Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Filty

Ano, příběh místy pokulhvává, zejméná monology s Tintinem jsou trošku zcestné, bereme-li ale v potaz, že se jedná o věrnou adaptaci komiksu, pak se dají tyto nedostatky v klidu přehlížet. Graficky je to ovšem nepřekonatelné. Po skončení 3D projekce vám bude připadat, že náš svět je takový hloupý a vesměs 2D oproti Tintinovi. Budete mít pocit, že určité pasáže ve filmu snad ani nebyly animované a epické finále (které není finálem filmu, ale určitě mělo být) v Maroku je opravdu epické! ()

Kjuk

Abych řekl pravdu, docela mě zaráží tak vysoký hodnocení. Jistě co se týče animace není co vytýkat, ale příběhem mě pan Špílberg nedostal ani omylem! Ty vole dyť už ten samotenej zrzavej Tyntin je nesympatickej jak ta pokladní, co na mě vžýdycky blbě čumí tady u nás v sámošce! No napadá mě jen jedno - Průměr, nic víc, nic míň! ()

KOZEL84

Hraní si s animací,přechody,honičky,serepetičky a pičovinky-to všechno fajn.Na druhé straně nudný,nezajímavý příběh a nula procent humoru.A tak když nic nečekám...až tak,že kdyby na Spielberga nedohlížel Petr Pán Prstenů,ani by mě to nezajímalo.Kor po té jeho zhovadilosti.Sem zvědavý co vyleze z Lincolna. ()

joudas

Spielbergovi se podařilo převedení komiksového (v mých očích spíše seriálového) hrdiny do třetího rozměru na jedničku. Parádní dobrodružná a vtipná (Haddock rulez!) jízda, která je navíc po grafické stránce téměř bezkonkurenční (napadá mě snad jen Rango). A teď bych prosil další díl, Stevene. ()

MAJkLSON

Znáte ten pocit, když vidíte nějaký pěkný CGI trailer k nějaké hře a říkáte si, že takhle by měli natočit film? Tak Tintin je přesně ten kýžený výsledek a sakra dobrý. Akce je šílená a skvělá a jen ty řečičky mezi tím to zbytečně zdržují. ()

Eragon93

Původně jsem měl daný 4 hvězdy, ale tak se mi to rozleželo v hlavě, že jsem jednu ubral. Efekty, 3D kamera, akce...to je všechno moc pěkný, ale ten příběh mě vůbec nezaujal. Děj mi přijde takový uskákaný, rychle od jednoho k druhému, že si divák nemá šanci všechno tak nějak užít. ()

Brambu

Rozhodně nejsem žádný fanoušek této komiksovky, ale filmové zpracování bylo opravdu velice vyvedené. Snad nic podobného mé oko dosud nespatřilo. Děj byl pro mne ovšem nudný a zdlouhavý, no co už... ()

sNeDy

Jako pohádkovdobrodružství to funguje výborně, takový ten klasický film pro celou rodinu. Spielberg mi nikdy k srdci nepřiroste, ale pokud bude dělat podobné filmy, tak spolu kamarádi být můžeme. ()

Milwa

Hergého Tintin mě provází od malička, film jsem nemohla vynechat, ale bohužel této formě to prostě nefunguje...jak to má více jak 40 minut, je to moc:( Krásně zpracované, ale bohužel Tintinovy příběhy nejlépe fungují v komixu a tomu zůstanu věrná. Milou je prostě nejkrásnější kreslený...a vůbec, kde má kostičku? Milý film, ale trochu moc dlouhý. ()

zahadum

Brilantne natočené pozlátko ktoré nemá dušu..iskru...nič vás pri tom nezahreje pri srdci...je to dokonalý grafický kalkul ktorému ale chýba ľudské teplo...niekde v tom 3D bordeli umelom a studenom plnom milionov dolárov som nenašiel ani kúsok človeka. Tu ste sa mali prosím inšpirovať ako ide ruka v ruke cit a špičkové technológie : http://www.csfd.cz/film/231646-vall-i/ ()

Wardan

Ohromně plnotučné dobrodružství a hlavně Spielbergova (skoro) bezchybná filmařina. Kopec atrakcí, hora eye-candy momentů (akční scéna v Maroku a přepadení Jednorožce jsou neskutečný pecky, nemůžu se rozhodnout, která je lepší). Bezchybná animace a skvělý casting to jen podtrhují. Přesto se nemůžu dokopat k plnému hodnocení. Mám pocit že to občas má problémy s tempem (zvlášť začátek) a přijde mi to taky trochu chladné. Ale možná všechny chyby zamázne další zhlédnutí. U čtvrtého Indyho se to povedlo. ()

