Poslední vystoupení Tarji Turunen jakožto členky Nightwish. Záznam koncertu této finské gothic metalové kapely byl pořízen 21. října 2005 v Hartwall aréně v Helsinkách. DVD obsahuje také fotogalerii a dokument "A Day Before Tomorrow" (okolo 55 minut), který zachycuje kapelu 15 dní před tímto velkým koncertem.

Playlist: 1. Dark Chest Of Wonders
14. Ghost Love Score
15. Stone People
16. Creek Mary's Blood
17. Over The Hilld And Far Away
18. Wish I Had An Angel (darkdaze)

jprmusic

Není mnoho koncertů, kterým se dá přiřadit přívlastek fantastický, jedinečný, dokonalý. Závěrečný koncert turné 2005 kapely Nightwish k nim lze přiřadit s čistým svědomím. Je to naprostý vrchol éry symfonického metalu, který po odchodu Tarji z kapely, při vší úctě k Within Temptation a dalším severským partičkám) už nikdy nebude jako dřív. ()

Heretique

It simply is the end of an era! A k téhle éře se ještě mnozí vrátí a bohužel už to nikdy nebude jako předtím. Pro mě má tento koncert lehkou pachuť kvůli následným událostem, což ale nic nemění na tom, že to je perfektní záznam, fascinující podívaná, nejkrásnější koncert a neokoukatelná záležitost. ()

Danulinda

Ačkoliv nejsem příznivec stereotypně znějícího vokálu operních zpěvaček v heavy metalu, Tarja Turunen byla jednou z mála, která se dala u některých skladeb solidně skousnout (narozdíl od její výrazně slabší nástupkyně). Škoda jen, že výběr skladeb není více podle mého gusta, hodnotil bych výše. ()

Wulz

Nightwish miluju, miluju Tarju Turunen a miluju piáno :D Pro mě je tento koncert opravdový nářez, něco fakt EPICKÉHO, i kdyš je to jen koncert ! Nová Anet je super, ovšem Tarja je GOD! Vinikající speciální host.... Jen mohli zaznít starší songy tipu Passion and the Opera, The riddler.... Ovšem vůbec to nevadí, koncert je skvělí a těško uš ňáký takový Nightwish dá! Takže asi tak... Pardon za pár chyb v textu :D ()

Stauff

Váhám, jestli je lepší tento koncert, nebo Showtime, Storytime. Neumím a vlastně to ani nechci změřit, porovnat... Dokonalé jsou oba. Tady je navíc to tajemství, které neznala jen Tarja. Ještě netušila, že na ni čeká v šatně dopis od kapely, ve kterém se dočte, že už není zpěvačkou Nightwish. Výjimečný koncert, dokonalá zpěvačka, skvělá skupina a geniální Tuomas Holopainen... ()

Pute

Jedinečný koncert této skupiny. Úžasný zvuk, některé skladby jsou daleko lepší než když je vydali na albech. John Two Hawks vystupující naživo ... (Indián kmene Lakotů, vystupuje hlavně v písni Mary Creek´s Blood). Taky kvělá show, např. Marcus a Tarja zpívající Phantom of the Opera, už zmíněný John Two Hawks střídavě zpívající / recitující / hrající na flétnu / "tančící". Název je opravdu výstižný. Konec jedné éry Nightwish, bez Tarjy začala druhá. ()

cancel

Jakožto zapřísáhlý příznivec metalu (i když v současnosti podstatně tvrdšího) smekám před Tarjou a spol. Famózní nástup v podobě Dark Chest Of Wonders once, I had a dream, and this is it! následovaný nepřekonatelnou Planet Hell, to se nemohlo minout účinkem. Potom dobře zvolené odlehčení (Phantom Of The Opera, The Siren), parádní a nážezový Wishmaster a nakonec Wish I Had An Angel...do toho světelné efekty, zajímaví hosté a lehce viditelné absolutní nasazení samotných členů Nightwish...jojo, kde jsou ty časy...pro mě jeden z nejlepších koncertů ()

The_God

Našel jsem tu 3 minutový grotesky, video z YouTube (Where the hell is Matt) a teď koncert. Co bude příště? Domácí videa? Nevadí. Nejlepší koncert, co jsem kdy viděl :) Ale myslím, že na tyhle stránky to úplně na 100% nepatří. ()

