Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Rodriguez

Svoji kvalitu si to stále drží a za to jsem velice rád, protože člověk nachvíli zapomene na všední starosti a s dávkou humoru se zasměje maličkostem. 75% ()

Elyssea

Důkaz toho, že kvantita není nutně kvalita. Tady totiž tvůrci vytáhli každou známější postavu dějin (Lincoln, Capone, Einstein) místo toho, aby se soustředili na starou partu. Výsledkem je přebíhání od jednoho známého "exponátu" k druhému, k čemuž neodmyslitelně patří nějaká narážka z historie / kultury. Tím pádem zanikla jakákoli myšlenka na děj., protože Hank Azaria, jako na jazyk si šlapající záporák, rozhodně nenadchne. Stillerovy gagy jsou pak nevtipné až hrůza - fackující malpy (capuchin) se opakují a otravují, scénka s Hillem je pak jako z jiného světa. Jestli jednička byla příjemná oddechovka s milou atmosférou, dvojka je jejím slabým odvarem. A to i přes to, že Amy Adams dokáže docela roztomile prodat i to prapodivné vyjadřování Amelie Earhart. ()

DruidKarel

800. hodnocený film: Po dokonale zábavném prvním dílu, kde si střihl svou menší roličku a dokázal se zde představit ve světle reflektorů i Owen Wilson, se stáváme účastníky čehosi hodně nudného, až trapného. Hudba, efekty i samotný příběh jsou o několik řádů horší než v případě prvního dílu. 2* jsou hodně slybým hodnocením, ale nemohu jinak. Jakoby tvůrvům došly nápady... 2* ()

Andre3000

Pro mne rozhodně velké překvapení. Málo kdy se mi líbí víc druhý díl, než ten první. Možná za to může, že pouze dvojku sem viděl v kině, ale po shlédnutí sem odcházel příjemně naladěn a s úsměvem na tváři. Dokázalo mě rozesmát opravdu rozhodně věcí a nebyl sem sám, smálo se celé kino. Rozhodně sem nečekal až takový příval zábavy, pokud máte rádi srandu ve stylu Owena Wilsona a Bena Stillera, tak vřele doporučuji. ()

Flynn

Dětský film se vším všudy. Nedá se snad ani čekat, že byl mířen pro starší publikum, když ve filmu nepadne ani jednou prdel :o)))) Ted už vážně, je to docela vyvedená dětská podívaná plná veselých postav. Myslím že Hank Azaria zahrál jednoho z nejlegračnějších záporáků co jsem viděl. (scéna kdy odmítne Darth Vadera je fakt stylová) už samotné vstoupení na scénu kdy dává šílený důraz na to jak se vrátil zpět do života mě dostalo. Neumím si představit jak to bude nadabované. Amy Adamsová je v leteckém oblečku hrozně sympatická a Ben Stiller je prostě ten malý panáček, mě příjde už trochu zvláštní jeho normální chůze, ale budiž. Jak jsem to tak viděl tak jsem si říkal, že to povolání securitáka je docela sranda, a že bych to jako v tom Tescu mohl taky zkusit, ikdyž tam asi bude srandy méně. Kdo od filmu čeká nějakou klasickou komedii pro dospělé bude asi trochu zklamán, kdo to bere jako film pro děti do 12let bude pobaven. ()

necisty

Příjemný film pro celou rodinu. Až teda na to, že jsem ho sledoval sám a úplně jsem zapomněl na jeho žánr. Vlastně jsem chtěl něco úplně jiného a možná také proto budu mít slabší hodnocení. Jinak mám Stillera moc rád, ze začátku jsem si dokonce říkal, že se na to dívám jen kvůli němu. Ale později se to jako vždy a naštěstí rozjede. Bylo zde pár dobrých scén, které ale ještě v té chvíli přešli v trapnost, protože už byly zbytečně dlouhé. Občas se objeví nefalšovaný vtip a různé zvířátka a postavičky (chobotnice, pejsek z nafukovacího balónku aj.) jsou prostě úžasné:)! Účel tohoto filmu je určitě pobavit dítě, nebo celou rodinu a to pravděpodobně zvládá na výbornou. Já se na to díval z jiného pohledu a přestože bych za nějaké drobnosti chtěl hodnotit 4 hvězdami, tak radši zůstaneme při zemi. ...Hmm...asi mi máma a táta změnili kombinaci. ()

