Nightwish: Showtime, Storytime

(koncert)

rossi001

Toz konecne mi to schvalili to nahozeni tohodle koncertu, protoze od listopadu kdy jsem to zkoukl jsem z toho byl nadseny. Na Floor si zvykam, Anet jsem mel rad a byl na ne i v 2012 v Praze a naproste nadseni. Takze doufam ze se Nightwish budou dale ubirat tou spravnou cestou 93% btw neospustim si doporucit dalsi dobry koncert kytaroveho maga Axela Rudi Pella, ktery tu moc hodnoceni zatim neposbiral :-( http://www.csfd.cz/film/342212-axel-rudi-pell-live-on-fire/ ()

Ratemus

Jsem zvědavej kdy idiot Holopainen vystřídá Floor, protože podle jeho filosofie budou mít jednu zpěvačku v kapele vždy na dvě alba. Tohle zamrzlé dítě by se mělo probudit a dospět trochu. Jinak jako dílo to není špatné, docela to jde, ale Tarja je Tarja...kapela pro mě skončila v roce 2006 a nezachrání to prostě nic...místo aby udělali nové album, jen vzali své fláky a vydaly je na dvd v podání Floor...to si radši pustím End of Era a mám to více epičtější. ()

Helo

Perfektní jako celí Nightwish. Nová zpěvačka je hlasově někde mezi Tarjou a Annete a naprosto s přehledem si dává staré pecky stejně jako ty nové. Navíc má neskutečně sympatické vystupování a mě si získala hned po první písničce a jejím oficiálním představení. Jediná výtka tak putuje ke zvuku, kdy chvílemi byla hůře slyšet doprovodná hudba (Tuoamosovy klávesy a dudákovy dudy a flétna), ve výsledku však ale stále mrazivě dokonalá podívaná. Edit: A samozřejmě je také třeba neopomenout druhý disk, páč je zde k nalezení dokument pojednávající o celé Imaginaerum tour a změně zpěvaček, a jako bonusy je zde turnaj v hokeji mezi členy kapely a hlavně skvělá bonusová písnička. (První komentář a první hodnocení! xD) ()

Kosmik 1

Jo, tohle je ten koncert, který jsem nedávno viděl. Neskutečný nářez od začátku až do konce. Skvěle odzpívané i starší songy od Tarjy Turunen, tentokráte však v podání Floor Jansen. Poměrně vysoká, charismatická zpěvačka, která má obdivuhodný hlas a už jen pro dobro celé této kapelky bych byl rád, aby byla s Nightwish co možná nejdéle. Pasuje jim to dokonale a z toho, co se dělo na podiu, to bylo rozhodně vidět. 100% ()

svadlenaX

Pro mě osobně je to největší symphonic metalové zklamání. Od kapely Nightwish bych čekal daleko víc. Nejde o to, že tam neni Tarja. Po těch všech průšvihách už je přestávám mit rád jako lidi a Tuomas může psát sebelepší písničky. Floor Jansen je samozřejmě třída, ale s třetí zpěvačkou mi už příjde, že dělají revival sami sobě. Koncert je naprosto obyčejný, ničim výjímečný. Potěší v podstatě výhradně jen fanoušky. U Nightwish bych po tolika letech čekal obrovský koncert s pořádnou projekcí, hosty a živým orchestrem... prostě show promakaná do posledního detailu. Na podiu se nic neděje, zpěvačka se celou dobu ladně kroutí za mikrofonem a občas se projde do stan. Within Temptation možná u mě nastavili vysokou laťkou... ale když jdu na koncert, chci se prostě bavit. Zvukově taky nic moc - sampl až moc v pozadí, orchestr je slyšet děsně málo... kkde jsou ty časy, kdy jsem je miloval... A já prostě z principu vysoké hodnocení dávat nebudu, když jasně vidim, že to na pět hvězd nemá.... ()

• V dokumentu, který je součástí DVD 2, se objevuje i několik záběrů z vystoupení z festivalu Masters of Rock 2012 ve Vizovicích. (Tentigo)
  • Bývalá zpěvačka Anette Olzon odmítla být součástí dokumentu mapující průběh Imaginarium World Tour, během kterého byla nahrazena holandskou zpvěvačkou Floor Jansen. (Tentigo)