Pajdulakai

Jeden z nejlepších a nejlépe zaznamenaných koncertů, které jsem měl možnost vidět. Skvělé zakončení jedinečné éry kapely, která byla po vydání svého nejlepšího alba Once tou dobou zpátky na vrcholu, nicméně události příští vše zhatily. ()

RyxiraAmy

Bože, tolik bych tam chtěla být!! Tohle je dokonalý!!! Nightwish je moje absolutně nejoblíbenější kapela.... A tohle vystoupení jasně ukazuje proč. (P. S. Jediný koncert ne světě, u kterého dokážu plně pochopit, proč ty holky v hledišti tak brečí). ()

Saxos

Jelikož jsem se o5 v O2 teď 8. 6. 2015 přesvědčil, že prostě Kiss by bez Gene Simmonse a Paula Stanlyho, nebyli opravdu Kiss, vyjadřuji se, že Nighwish, bez Tarji Turunen, nejsou Nighwish. Proto si vždy hrozně rád pustím tohle dvd, je tam, kde má být. ()

OzzyCobain

Jeden z nejlepších koncertů všech dob. Ten kdo na konci záznamu nebrečel nemá srdce. O to víc je koncert smutný, kvůli tomu, že Tarja ještě neví co se na ni chystá. Jeden by řekl, že to koncert moc neovlivnilo. A měl by pravdu! Skutečně moc ne. Je zde ovšem jeden konkrétní záběr, záběr který mi ukázal, že Tuomas, jež už byl rozhodnut se Tarjy zbavit, toho litoval. Tento záběr je přímo po konci skladby "Wish I Had an Angel" a Tuomas si v něm právě uvědomil, že to je naposledy co slyší tento song zpívat Tarju. Říkejte si co chcete, ale podle mě Tuomas Tarju miloval. A když si Tarja našla manžela, tak alespoň zůstal jejím nejlepším kamarádem. O to bolestnější pro něj muselo být Tarju vyhodit. Vždycky když si řeknu, že Tuomasovi odpustím tuto fatální chybu, tak se dostanu k nějakému záznamu z tohoto koncertu. A to mi stačí k tomu abych jej opět stokrát proklel. Tarja byla tváří a hlasem Nightwish. Tuomas byl a stále je srdcem a mozkem, ovšem bez Tarji to již postrádá tu severskou jiskru. Po Tarji přišla naprosto příšerná Anette. O to vtipnější a smutnější je to, že Tuomas právě v této době přišel s jedněmi z nejlepších songů své kariéry. Po Anette následovala výborná Floor, jež jsem měl štěstí spatřit naživo. A musím vám říct, že jsem se do ní zamiloval. Ovšem, kdybych měl možnost vrátit Tarju zpět, neváhám ani vteřinu. Tarja, Floor. I love you both! ()

tomma

Přál bych si, aby byl vynalezen stroj času. Vrátil bych se do roku 2005 a na Masters of Rock bych si pořádně naživo užil Nightwish ještě v původní sestavě. Takhle jsem už jenom odkázaný na DVDčka a bájné vypravování starců. Chjo :-( ()

MGTka

Poslední koncert, co se dělo po něm se nikdy nikdo nedozví, teorií je spousty, já to však nechávám spát a užívám si jen toho okamžiku, když pustím televizi a koukám, jak si to užívali všichni:Jukka, Marco, Tuomas, Emppu i tolik oplakávaná Tarja. Creek Mary´s blood a Planet hell naprosto nepřekonatelné, u GLS mi po těle běhal mráz! Mimo jiné u bonusového videa jsem se velice slušně pobavila. Jsou to agenti:) ()

muliku

No, tenhle koncert musel bejt zážitek.... Nebýt nešťastného vyvrcholení, kdy Tuomas vykopl Tarju z kapely, aniž by cokoliv čekala. Ať se to nám fanouškům líbí nebo ne, dosáhl tím svého - Tarja na sebe strhávala všechnu pozornost a ostatní členové kapely byli v pozadí. Po vyhození Tarji a po příchodu Anette, která nemá ani zdaleka takové vokální schopnosti jako Tarja, se fanoušci začali více zajímat i o ostatní členy kapely. Marco, jakožto mužský zpěvák, dostal mnohem více prostoru a všichni začali zbožňovat Tuomase, autora všech písní. Je mi líto, že k tomu bylo zapotřebí vyhození Tarji, protože s Anette kapela přežívá pouze na staré slávě, kterou vydobyla právě Tarja. ()