pakobylka

----- "Jaký je plán ?" ----- "Jsme Američané. My neplánujeme, my konáme !" ----- Trochu moc ukecané ... na můj vkus, takže vyprávění zbytečně ztrácí tempo i rytmus. Možná ho rozptyluje poněkud přehnané množství oživených muzejních exponátů ... ale může to být i naopak - co když právě nadlimitní počet nových postav dovedně maskuje nedostatek inspirace ? Dokonce ani finále nemá takovou gradaci, jakou bych čekala. Přesto "Noc v muzeu" s pořadovým čísle 2 představuje vcelku uspokojivý nadprůměr ... patrně proto, že její humor i její triky mají pořád solidní úroveň - a společně tak dokážou zvítězit nad nesoustředěnou a chvílemi až trestuhodně bezradnou dějovou linií. ()

c.tucker

Dokonce mi příjde pokračování o fous lepší a svižnější. Je to sice stále založeno na pobavení oživlímy exponáty, ale je to rychlé a akční. A také je to možná tím, že mě poblouznila moje oblíbenkyně Amy Adams, která byla zase úžasná. Ben Stiller zase bavil svým zaručeným způsobem a Wilson s Cooganem byl zase sehraní a fantastičtí. ()

Davosh

Parodie na 300 a Dartha Vadera byly úplně úžasné, jinak jsem se moc nezasmál a ani extra nebavil. Jako dobrá rodiná komedie poslouží, ale jedno podívání myslím bohatě stačí. ()

WolfR

Dvojka Noci v muzeu je totálně bezdějová, neinovativní, otravná a ne zrovna vtipná. Oproti jedničce padá do vod podprůměru a nezachrání to ani Ben Stiller a ostatní. Vlastně teď ani pořádně nevím, za co ty 2 hvězdy dávám. Možná proto, že jsem se víceméně nenudil. ()

Šimpy

Klasická klišé druhých dílů, víc všeho, víc oživených věcí, lidí, zvířat, vetší věci, bohužel horší záporák a méně vtipu, ale zaplaťkdokoliv za Abrahama Lincolna a na Amelii Earhartovou se krásně koukalo ;-) Mám chuť po druhém shlédnutí přidat hvězdičku, protože jsem se po dlouhé době u něčeho zasmál a vypíchnout ještě Einsteina musím :-). (21.4.2018) ()

KajusaK

:D) no na zhruba stejné úrovni jak první díl .. Bez Stillera by to ovšem byla katastrofa..Děj už trošku poostával, ale kde taky ne že.. ()

sir-dave

Vůbec ne tak vtipné jako jednička. Žádné vtipné hlášky a jestli jsem se 5x za celý film pousmál tak moc. Přibylo snad jen více animací. Nejvíc byl asi tak snad zase jen ten konec, to je ale málo... /// po čase snižuji hodnocení na 2* - 50% ()

tom88

Znovu rodinná zábavka viacej pre tých menších, ktorý si film vychvália až do neba. Inak je to priemerná záležitosť s veľkými kŕčmi. Herecky odfláknuté, dejovo veľmi béčkovité a suché. Záver je katastrofálny. Za scénu ako Stiller fackuje opice a oni jeho by som zabíjal, takisto ako na začiatku kvôli Stillerovmu heckerskému synovi. No aby som toľko nekritizoval, tak sa našli aj lepšie scény, napríklad scény s chobotnicou, alebo zopár akčných scén. Navyše je tu množstvo digitálnych postáv alebo tvorov. Vyšší rozpočet je vidieť. Bohužiaľ to film nezachraňuje, pretože sa nedá prehliadnuť mizerný scenár, slabšia réžia a priemerná kamera. Keby som mal 12 rokov tak je to za 5*. No smola, zatiaľ je to kŕčovitý priemer. 60% ()

otík

Ani lepší ani horší než jednička, a to i přesto, že vše je bombastičtější - výprava, Silvestriho hudba, postavy, triky. Přesto v jedničce se nám aspoň trochu vyvíjeli postavy a děj byl klasicky "normální", zde děj vlastně není a jsme svědky jen pobíhání od jedné místnosti ke druhé a snahy jaksi uměle bavit. I tak se to však průměrně povedlo a film má určitě něco do sebe. Hudba: Alan Silvestri ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)