Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru, kterému Esther jen tak tak unikla. Teď ji ale adoptovala rodina Colemanových a zdá se, že život je bez chyby. Dokud se její spolužák nezraní při pádu z klouzačky. Dokud není sestra ze sirotčince ubita k smrti. A dokud Estheřinu novou matku nenapadne, zda onem tragický požár nebyl něco víc, než jen pouhá náhoda. Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy. Na Esther nikdy nezapomenete. Je tak sladká. Tak inteligentní. Tak tvůrčí. A tak duševně chorá... (oficiálny text distribútora)

xavierr13

Za poslednú dobu som zaujímavejší a napínavejší mysteriózny thriller od toho ani nevidel. Za tvárou malého dievčatka sa skrýva dospelá psychický narušená žena, ktorá je nebezpečná pre všetkých ktorý sa jej postavia do cesty. ()

Deratizer

Docela nervák film. V průběhu filmu atmosféra houstne a na konci čeká nečekané překvapení ohledně hlavní postavy, které dává filmu originální ksicht. Co ve filmu až řve, je demence Johna, který se za celý film ani trochu nezatváří, že by na tom, co mu říká jeho žena, mohlo aspoň trochu něco podezřele pravdivýho a prozkoumání hodnýho být, kor když okolnosti tomu jasně nasvědčují. To bylo až moc uhozený, ale jinak se jedná o slušnej atmosférickej psychothriller. ()

strikeman

Orphan je žánrově nejvíce thrillerem a to vcelku vydařeným a zejména ve druhé půli opravdu napínavým. Škoda jen trochu přepálené stopáže - v první půli bych stříhal jak o život a skrouhnul bych to na nějakých 95 minut, dle mého názoru pro takovýto příběh optimálních... 75% ()

Zaitsev

Celkem průměrný a obyčejný horor - spíš teda thriller, ale zapamatovatelným ho dělá roztomiloučká a ledově hrající Isabelle Fuhrman, která bude mít během dospívání celkem problém s chlapci...promítnou-li si scény z tohoto snímku při příchodu chvíle intimního štestí, tak zdrhnou za kopec :) Paradoxně jsem se bál víc spíš v první půlce filmu, než v té druhé, která byla už předimenzovaná a těžko uvěřitelná. Hezký štěk našeho "světového" herce Rodena :) ()

DHDV

Film je klasika, která se tváří jako něco nového, ale v podstatě je to staré téma které se vyvinulo jak si doba a situace naší společnosti žádá. Nic nového pod sluncem, po více zhlédnutí nekonstatuji, že je to po dlouhé době nějaký vynikající horor. Je to standart mezi horory na podobné téma. Jistá originálnost filmu zakrývá jisté nedostatky- logiky, kýč, klišé a nedotaženost scénáře. Na druhou stranu můžu uznat, že herci se snažily. A režisér perfektně zvládl kameru i střih. Dám 2 hvězdy…až moc zachraňuje celý film pointa příběhu.... ()

lu-cinka

Hodně, hodně, hodně dlouho jsem neviděla tak dobré drama. S přítelem jsme celý film nepromluvili, nikam neodchazeli, jen se dívali. Stojí za shlédnutí a ne jen jednou : ) ()

Hapretor

Zase jeden z tuctových "MurderThrillerů". Není to tak špatné pro zkouknutí, není to tak dobré pro delší komentování. Nemáte, co dělat? Tak si to pusťte, ale něčekejte podle názvu nebo popisku Bůh ví co! ()

gogoroxy

Od hororů nikdy moc neočekávám, Orphan bylo ale milé překvapení, i když bych film neoznačila za horor, nýbrž za psychologický Thriller, protože jsem neměla nutkání se skrývat za dekou nebo průhlednou láhev, jako to bývá u hororových snímků. Hodně mě překvapila zápletka, která vyšvihla mé hodnocení o dvě hvězdy výše. ()

Jíha

Esther ze začátku působila spíš jako antihrdinka, nadané děvče mstící se světu, který vidí plný násilí, křivd a lží. Kdyby se film s chytrým scénáristou vydal tímto směrem, možná by všechno bylo ještě lepší. Esther se však vyprofiluje jako obyčejné sociopatické monstrum. To je taky dobrý. Zvlášť když je to takhle působivý. S logikou a pravděpodobností si nikdo hlavu moc nelámal, ale na škodu to je jen málo. Malý plus za estonský původ psychopatky. Tyhle zápaďácký exkurze do postkomunistické ciziny jsou vždycky fajn. Bezmála 80 %. ()

Pitaya

Opravdu úžasné horor/drama, ještě teď mi jde mráz po zádech, jen si na to vzpomenu. Isabelle Fuhrman byla neuvěřitelná a to jí bylo teprve jedenáct. Má perfektní pohled masového vraha, až jsem se jí bála :) Poslední dobou jsem byla z filmů tohoto žánru velmi zklamaná a jsem ráda, že se po čase objevil snímek, který stojí za to. ()

Rockerman

Skvěle vygradovaný thriller! Film začal jako nějaká rodinná záležitost a končí jako strhující" skorohorror". Dvě hodinky utekly jak voda, protože se je stále na co dívat a co vnímat. Netvrdím, že to je bezchybný film, sem tam něco skřípe, ale napětí a strach z toho, kam až hlavní představitelka zla může dojít to dokonale vynahrazuje.Tento film si ještě určitě zopáknu. (14.9.2022) Tak jsem si to zopáknul po jedenácti letech a líbilo se mi to ještě víc. Zároveň mi ten letošní prequel začal dávat mnohem větší smysl. ()

caroleen

Tomuhle filmu v podstatě nemám co vytknout. Ze začátku vypadá nevinně, postupně graduje a dostane vás strhujícím koncem! Film si hraje s vašimi pocity jak s hadrovou panenkou. Naprosto nemáte šanci ovládnout to, co ve vás film vzbuzuje. Ať už to je strach, opovržení či nenávist, procítíte to naplno. Film krásně vykresluje psychiku lidí, jak někdo dokáže s člověkem manipulovat a vy se cítíte bezmocní, stejně jako Vera Farmiga. Promyšlený děj, herecké výkony a práce kamery z tohoto dílka dělají nezapomenutelný zážitek! ()

sadlokan

Ty holky měly páru!Jak tam šmíkaly do roští tu černošku,tak sem byl rád,že vážim eště tak jednou tolik..Furt sem čekal kdy vytáhnou kříže a podobný cajky a ono se to vysvětlilo trochu jinak.Trochu,protože za to stejně může Satan,že. ()

Smejdik

Výborný psycho-thriller, který má netradiční tematiku a je založen především na úžasných hereckých výkonech. Vedle strašidelně odměřené Isabelle Fuhrman a nesmírně charismatického Petera Sarsgaarda tu hraje herecký koncert především Vera Farmiga, která byla vážně naprosto úžasná. Škoda pomalého začátku. ()

Adm.Nelson

Uvažoval som aj nad 5 hviezdami, nebyť trochu nepodareného akčného konca. Ak by aj on bol taký ako predchádzajúce príjemne mrazivé a pozvoľna gradujúce dianie, bol by som úplne spokojný. Takto ide o celkom poctivo budované napätie, kde som síce čakal aspoň nejakú hororovú ingredienciu, a napriek jej absencii som neostal sklamaný. 8/10 ()

hororwatch

Film mi připadá stupidní, urážel mě a nedokoukal jsem ho. Přesto mu musim dát jednu hvězdu za výkon Very Farmigy, která se opravdu snažila a svým způsobem i za výkony toho malýho spratka, který mě přiváděl k šilenství. Zbytek je naprosto nezáživná slepená hovadina bez špetky pachuti hororu. Logika by se v hororech hledat neměla, ale tady u toho to byla jedna hovadina za druhou a když pak zavolal Kája Roden aby nám oznámil šokující fakta o zlé ,,holčičce'' už jsem si jen unaveně zamlaskal nad trapností. Nevim jen jestli mi vadila víc ta nesympatická psychopatka nebo stupidita tatínka, který slepě nevěří ničemu co mu manželka vysvětluje a dál imbecilně věří shodám náhod, které se kolem něj najednou dějí. Prostě ne. Nemam ve zvyku tohle psát, ale skutečně nechápu tohle hodnocení. Dodatek o tom, jak vnímám zdejší hodnocení. Je mi u řiti jak to kdo vezme a šáhněte si do svědomí, protože tohle není možný: Nebo počkat ono to má červenou barvu a 77% tak to dám aspoň 4* abych tam zplynul a přepíšu komentář jak je to chytrá a inteligentní podívaná.... u jiných prkotin kdyby se děly tyhle kixy tak samozřejmě bych odpadoval, protože by se na to nedalo dívat na tu demenci kladných postav, ale tohle je přece Orphan a já bych pak mohl být za blbce, který to nepochopil mezi zdejšimi kapacitami.. ()

Lyžař

Je mi to líto, ale musím dát *****. A je mi to líto proto, že jsem zde viděl hned několik nedokonalostí a hlavně několik opravdu strašných neduhů, které vidíme v hororech hned tu a hned zase támhle. SPOILER: Nádherným příkladem je odchod bez jakékoliv větší akce po propadnutím střechou těsně před koncem filmu. Jinak co se týče režie nebo herců, nemám vůbec co vytknout. Ale vůbec. No a hudba? Hudební doprovod byl právě tím, co mě usazoval do křesla nejvíc. A to, že jsem rozuzlení už zhruba od tří čtvrtin filmu tušil?? No a co.... Pozitivně také hodnotím to, že se tvůrci nebáli někoho z hlavních hrdinů nechat zemřít. ()

Larsis

Slibně se rozjíždějící film o malé holčičce, která úplně tak malá není má bohužek klesající tendenci až to úplného konce. Přehlídka filmových klišé, lekačky předvítatelné a momenty, které se jako lekačky tváří snadno odhadnete. Hlavní hrdinka je ale rozkošná. Podle mě průměrný horor a docela mě překvapuje to vysoké hodnocení, nebýt závěrečné chaos desetiminutovky bych dal hvězdy tři. ()

croxika

Pôsobivý a napínavý thriller s hororovými prvkami poteší najmä tých, ktorí obľubujú vyhrotené situácie a zápletku typu "nikto jej neverí, ale má pravdu"...Nedá mi nevyzdvihnúť Isabellu Fuhrman, ktorá svojím hraním v tomto diele zatienila aj niektoré postaršie herečky. Svoju rolu zahrala na výbornú. No a Aryana Engineer bola úplne, že rozkošná ;-) ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (viac)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (viac)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

Nejslavnější příběhy mají tu smůlu (nebo štěstí?), že se tvůrci pořád snaží o jejich nová, originální zpracování. Někdy to vyjde, někdy vznikají bizarní projekty. Stokerův Dracula není výjimkou – z… (viac)