V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

wetrix

Mi se to líbilo. Pěkné efekty, zajímavý příběh, časem mě to vtáhlo do děje z čehož jsem měl ze začátku strach, že se nestane.Nick Cage podal dobrý výkon, což ostatně podá skoro vždycky. Konec gradoval perfektně a dobrý závěr k zamyšlení, na který mám v životě docela podobný názor až na úplný návrat k prvopočátku (to zas ne). Akorát jedinou nevýhodu filmu bych viděl v tom, že to bylo celé tak nějak moc natahované a než se vše rozjelo mi to připadlo takové "pomalé". Každopádně to předčilo mé očekávání. ()

Allein4

No, tak tohle bylo povedené. Vlastně Emerichův 2012 nechť se jde bodnout (to byla opravdu pohroma, ale jen zpracováním). Knowing se povedl, Nicolas Cage po delší době velmi slušně zahrál a ač jsem od filmu nic neočekával (očekávání bylo hlavně od 2012), tak jsem byl velmi potěšen a celou dobu jsem byl napnutý, co se stane. Jediné velké, ale opravdu mohutné MÍNUS je za ten závěr u toho stromu, to tam až tak moc nepatřilo. Ale jinak kdo neviděl a zklamal se snímkem 2012, tak ať si spraví chuť tímto kouskem :) ()

Mr.Dark

Takových filmů,u kterých mám husí kůži poslední dobou moc neni.Když jsem četl o čem film má být,docela jsem se bál jak to dopadne,ale výsledek předčil očekávání.Ani chvilku mě při sledování nenapadlo,jak by film mohl dopadnout,jak to u těchto filmů většinou je,za což taky hvězda plus......a myslim,že konec nemá chybu ()

Koffe

Já nevím celé mi to přišlo strašně umělé, takové plastové. Měla jsme co dělat abych to vůbec dokoukala. Ovšem ze začátku mě to celkem bavilo. ()

e-pilot

Film končící novým začátkem. Ne! Ne! Ne! Velká škoda, že se to neobešlo bez těch dětiček nesoucích králíčky. Popravdě, naprostá apokalypsa na závěr by byla šmakovnější. ()

embee

Zpočátku to vypadalo na docela zajímavý katastrofický film, který byl sražen na kolena už první zmínkou o konci světa a totálně pohřben tím koncem. ()

siki37

celkom dobrý koktejl namiešaný z jedného dielu Šiesteho zmyslu, jedného dielu Dňa, kedy sa zastavila Zem a jedného dielu tajnej ingrediencie, ktorá prispela k harmónii chutí, napätia, vedeckej fikcie a zvláštneho konca, o ktorom neviem s istotou prehlásiť, či bol šťastný alebo nie. v každom prípade to bolo zaujímavé, 5.1 zvuk nemal chybu a vykoľajenie metra vyzeralo špičkovo. ()

zekon

Skvělé dílo. Po úvodních 30min. napětí až do konce, čekání na to o co jde se mě líbilo. Katastrofický scénář velmi reálný. Děsí mě, že takto to opravdu může být a že naděláme opravdu velké kulové. Stvořitel geniální Vrány, vynikajícího Já, robot se opět předvedl v nejlepším světle. Souhlasím víceméně s Galadriel a POMO, je fakt že ty malované děti si mohli odpustit. ()

Unrealik

Katastrofický film smíchaný s hororem - a to celkem v optimálním poměru. Dojem z filmu kazí místy hloupé dialogy, nesympatická hlavní hrdinka (hloupá hysterka). Za překvapivý konec jsem zvažoval 4 hvězdičky, ale zůstanu přece jen u tří. ()

Tomulka

Vzhledem k tomu, že se totálně ztotožňuji s názorem Galadriel nebudu to psát znovu, jen bych dodal, že já ty dvě hvězdičky dám a to z toho důvodu, že až na kosmické lodě a převtělení mimozemš´tanů do své původní podoby byly aji všechny efekty naprosto hrozné. Ani Cage, který předvedl standartní výkon nemůže zachránit vše. ()

Snakefinger

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Řemeslně nadmíru povedený snímek s přesvědčivým (ostatně jako vždy) Nicolasem v hlavní roli. Apokalyptické téma bylo určitě zajímavé ale tak nějak jsem si říkal, jestli přece nešlo využít trochu více. Film měl velice slibný rozjezd s originálním nápadem ale pak nějak to ustrnulo na mrtvém bodě a vypadalo to, že všichni chtějí, aby to už měli za sebou. ()

Big Daddy

Výborný sci-fi snímek s pomalu stárnoucím Nicolasem. Chytlavý příběh, který probouzí v divákovi hlad po znalosti jeho konce a připoutá ho do křesla. V tom je ale bohužel nakonec i slabina filmu, kdy divák očekává konec, který bude působit jako třešnička na dortu, ale vše je jinak. Závěr filmu je zkrátka mizerný a proto pouze 3*. Hodnotit pouze 3/4 filmu samostatně by nebylo správné. ()

sashator

Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. Mám Nicolase jako herce rád, ale nebudeme si nic nalhávat, ale už nějakou dobu nehrál ve filmu, který by mi utkvěl v paměti. Ani od Proroctví jsem nečekal žádná zázrak, ale překvapivě na mě film velice zapůsobil. Od začátku mě film vtáhl do děje a já jenom čekal jak to všechno dopadne- a ať je pro někoho závěr zvláštní, jde koneckonců i částečně o sci-fi a to k tomu patří. Alex Proyas ukázal, že umí! Každopádně mi Proroctví určitě utkvělo v paměti a jen doufám, že Nicolas natočí ještě pát takovýchto snímků. 80% ()

Naby

Velice zajimavy film, plny napeti, akce, dobrych hereckych vykonu i poradnych efektu. I kdyz to neni uplne top, tak 4* urcite maji naznacit, ze milovnici scifi a napeti si tenhle film urcite najdou a udelaji tak dobre. ()

Martens14

Velmi zajímavý mysteriózní thriller. Pěkně a zajímavě se na to dívá až do doby, když zjistíte, že tvůrci filmu do něj navrtali marťany, tedy mimozemskou civilizaci. Vlastně kdo jiný by měl zachránit naší civilizaci před zkázou světa, že? Ale v tomto případě měli od toho upustit. Dinosaury taky nikdo nezachránil... Jinak, N. Cage podal vynikající výkon. ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)