Saur.us

Celkem nezajímavý příběh zabalený do úžasného audiovizuálního hávu s obrovskou dávkou velmi promakaných akčních scén. Nesmírně zábavné ale v hloubi prosté a nenáročné. ()

Bozvav

Po technické stránce skvělá podívaná, dětem se to líbilo ( i když ne tak jako třeba Dorry), ale mě to nijak extra neoslnilo. Postavy jsou ploché, nevýrazné, děj žádná sláva. Muzika dobrá. Za mne 60%. ()

vito_corle

Tintinova dobrodružství mám rád, i když jsem nečetl komiks a viděl jsem jen pár animáčů. Celovečerní film je skvěle natočený, je humorný, má super efekty. Animovaný film pro starce i děti. Ze všeho nejvíc mě bavil Tintinův psík Filuta věčně nacucaný žok kapitán Haddock. Dalším důvodům k jásotu jsou přitroublá dvojčata-detektivové se schopností zmatlat, na co sáhnou. Vidím buřiny a směju se. Fakt jsem se bavil a doufám, že se brzy dočkáme 2. ()

RakeW

Tintina znám tak maximálně z obálek a na film jsem se nějak zvlášť netěšil, ale trailer se mi líbil a když už do kina, tak proč ne na dobrodružný výplach ve stylu letošního Captain America (nebo chcete-li toho Indyho). Jenže Capova lehkost se nám z Tintina jaksi vytratila. Film je to po všech stránkách hódně rozporuplný. X Tak pěkně od začátku. První minuty jsou až na výjimky dost nuda a čekání na Haddocka zdá se být poněkud úmorné. Teprve ve scéně na lodi ukáže Tintin, že má koule... Vlastně ne, Haddock ukáže, že má koule, ale Tintin mu v tom velmi slušně sekunduje. Následuje überdrama s rozpůleným člunem, na které snad nemůže skočit ani sedmileté dítě (přitom cílovka je určitě o pár let starší) a dál opět celý děj pokračuje v rozkolísaném tempu, kdy je to chvílemi slušné (většinou akce) a chvílemi dost nudné. Sem tam se něco naťukne (třeba záchrana shůry a následný pobyt v táboře Cizinecké legie), aniž by z toho bylo něco víc než jen další zbytečná epizodka. A do toho duo cretino T&T, které není vtipné, veselé ani legrační, ale jenom pouze trapné a zbytečné, stejně jako linka s kleptomanem a spoustu jednotlivých scén. Fajn, nikomu neberu odkazy na předlohu, ale takhle je to prostě špatně. Závěrečný souboj s hlavním záporákem je sám o sobě pěknou metaforou, ale já pořád očekával, že přijde ještě něco víc, a dočkal jsem se akorát zloduchova nevýrazného skonu. Úplný konec a jeho vrchol pak šumí do ztracena, jak rozbitá mušle. Beze studu se přiznám, že jsem si nebyl jistý, jestli po nalezení malého pokladu ještě nebude na plátně i hledání toho velkého (což na druhou stranu značí, že mi to nepřišlo nějak dlouhé, to je určitě plus), anebo je to prostě jenom cliffhanger na další Tintinovo "dobrodružství". X V čem u mě ale Tintin navzdory očekávání selhal skoro nejvíc, je nevyvážená vizuální stránka, která (zejména stylově, ale občas i technicky) vůbec nedrží nějakou jednotnou lajnu. Chvíli karikuje, chvíli zase jede ultrarealistický look, a pak to všechno splácá dohromady. Nerozumím tomu, není to hezké, není to konzistentní, akorát to vypadá draze. Tvůrci si potrpí na spoustu detailů, jenže tím tak otevřou dveře i té nejmenší chybce. Už jen ty ksichty - Tintin, Haddock, Sacharin, Thom(p)soni, šejk - každý je jak z jiného filmu. Některé postavy jsou stylizované pěkně, některé ošklivě, některé nejsou vlastně moc stylizované a u některých se dokonce dostavuje robotický efekt "uncanny valley". X Do paměti se mi pořádně zahryzl hlavně útěk z lodi a honička na motorce, to byly fakt povedené scény. Výtečné je samozřejmě i Haddockovo hláškování, i když jsem mu často moc nerozuměl a titulky byly opravdu dost volné. Vůbec je ten originální dabing výborný (zvláště Serkis a Craig), nicméně ani Pegg&Frost nedokázali zachránit své stupidní postavy. X Věřím, že kdybych to viděl ve 3D (snad i v IMAXu), tak bych možná mluvil jinak, ale takhle to pro mě fakt není dobrý film a nerozumím obecnému nadšení. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga