V roce 1959 je jako součást otevíracího ceremoniálu nové základní školy požádána skupina studentů, aby nakreslila obrázky, které budou uloženy do zvláštního pouzdra a uschovány pro budoucí generace. Ale jedna záhadná dívka místo kreslení zaplní svůj papír řádky zdánlivě náhodných čísel. O padesát let později nová generace studentů zkoumá obsah pouzdra a dívčin mystický vzkaz skončí v rukou mladého Caleba Koestlera. Ale je to Calebův otec, profesor John Koestler, který učiní zarážející odhalení, že přiložený vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. S váhavou pomocí Diane Waylandové a Abby, dcery a vnučky nyní již mrtvé autorky proroctví, začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti. (oficiálny text distribútora)

oceanic6

Nicolas Cage konečne vo forme! Po toľkých márnych a nepodarených pokusoch je dobré vidieť Nicolasa Cagea opäť v úlohe, ktorá mu naozaj sadne a v ktorej sa nemusí trápiť. Tentokrát hrá presvedčivo, no ešte presvedčivejší je výkon režiséra Alexa Proyasa. Vďaka skvelému scenáru a jeho režisérskemu umu, sa divák ani na chvíľu necíti tak, ako sa v poslednej dobe cítil pri filmoch ako Day the Earth Stood Still alebo Happening, tzn. akoby si z neho tvorcovia robili srandu. Všetko šlape ako má, film má slušné tempo, záhady sa vyjasňujú a naviac film ponúka neskutočným spôsobom natočené katastrofické scény, aké sa pri bežných katastrofických filmoch jednoducho nevidia a diváka svojou priamosťou doslova šokujú. Film naviac ponúka netradičný záver, ktorý sa bude páčiť všetkým, ktorých už nebavia nekonečné happy-endy v amerických filmoch a nepáči sa im, že podobne ladené katastrofické filmy majú všetky takmer totožný záver. Tvorcovia to tentokrát skúsili trochu inak a vznikol výborný mysteriózny sci-fi thriller so skvelou pointou! ()

panic25

docela solidní film, nečekal jsem sice že to bude tak hororovy, ale i tak si to zaslouží čtyři hvězdy zejména díky srážce metra v new yorku to bylo hodně dobré, tento film je něco mezi final destination a the day the earth stood still ()

Joneleth

Knowing je rozhodně silnější ve své první polovině, kdy příjemně mrazí, blbnutí s čísly má něco do sebe a tak nějak všeobecně člověk neví, kam to všechno spěje. Za první půlku tak 70%, jenže ta druhá "akčnější" část a zejména konec tomuhle filmu celkem solidně lámou vaz. Čekal bych mnohem originálnější závěr. ()

R@gn@rok

70%......I přes viditelně slabší scénář a šalbonovité postavy, Nicolase Cage nevyjímaje, jsem seděl už od počátečních minut jako zařezaný a omráčen tajemnou atmosférou čekal, jak se bude děj dál vyvíjet. Kus práce také odvedl výtečný hudební doprovod a i triková složka není marná. Alex Proyas určitě nezklamal, jsem zvědav, co nám v budoucnu ještě natočí ! ()

tomas.malo

Film je docela pekným prekvapením, pomaly sa rozbiehajúci s prekvapujúcim vyvrcholením. Efektne natočený pád lietadla a havária metra dodávajú filmu špecifické kúzlo. Taktiež pohrávanie si s osudom je vcelku zaujímavé, a človeka núti premýšlať "prečo aj keď človek vie čo sa stane, nemôže tomu zabrániť". A samotným veľkolepým šokom, bol pre mňa záver filmu, v podobe úplnej skazy ľudskej civilizácie. Po dlhej dobe sa Nicolas Cage upísal dobrému a zmysluplnému scénaru. Škoda len, že film som si nemohol vychutnať v kine, keďže oproti USA má v Eur´pe vyše polročné mečkanie. (Hodnotený DVD RIP) ()

Fordik

Cage po dlouhé době v relativně dobrém filmu. Začátek a střed filmu je výborný a člověka udržuje v napětí. Dokonce ty dvě nehody jsou výborně natočené, tolik surovosti a realičnosti se jen tak nevidí. Nicméně konec filmu už je docela, dle mého názoru trošku patos. Průhlednější scénář na konci sráží celý film, ovšem není to zas tak úplně špatná myšlenka. Proto stačí vidět jen jednou, víckrát ne. 60%. ()

sue2008

Film se mi líbil, měl temnou atmosferu a vůbec mě úplně vtáhnul do děje...bohužel po poslední scéně jsem tu hvězdičku ubrat musela...to co se skutečně stalo mohl režisěr ponehat představivosti diváka a nemusel pokazit ponurý dojem filmu kýčovitou scénou ()

kondomxxl

Na film som sa veľmi tešil a nútil som sa nenazrieť do spolilerov či iných materiálov. Film začal vcelku pekne, niektoré scény boli fakt slušné, niektoré zasa nestáli za nič. Čo sa týka efektov, scéna všetkých troch katastrof boli prevedené dobre,, možno som čakal niečo viac. Čo mi ale nesedelo boli prvky hororu, proste v tomto by som ich úplne vymazal. Herci boli fajn, Cage hral dobre, Byrne ale nesedela rola. Koniec bol podľa mňa veľmi dobrý, vlastne len poukazuje na veci, o ktorých sa stále debatuje a stále na ne nevieme odpoveď. Ale film ako celok je slabý, jediné plus u mňa má Cage a hlavne námet, keby ho spracovali lepšie, mohol to byť veľmi slušný film. 70% ()

regin

Cage na mě působí hodně unaveným dojmem (ale to už delší dobu). Měl by tam být někdo, kdo to naspíduje... Btw pokud v lese hoří, zvířata to poznají dopředu a snaží se prchnout. Takže určitě neuvidím hejno hořících srnek pobíhat kolem baráku. :) ()

207

Knowing má v sebe zvláštnu energiu. Keby to režíroval nejaký iný rádový holywoodsky režisér 2 hodiny po zhliadnutí by som na to zabudol, no režíruje môj oblúbený egypťan. Je to mrazivý, plíživý sci-fi horor so zaujímavým vyvrcholením, no stále má nejaké mínusy ktoré ho potkýnajú na nižšiu úroveň - zrejme príliš prešpekulovaný scenár a pre mňa Nicholas Cage ktorý mi výnimočne nesadol. Proyas sa nám vyfarbuje (viď 2 PERFEKTNE natočené katastrofické scény - jednozáberovka s haváriou lietadla ma nesmierne potešila) a odteraz sledujem jeho tvorbu ako aziati zákazníkov v obchode s textilom. ()

endymion

Alexi, mám tě sice rád, ale raději si znovu pustím Smrtihlava. Tomuhle tvému filmu prostě NĚCO chybělo, nebo naopak přebývalo, i když zatím nejsem schopen přesně definovat co. Snad chyběl promyšlenější scénář (ten číselný systém byl dost naivní a nedotažený) a přebýval nejspíš ten doslovný konec či spíš "nový začátek". Nic víc než slušný průměr na jedno zkouknutí. Za dvojí shlédnutí snad stála jen scéna letecké katastrofy. ()

pr.del

Katasrofické události byly jako bych tam sám byl a prožíval je spolu s Cagem.Pro mě to byl film plný napětí od začátku až po konec.Určitě si tento film nenechte ujít. ()

D.i.k.y.

od začátku velice parádní film. Scény a akce nádherné, ale když se film tak dobře vyvíjel tak jsem se bal konce. Bohužel to tak dopadlo a zase přiletěli mimozemšťané a vše zachránili. To je na nic. ()

Mangus

,,Knowing´´ je dobrý film. Je to výsledok posledného trendu apokaliptických filmov (Happening, Deň keď sa Zem zastavila a očakávaný film 2012). Nápady sú veľmi dobré, spracovanie už trocha horšie a téma absoplútne nevyužitá. Z ,,Proroctva´´ mohol byť výborný napínavý sci-fi akčný film, kde by Nicolas Cage naháňal katastrofy a odvracal ich. Niečo podobné som očakával, keď som videl trailer. Namiesto toho som sa dočkal len ďalšej globálnej apokaliptickej hrozby, chladných postáv, s ktorými som nedýchal a neprežíval ich trápenie a ich odchod zo scény ma nijak nedojal. Veľké plus si ale tento film zaslúži za záver. Takže ak sa rozhodnete si ho pozrieť, tak ho nevypnite 10 minút pred koncom. 6/10 ()

Vital

Dosti nezáživný snímek,který mě spíše nudil,a ničim mě nijak nenadchnul,scénář dost jednoduchej,nezáživnej a dějová linie ve středu.Jedinný,co se mi líbilo byl konec,při kterém jsem měl husí kůži a otázku: co kdyby.... ()

PavHer

Od tohohle snímku jsem čekal víc (možná až moc). Děj se rozjel slušně, ale to co se začlo objevovat zhruba od čtvrtky filmu do úplného konce jsem nepobral. 50% ()

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

Alex Proyas a sci-fi od tvůrce Hvězdné pěchoty

15.04.2012

Po rozsáhlých přípravách mu studio Warner na poslední chvíli zrušilo biblickou akční fantasy Paradise Lost. Tvůrce Vrány, Já, robot a Proroctví tudíž hledá náhradní projekt. Zřejmě se jím stane… (viac)

Vlad Worthington?

Vlad Worthington?

27.01.2010

O projektu Dracula: Year Zero jsme poprvé psali snad před dvěma roky. Vypadalo to, že mezitím skončil někde v škarpě u cesty, ale studio Universal jej oprášilo a chce film natočit tak rychle, aby… (viac)

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

Kytarista, Dracula a sportovní John Woo

31.08.2008

...aneb „Novinková smršť 2“. Tak co tady dnes pro vás máme? Brett Ratner je momentálně spojován s adaptací počítačové hry God of War, ale kromě této starořecké mytologické řežby pošilhává i po… (viac)

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

Nový Proyas, nový Cage a starý Poltergeist

23.08.2008

Tři značně odlišné projekty v dnešní novince spojuje fakt, že osobnosti, které za nimi stojí, nedávno spolupracovali na mysteriózním thrilleru Knowing. Především je tady režisér Alex Proyas, tvůrce… (viac)