film od Netflixu. ()

Sheemass

Tohle se opravdu povedlo, herecké obsazení na jedničku, Cohen je naprosto skvělý. Od začátku víte, kdo zlý a kdo je hodný, ale i přesto, nikdy nic jen černé a bílé. A ačkoli je to čistě jen Americká historie, myslím že svým vyprávěním bude bavít ,,celý svět“. Perfektní amtosféra té dobý, chvílemi je člověk opravdu zhnusený přístupem ,,mocností“. Tenhle film si říká o nějaké to ocenění. A prozatím asi jeden z nejlepších filmů produkovaný Netflixem. ()

Logicomix

Skvěle napsané, zahrané a natočené soudní drama. Ačkoli je od začátku jasné, komu máte fandit, ani „zlý soudce“ nepředstavuje žádné zákonné zlo. On si skutečně myslí, že soudí spravedlivě. Přesto ona jednoznačnost je určitou slabinou. Ale od vyváženosti tu jsou média veřejné služby. Nikdy nebude dost dobrých filmů, které nám připomenou, jak důležité je, aby si před soudem byli všichni rovni. ()

slamic5

Mám rád filmy ze soudního prostředí a ještě navíc když je tambanda hipíků zmlácená poldama. Normálně 5* nedávám hned napoprvé, ale zde musím. Ta pátá je za vkusně zvolené vtípky. Film kde jsem se smál i nadával. ()

matej.perun

Televízne, patetické. Vysoké hodnotenia si vysvetľujem tým, že ľudia nechodia teraz do kina a nechajú sa oblbnut hocakou limonadou. Random priemer court room drama niekde z 90 rokov. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)