Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

eexDon

Für mich - 75%, - /hudba Williamse tentokrát nic moc výrazná, hlavní hrdina se svým hárem mne moc neoslovil, 2. polovina až moc Indiana Jones/, + /hezké animace - pro mne atraktivnější a lepší než třeba Shrek, celkem povedené, relativně, místy i vtipné, dobrý konec/, hodnocení - milá pohádka, ale taky dost akční/honičky, střílení/, takže už tak moc pohádka ne, na pohádku až moc velký přesah do Indiana Jonese, nezklamalo, ale ani nenadchlo, poznámky - Hugo je prostě lepší ()

smirec1

Som si to pozrel lebo som to mal pripravene uz dva mesiace, ze si to pozriem ale nechcelo sa mi ist do toho...v TV nic nedavali (to je uz standard dnesnej doby) a tak som si to pozrel....a.....velmi milo ma prekvapil dej. ()

Ollivander

Bylo to spíš celé o takovém hračičkování, s některými scénami si opravdu vyhráli a využili tu animaci opravdu naplno. Nicméně to je tak všechno a myslím si, že to je prostě málo. Hudba (John Williams): 3z5 (60%) ()

710.cz

Hrozně mě mrzí, že se tenhle film nenarodil v jinou dobu, možná by nebyl tak přehlížený. Navíc mám za to, že je i poměrně neprávem kritizovaný, protože je kritizovaný zejména dospělým divákem. Můj nyní pětiletý synek si projekci tohoto filmu žádá v cca týdenní frekvenci a tak (nejen za něj) uděluji pět hvězd, stejně jako je dám všem dílům Indiana Jonese nebo Zpátky do budoucnosti a spoustě dalších kravinek o které se Spielberg třeba jen otřel... ()

mpet

Po grafické a technické stránce nemám co vytknout, ale co se týče ostatního? Tam už jsem tak nadšený nebyl. Příběh mě prostě ne a ne vtáhnout do děje a kdyby na scénu nevstoupil kapitán Haddock, asi bych to ani nedokoukal. Ale s kapitánem se dostavila i zábava a tak se Tintin stal aspoň trochu zajímavý. Jinak musím říct, že jsem byl naprosto zklamán až neuvěřitelně nudným, pomalým a místy i naivním dějem. Hold asi je to dělaný pro mladší generaci, než jsem já. Dvě hvězdičky si film vysloužil jen za kapitána a za velice vydařenou vizuální stránku. ()

J4Y4G3

Po technické stránce vskutku dokonalá podívaná, která bohužel ničím jiným diváka neosloví. Skalní fanoušci musí jistě jásat, nejtvrdší z kritiků nad tímto počinem naopak jen mávnou rukou - důvodů je tu přeci jen několik. A ač může být každé okénko z filmu vystřiženo a vystaveno jako samostatné umělecké dílo, především jako ukázka geniální animace a ještě lepší práce s kamerou, po odchodu z této galerie budete přeci jen cítit jakési prázdno uvnitř. ()

The_woman

Samotná postava Tintina ma veľmi dostala. Je chytrý, šikovný a ak vychoval takého psa aj geniálny. Ale to je asi tak všetko. Samozrejem sa dostala aj priam realistická grafika, ale celému filmu chýbal taký-ten duch, čo vo vás vyvolá pocit pri znovu vybavení si filmu. Pre deti je to skvelý film, ale po prečítaní Hergého komixov som čakala niečo viac. Určite ako film pre celú rodinu by som to neodporúčala, ale na nedeľné ráno s hrnčekom kakaa to môže byť. ()

Dave700

Tintin měl štěstí, že se film rozhodl natočit slovutný vypravěč Steven Spielberg, navíc že se do natáčení pustil až mnoho let poté, kdy nápad na biják dětského komiksu dostal. Výsledkem je skvěle opvyprávěný příběh. Snad jen někdy se akční sekvence střídají až příliš rychle (zkušenosti s Indiana Jonesem jsou znát). Tentokrát musím ocenit i povedený český dabing. Recenze filmu na blogu ToSiPiš.cz: Tintinova dobrodružství (recenze) ()

Kouba08

Animovaná dobrodružná pohádka ve které se neztratí ani silnější ročníky. S velkou dávkou nadsázky a humoru navíc v perfektním zpracováním vám neservíruje svižný děj u kterého se nudit nebudete. Po pár hláškách věčně opilého kapitána si ho oblíbíte natolik že zkrátka budete muset vidět,jak to s nimi nakonec vše dopadne. Už jen proto že TinTin je stará záležitost která je v novém kabátě a dává proto možnost ztvárnit legendárního seriálového hrdinu na celovečerní film. a mezitím si divák odpočine od všech Madagaskarů a Shreků, které se něj v tomhle odvětví ze všech stran valí. ()

rhodos

Sice mne Tintin skvěle pobavil a chvílemi rozesmál (hlavně duo detektivů Thomson a Thompson) a navnadil na dobrodružství, přesto ale nenadchl. Sice je animace skvělá a úplně jsem zapomněla, že nesleduju živé herce, přesto to mohlo být lepší. Je moc kladen důraz na akci a málo na postavy. Po týdnu mi děj filmu z hlavy vyšuměl. Věřím, že pokračování se povede lépe. Viděno v originále. ()

mirika39

Hľa, perfekcionista Spielberg! Tomu hovorím vynikajúce animované spracovanie, ktoré má nie len dobrodružný dej, ale aj skvelé vtipné gagy od začiatku až do konca. Veľká škoda, že som túto rozprávku nevidela v 3D, oplatilo by sa. Postavičky majú moje sympatie. ()

JamesR

Jako malý jsem samozřejmě párkrát na komiksové příběhy tohoto hrdiny narazil a zjištění, že byla tato komiksová předloha zfilmována bylo celkem překvapení. Nemůžu říct, že by mě film nějak výrazně oslnil, ale určitě je to příjemné zpodobnění kreslené verze tohoto hrdiny. Děj je plný zápletek a napíná až do konce, možná až moc. Ale musím říct, že na odreagování a poklidné sledování s celou rodinou je to patrně vhodné. Takové jednoduché a nenáročné. ()

kratajirka

Špajlberg filmy umí. Hle - on umí i animáky. Tohle byla dobrodružná jízda odzačátku až do konce. Skoro se divím, že to nepřetrhlo filmový plátno. No, bude 2? ()

bombit

Připomíná to sovětskou nafukovací hračku: na povrchu příjemný dotek poplyšené gumy, uvnitř kyselý pšouk myšlenkového vakua. ()

davidhilario

Zpočátku to vypadalo slibně. I přesto, že příběh je docela prvoplánový. Ale postupně to začalo jít do kopru. Krásná animace nezachrání demenci agentů v buřinkách a především fakt, že se něco děje jen v 10% filmu. Po první půlhodině totiž přichází nekonečná akční sekvence, ve které se chvíli jede na lodi, chvíli letí v letadle, chvíli jede na motorce, chvíli sedí v jeřábu.. No, neustále se mění lokace a dopravní prostředky, ale že by se tu a tam objevil smysluplný dialog, to ne. Je to škoda, film měl potenciál, prostě animák, co si nebere servítky. Animák, ve kterém se střílí, seká, umírá... Potenciál ale nestačí, hmm. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga