Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Svadbos

Spielberg a koproducent Peter Jackson vyrobili neľútostný film na spôsob videohry ktorý sa ani na chvíľu nezastaví. Začína sa to zábavne, ale na konci nie ste ani tak nadšení, ako skôr vyčerpaní. ()

DK197

Akčnější animák jsem asi ještě neviděla. Bylo to zajímavá změna a myslím si, že hlavně klukům se bude moc líbit. Navíc to mělo naprosto perfektní grafiku, která mě uchvátila a celou dobu jsem měla problém si pamatovat, že hlavní hrdina je animovaný. Mělo by nás v budoucnu čekat i pokračování a já jsem docela zvědavá, jaké bude. ()

babuška

tintina si pamatuju z mládí z komiksů které tiskli v nedaleké velkopapírně, a potom i jinak, animák hezkej ale to je vše, naivní příběh se správným koncem a víc nic ()

Miroslav.Zac

Krásná animace, lety prověřený sympatický hrdina, skvělé dobrodružství... má to snad nějakou chybu? Má. Že pořád ještě nenatočili další díl! ()

Ziper

Na tento animovaný kousek jsem se vysloveně těšil, Ale bohužel jsem si z kina odnesl zklamání. Předpokládal jsem, že film nebude tolik infantilní a že bude více zaměřen na reálné dění. Animace byla zatím asi nejdokonalejší, kterou jsem viděl. Na začátku filmu mi hlavou probíhali myšlenky: "Ten animák bude hodně povedenej". Ale v momentě, kdy začali "vtipy" kapitána Haddocka a přechytralého Tintina, kdy nastalo několik chvílí, jak Tintin s kapitánem prchají před kulomety a záhadně je nikdy nikdo netrefil, změnil jsem názor. Podle mě si film nezaslouží tak dobré hodnocení, jaké momentálně má. 2,5* ()

elgato

Technicky lépe zpracovaný animák jsem ještě neviděl. Kousek nabitý parádně propracovanými scénami, výborná hudba, sem tam trochu humoru mě bavilo celých cca 100 minut. Taky zde musím pochválit 3D které u mě jinak nefunguje, zde bylo uděláno střídmě, takže jsem znechuceně nechtěl odejít jako u jiných podobných pokusů. Ale po tom co jsem vylezl z kina ve mě Tintinova dobrodružství zanechali pramálo. Zkrátka jak to běží na plátně dobrý ... pak konec, zvonec, nebylo by tam něco lepšího?! ()

PhobiaCZ

Tak tento filmek se hodně vydařil. Příběh, zpracování, stále nějaká akce, prostě film Stevena Spielberga. U tohohle se nenudíte ani chvíli. Řekl bych, že tohle bude mít velkou návštěvnost, protože je to zfilmované a zábavné splnění klukovských let... ()

Urahara

Tintinova dobrodružství jsou naprosto úžasný film. Úplně jsem se vrátil zpátky do svých mladých let. Odvážně jsem se vrhal do každého z problémů, které na zvídavého reportéra čekaly. Nesl jsem se na vlně čiré hravosti a radosti. Holt smekám před pány Spielbergem a Jacksonem kdo umí, umí a dívák s otevřenou pusou čumí :) Jednoznačně nejlepší animák roku a jeden z TOP 3 filmů tohoto roku ;) P.S. Na to, že dnes byla premiéra mě zarazilo jak málo v kině bylo lidí: poloprázdný sál !!! Že by už Spielberg netáhnul? Jistě, Tintin není kdovíjak masová záležitost nebo si to lidi radši stáhnou z netu ALE!!! Ty nádherné scenérie a práce s kamerou na malinkém monitoru naprosto zaniknou. Za tenhle film se vyplatí i 3D verze, bylo tam dost luxusních vychytávek, které ovšem nejsou samoúčelné a jen umocňují pocit. Jen nechte volný průchod hravosti svých mladých let, tak děcka, neblbněte a razíme směr kino ;) ()

Novik

Steven Spielberg mě nepřestává fascinovat. Jeho filmy miluju, nikdy mě v ničem nezklamal a proto je to jeden z režiséru kterýho si cením nejvíce. Ani nevím jak začít psát .. film mě vrátil do doby kdy jsem hltal každé dobrodružství Indiany Jonese, Pána prstenů, Star Wars, Jurského parku atd. Chvíly jsem si myslel že sleduju hraný film než animovaný, opravdu se to pánům Spielbergovi a Jacksonovi povedlo. John Williams vzpomíná na doby kdy vytvářel kvalitní hudbu a proto si tohle celé hudební podkreslení znovu předvádí v celé parádě. Rozepsal bych toho hrozně moc ale když čtu ty komentáře tak jste to napsali všechno za mě. Jednoznačně nejlepší byl Haddock a Filuta, Tintin byl dobrý ale zůstával v pozadí již zmíněné dvojice. Chce to další pokračování ve stylu "Jonesovské" dobrodružství, už nám to všem velice chybělo. :) Viděno v kině. ()

Norri

Spielberg ve své nejlepší formě tak jak ho mám rád. Hravý, ztřeštěný a velkolepý. Film pěkně plynule odsýpá, místy zběsile pádí, ale hlavně perfektně pobaví. Velké i malé diváky. Marně hledám něco, co bych mu vytkl. Moc se mi líbily přechody mezi scénami i když mám pocit, že podobné používal už u Indiana Jonese, ale tady je mohl mnohem víc vymakat :-) ()

DeTomaso

Hrané zpracování komixů podle mě nikdy nedopadne dobře, ale tahle forma na pomezí hraného a animovaného filmu mě příjemně překvapila. Mohl bych začít hledat nějaké nedostatky a důvody proč nedát plný počet , ale nechce se mi. Výborně jsem se bavil. ()

Epics

Steven Spielberg do pribehu vlitl jak hladovej do hospody a sve agresivni tempo udrzel po celou dobu Tintinova pribehu o lodich, piratech a pokladech. Dobrodruzne to je dost, rodinne.. no nevim, strilelo se dost a par mrtvych bych asi napocital, a animovane to je urcite a to paradne! Zabavna pastva pro oci, ktera nenudi ani chvili, nejake hloubky se sice nedockame ale to je to posledni, co jsem od tohoto filmu zadal. Kdybych byl hotelier, odejdu navic z kina s nazornou ukazkou toho, jak pomoci tanku velmi rychle zvysit uroven sveho hotelu! ()

miamiamia

Zklamání. Řemeslně mistrovsky zvládnuté, ale příběh, postavy ... nic mě nezaujalo. A bohužel Tintin mi neskutečně lezl na nervy. Hvězdičky za formu a Filutu. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga