Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Komédia
  • Dráma
  • Horor
  • Sci-Fi

Recenzie (17)

plagát

[Rec] 2 (2009) 

No to bolo niečo... Uffff... Kvoli tomuto sa mi oplatilo čakať 2 roky. Len neviem čo ostatní. REC 2 je robený len pre tých čo videli REC 1 pretože napätie je tu šponované už od začiatku a nie stupnovane ako to bolo v jednicke. Oba filmy milujem i ked každy inym sposobom :D Jednotku za navodenie atmosfery a dvojku za tu nezapomenutelnu psycho jazdu :D

plagát

Sunshine (2007) 

S Vesmírnou Odyseou moje najobľúbenejšie sci-fi

plagát

REC (2007) 

Brutalitáááá.........

plagát

Avatar (2009) 

Tomuto nedať 5 hviezdičiek by bol hriech, no nie je to čistokrvných päť. Podívaná to bola, to teda ano, ale Jim - týmto ma nedostaneš. Príbeh bol prvoplánový a ekologický, až greenpeacovský podtón je cítiť na kilometre ďaleko. Taktiež to bolo docela dlhé. Buď by som skrátil stopáž alebo rozdelil film na dve časti. No ako som povedal, zážitok z kina (bol som na 3D a potom i na 2D) je jeden z najlepších aké som kedy mal, keď nie najlepší. Sam Worthington je HEREC a James Horner SKLADATEL. O Jamesovi Cameronovi sa ani nebavme. "four thumbs up"

plagát

Vírus 1.0 (2004) 

To ma dostalo. Ani sa mi k tomu nechce písať poriadny komentár to treba fakt vidieť a urobiť si vlastný názor. Je to jeden z filmov u ktorých chápem ak sa stane niekoho najobľúbenejším alebo ak ho ohodnotí odpadom. I keď to za krásnu Deborah Unger ani nejde.

plagát

District 9 (2009) 

No tak na tento film som velmi dlho čakal. Neuveriteľná jazda Johanesburgskými exteriérmy. Veľmi krvavá, brutálna jazda. Bez mihnutia oka film roku 2009 a herecký výkon Sharita Copleyho je pohlcujúci. Tento film sa dá dokonca brať aj ako jedna veľká metafora na rasizmus (doslova). A to všetko len za 30 miliónov - Spiderman3 za 300 melónov sa môže ísť schovať (sorry Riami ale je to tak). Idem na to minimálne ešte raz.

plagát

Nehanební bastardi (2009) 

Netreba dlhý komentár. V Mélanie Laurent objavil daľšiu Umu Thurman a s Christophom Waltzom urobil to iste čo Coenovci s Javierom Bardemom. Dialógy, charaktery, akčné scény, herecké výkony, obsadenie, hudba ******. Čakanie sa vyplatilo. --"I owe you one QT"--

plagát

Z akej si planéty? (2000) 

Ostatní užívatelia si tento film asi pozerali v sprievode rodičov lebo inak si neviem vysvetliť také nízke hodnotenie. No teraz k môjmu názoru - scenáristi, režisér a Garry Shandling tu vycucali potenciál sci-fi komédie do sucha PLUS zanietený "detektív" Goodman na stope mimozemštana. Netreba sa veľmi rozpisovať, treba len mrknúť na torrenty, stiahnuť titulky a pozrieť si to.

plagát

Štvrté proroctvo (2009) 

Knowing má v sebe zvláštnu energiu. Keby to režíroval nejaký iný rádový holywoodsky režisér 2 hodiny po zhliadnutí by som na to zabudol, no režíruje môj oblúbený egypťan. Je to mrazivý, plíživý sci-fi horor so zaujímavým vyvrcholením, no stále má nejaké mínusy ktoré ho potkýnajú na nižšiu úroveň - zrejme príliš prešpekulovaný scenár a pre mňa Nicholas Cage ktorý mi výnimočne nesadol. Proyas sa nám vyfarbuje (viď 2 PERFEKTNE natočené katastrofické scény - jednozáberovka s haváriou lietadla ma nesmierne potešila) a odteraz sledujem jeho tvorbu ako aziati zákazníkov v obchode s textilom.

plagát

Výnimoční (2009) 

Zo začiatku svižný sci-fi thriller postupne strácal na intenzite a chvílami sa mi bohužiaľ zdalo že sa pozerám na B-čko. Jednoducho ma to asi minulo. No triky i Chris s Dakotou sú v pohode. Horšie to je so scénárom - ku koncu sa to zamotáva a vy nechápete kto má akú vlastnosť, čo tu tento robí, a prečo to robí.