Poslední vystoupení Tarji Turunen jakožto členky Nightwish. Záznam koncertu této finské gothic metalové kapely byl pořízen 21. října 2005 v Hartwall aréně v Helsinkách. DVD obsahuje také fotogalerii a dokument "A Day Before Tomorrow" (okolo 55 minut), který zachycuje kapelu 15 dní před tímto velkým koncertem.

Playlist: 1. Dark Chest Of Wonders
14. Ghost Love Score
15. Stone People
16. Creek Mary's Blood
17. Over The Hilld And Far Away
18. Wish I Had An Angel (darkdaze)

lioncel

Hmm .. co tady dodat .. důstojně a v plné síle a kráse (Tarja) .. potom co procestovali za poslední dva roky společně velký kus světa .. skončila předčasně jedna éra .. (dle vyjádření pánské části skupiny byla Tarja údajně občas dost nespolečenská .. co si pod tím mládenci představovali je dost dobře vidět na záběrech ze šatny a ze zákulisí, kde je ona zcela určitě jediná střízlivá) .. škoda, opravdu velká škoda ... ()

starbrejkr

Nebudu se pouštět do dlouhých komentářů, protože bych asi jen popudil fanoušky Tarji Turunen. Jen řeknu, že po hudební, zvukové a vizuální stránce výborně zpracovaný koncert....ale....prostě nemám rád Tarju...od její stylizace do ledové královny, přes její (ne)komunikaci s diváky a konečně i ten zpěv....Nightwish jsem začal mít opravdu rád až po jejím odchodu. ()

SoolenJV

Energií a atmosférou nabitý koncert, který je po celou dobu strhující a oslní úžasným výkonem kapely, která vůbec nevypadá na to, že by to měl být jejich poslední společný koncert v původní sestavě... ()

mr.kliky odpad!

viděno chtě nechtě v baru, kde maj několik obrazovek, parádní stereo a bylo mi placeno pití.. toliko ke komentům typu "nechápu lidi, kteří na to koukají, když nightwish nesnáší" atd.. ubohost ()

Eleanor05

Pro mě nejlepší nafilmovaný koncert ze všech. Moje srdcová kapela, po své nejlepší desce a s nejlepší zpěvačkou na světě. Bohužel už opravdu naposledy pohromadě, o čemž v průběhu koncertu jediná Tarja nic neví... Je jedno, kolikrát jsem to už viděla, vždycky mi běhá mráz po zádech. ()

giovanni3

Jo jeden čas byli Nightwish moje nejoblíbenější kapela a tento koncert jsme si užíval od začátku do konce... teď u mě doba pokročila a Nightwish již nejsou má top kapela a proto jsme ubral na 4z5. Tak jako tak Tarja má skvělý hlas a celá tato kapela zůstane v mém srdci a to i skrz tento koncert. Jinak Anett má jiný hlas hravější tak nezatracovat ani ,,Nightwish po Tarje,, . ()

Masrii

Konec éry s Tarjou a začátek s Anettou. Tento poslední koncert je nejspíš to nejlepší co ze sebe kdy Nightwish vydal. Tarja má úžasný hlas a z písniček jako "Phantom of the Opera", "Nemo" nebo "Wish I had an Angel" vám prostě musí běhat mráz po zádech. Kdo to necítí, není člověk. Kdybych tak měl možnost se na tento koncert podívat naživo. To už je teď bohužel nemožné, Nightwish začli novou etapu a místo "operní" Tarjy teď mají Anettu, která podle mě vede kapelu více k popu. Nevím, jestli to je dobře nebo špatně, každopádně obě zpěvačky jsou naprosto fenomenální, úžasné a když se sloučí s ostatními členy Nightwish, vznikne jedna z nejlepších kapel všech dob. 100% ()

Rousse

Jojo - výstižnější název už Nightwish zvolit nemohli - Nightwish na vrcholu svých sil a uzavírající velmi úspěšnou kapitolu. To je End of an Era. Pro fanoušky Nightwish radost pohledět a hlavně poslyšet. Tarja má svůj hlasový arsenál plně nabitý a oslňuje i svým kouzlem osobnosti a opravdu velkým charisma. Kytary špica - není co dodat, klávesy rovněž a bicí? Jedna báseň. Trochu mi ale chuť kazí myšlenka, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš - i sama Tarja o to zpívá v písni Phantom of the opera - "Your spirit and my voice...". ()

Babous

Možná úplně nejlepší živý koncert, jaký jsem kdy viděl. Některé písně jsou tady lepší než na CD. A smutné je, že je to nejen konec jedné éry Nightwish, ale také konec jejich nejlepší éry. ()

markuser

Týmto posledným DVD skončila existencie Nightwishu. Druhú Tarju už nenájdu. Anette Olzon nemá šancu dobehnúť Tarju. Tarja bola len jedna. ()

The_Second

Jo, to je ještě z časů, kdy se Nightwish dali ještě poslouchat........., navíc pěkně natočený až na ty digitální plameny, jejichž význam opravdu nechápu. ()

unagi

Tak! Pri tomto koncerte mi behali zimomriavky po celom tele ako o preteky ! Jednak s tej nadhernej hudby a jednak aj s takzvanej rozlúčky sa so svojimi milovnikmi a fanušíkmi . Naozaj jeden s mála koncertov, ktorí si ešte pozriem a nie raz ! DAKUJEM VAM NIGHTWISH a ďakujem Palffymu, že ma dotiahol k takejto skvelej hudbe ! :) ()